Šta je novo?

Huawei Honor 8 Lite

A1 nisam probo, al nesto cisto sumnjam da bolje radi od nexusa 5x, no dobro, nisam probo, necu da navaljujem. Ono sto meni predstavlja najveci problem, jeste spora nadogradnja i azuriranja na 8,usb c i kamera bolja. Al ljudi, govorimo o telefonu koji se prodaje nov za 170e-180e, da nismo malo nerealni?

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Za isto toliko, mozda 10e vise, se prodaje Mi A1 4/32 verzija(doduse sa kracom garancijom), tako da ne bih rekao da smo nerealni.
 
Hoces reci da A1 ima Usb C i bolju kameru?

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
Da i da. :) Sa MI camera app koja dolazi na njemu preko dana su bolje, ali u noćnim uslovima Honor 8 lite može više jer ima duži SS (5s vs 1/15s), ali sa Gcam i tu se A1 dobro pokazao. :)
Plus dolazi sa 2A punjačem pa se puni od 3% do 100% mnooogo brže od Honor 8 lite. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sad vidim da ima USB C :). Ostaje jos kamera :) A i ruzniji je dosta od 8 lite, pogotovu onaj donji deo sa kapacitivnim dugmicima. Podseca me na same pocetke kineskih proizvodjaca telefona :)
 
Izgledaju identično s prednje strane. Kad sam uzeo A1 koristio sam još neko vreme i Honor 8 lite uporedo dok ga nisam prodao. Prednja strana je copy/paste osim tastera i natpisa. Još su mi i oba bila u Nilkin Frosted Shield i da Honor nije imao natpis ne bih znao koji je koji osim po maloj razlici u veličini. :d

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Izgledaju identično s prednje strane. Kad sam uzeo A1 koristio sam još neko vreme i Honor 8 lite uporedo dok ga nisam prodao. Prednja strana je copy/paste osim tastera i natpisa. Još su mi i oba bila u Nilkin Frosted Shield i da Honor nije imao natpis ne bih znao koji je koji osim po maloj razlici u veličini. :d

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Upravo sam na tastere mislio, tu mi je glavni problem. Deluje mi telefon nekako, jeftin.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Konkretno mislim da sam video kako radi Mi A1 i da necu da pomislim da kupim Huawei(ili bilo koji drugi bloatovan) mid-range ikada vise :D i to apsolutno nema veze sa 1gb razlike u ram memoriji.

HTC 820 iz 2014 godine radi primetno bolje od P9 Lite i H8 Lite..

Tablet sa Androidom 4.4.3 i 1GB ram drzi aplikacije po nekoliko dana u memoriji..
Drago mi je uvek da vidim kad neko nauci neke stvari :) Jos samo Nokia > Xouoami i to je to :)
 
Upravo sam na tastere mislio, tu mi je glavni problem. Deluje mi telefon nekako, jeftin.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

Dunno. Meni je ok. Brzo sam se navikao posle gomile uređaja sa softverskim tasterima. :)
Ali dobro. To je već stvar ukusa. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Drago mi je uvek da vidim kad neko nauci neke stvari :) Jos samo Nokia > Xouoami i to je to :)
Nemam ja predrasuda sto se tice brendova, gledam objektivno(koliko mogu) na same uredjaje.

Igrom slucaja, moj sledeci telefon ce 99% biti N7+, ne zato sto pise Nokia na njemu, vec zato sto zadovoljava sve kriterijume [emoji4]
 
^^ Ma salim se. Ali to je ono sto smo pricali na pocetku - stock Android, regularni update... To bukvalno vredi 50€ vise. Emui, Muiu i slicne iphonesque gluposti su na nivou Touchwiza iz 2013, to nikome ne treba.
 
U BiH je Honor 8 lite 145e, sa godinom garancije, A1 32GB je oko 200e, isto godina gar., mislim da je to realna razlika.
 
Upravo sam na tastere mislio, tu mi je glavni problem. Deluje mi telefon nekako, jeftin.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
Dobro je da Honor ne deluje jeftino s onim beskorisnim bezelima gore i dole i *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*skim natpisom "honor"
 
A sta znaci to mjau**mjau**mjau?

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Moze imat po metar te brazde,i gore i dole, opet ce sveukupno izgledat lepse nego A1.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Brazde???
0adpaVR.jpg


Da, vidi se
1OSAyws.png
 
Poslednja izmena:
Definitivno ljudi preteruju sa tim hvalospevima za Xiaomi, Honor 8 Lite je za dati novac sjedno od najboljih rešenja. Baš me samo zanima štaće Oreo doneti.
Samo da nađem brži punjač. To je skoro jedina mana.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nisu to hvalospevi, to su cinjenice.

Kada sam ja uzimao telefon, P9 Lite nije imao konkurenciju kod operatera. J 2016 raspad serija je bila jedina konkurencija.
Sada, pored J2017, Nokia 5/6 i Mi A1 na oglasima Honor/Huawei imaju debelu konkurenciju.

Cackao sam Mi A1, Redmi Note 4X, P9 Lite, Honor 8 Lite, J7 2017, J5 2016, P8 Lite, P10 Lite i definitivno Mi A1 za minimum dve klase ostavlja sve navedene, osim RN4x, njega za klasu ostavlja :D
 
Poslednja izmena:
^^Pa da si dao 20-30e vise dobio bi i vise memorije i lepsi telefon i brzi punjac. I ne mislim na A1 vec na P10 lite.
 
Samo da nađem brži punjač. To je skoro jedina mana.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka

Имам П10 Лајт, а син Хонор 8 Лајт, са мојим пуњачем сам пробао и на Хонору не показује брзо пуњење као код мене, јесте ли сигурни да има брзо пуњење?
600e53b952503728aaa04ab42d6da851.jpg


Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Nema indikator koji pokazuje da je brzo punjenje, ali se dosta brze puni. Ista prica je i sa Honorom 7 Lite. Sa telefonom se dobija punjac od 1A koji puni telefon vise od 3 sata, sa bilo kojim punjacem od 2A ovo vreme se skoro prepolovi. U tome je caka. Ne mora dakle sertifikovani brzi punjac, dosta je samo da ima 2A.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nema indikator koji pokazuje da je brzo punjenje, ali se dosta brze puni. Ista prica je i sa Honorom 7 Lite. Sa telefonom se dobija punjac od 1A koji puni telefon vise od 3 sata, sa bilo kojim punjacem od 2A ovo vreme se skoro prepolovi. U tome je caka. Ne mora dakle sertifikovani brzi punjac, dosta je samo da ima 2A.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Pa da li mu to neće uništiti bateriju ako kupim punjač od 2 A?

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Honor nema brzo punjenje. Ja sam do pre 3 dana imao p10 lite on ima. Sad imam honor on nema brzo punjenje

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Стављао сам га данас на брзи пуњач од П10 Лајт и не пуни брже, чак сам и улазио на батерију где пише колико временски треба да се напуни и не мења вредност, исто је и код брзог и код пуњача од 1А. Док код П10 Лајт се разликују времена пуњења.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Ovde neki kažu puni brže i ako nema indikator za fast charging, neki da ne puni. Bilo kako bilo, ovaj telefon je barem to mogao imati. P 10 Lite ima fast charging, i jedina prednost je više memorije. Ne mislim ako nađem način da fon punim brže, da samo zbog 32 GB prodajem ovo, i još doplaćujem. Naravno super bi bilo naći nekoga po oglasima za zamenu, a sobzirom da ima ljdi koji se po oglasima zezaju, i pojedini u odličnom stanju su ni manje ni više 10-15 evra više u odnosu na H8L, to možda i nije ne moguće.
Oba će valjda dobiti Oreo.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Telefon radi odlično ali otkad sam ga kupio nisam dobio nijedan update. Trenutna verzija mi je B165 iz maja 2017.
Ono što mi je čudno je što je softver PRA-LA1 C185B165. A kad uđem u Version Info stoji PRA-LX1. Telefon radi u Dual-SIM modu bez problema
Jel to normalno ili....
0f6801a2c2d292864695526f639d8e4f.jpg
d970681618a8c22eb598846c5e9124a5.jpg


Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
https://forum.benchmark.rs/showthre...Honor-8-Lite&p=5384848&viewfull=1#post5384848
Posle sam merio sa njegovim punjacem i dosta sporije puni. Odprilike ovako: za sat vremena punjenja sa original punjacem poraste za oko 36 procenata napunjenost baterije, a sa punjacem od 2A za isto vreme poraste 62 procenta u slicnom opsegu punjenja (ispraznjen na 25-30% pa prikljucen na punjenje. Nema indikator, ali stvarno vreme je ovakvo kod mog telefona.
Inace sve pohvale, radi bolje nego sto je placen, nemam apsolutno ni jedan problem. :)

@ilindan
Moj model je PRA-LX1 i trenutna verzija je B175 (bio je jedan update) i vise ne proveravam update, jer me ne interesuje, meni bolje od ovoga ne treba. Pitanje da li cu i na Oreo da predjem, jer zlatno pravilo tehnike je dok sve radi kako treba nista ne dirati. :)
 
Poslednja izmena:
Jel stavljao neko neki custom rom na ovaj tel? Imal sta zanimljivo?

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Nažalost mislim da nema. Voleo bih da ima neki Oreo custom rom.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno