Šta je novo?

Laptop Končar U1412

pufek

Poštovan
Učlanjen(a)
30.01.2015
Poruke
10
Poena
54
Pozdrav svima. Da li postoji netko tko ima ovakav KONČAR laptop odnosno netko tko zna koja je baterija u njemu (model iz naslova)? Na bateriji koja se nalazi u laptopu nema apsolutno nikakvih oznaka. Negdje na forumima sam našao da su ta računala KONČAR zapravo CLEVO računala, ali niti to mi nije pomoglo da nađem koja mi je baterija potrebna. Bilo kakva pomoć je dobrodošla. Hvala.
 
Ne pomaže niti AIDA64... Izbaci mi samo proizvođača baterije, a ne i model...
 

Prilozi

  • koncar_batt.jpg
    koncar_batt.jpg
    103.5 KB · Pregleda: 101
Kontaktiraj podrsku na sajtu proizvodjaca laptopa.
 
Ma oni su toliko ažurni da mi se nisu udostojili niti odgovoriti na upit. Tek nakon više od deset dana mi se javio čovjek iz Končara, nakon mog podsjetnika, ali opet ne iz servisa. Kaže da će uskoro nabaviti takvu bateriju, rekao mi je cijenu ali opet ne znam koji je model.
 
Sta ce ti model, tebi treba samo specifikacija, ne moras kupiti identicnu bateriju.
 
Pa ne znam baš da bez oznake odnosno modela baterije ima šanse nabavit neku zamjensku bateriju (vidi sliku).
Na samoj bateriji nema apsolutno niti jednog slova odnosno brojke iz kojih bi bilo moguće vidjeti specifikacije.
 

Prilozi

  • IMG_batt.jpg
    IMG_batt.jpg
    52.6 KB · Pregleda: 125
Jasno da nema na bateriji, nisi morao slikati - ali vidi se u Aidi. Nego Aida pokazuje da je baterija ispravna, tj. da je samo 1% ostecenje - ali pise i da je non-rechargeable, nesto tu nije u redu. Probaj sa programom koji sam linkovao da ocitas parametre.
 
Ovo računalo koje je na slici je ispravno i radi. Podaci u Aidi su od tog računala. Ali imam još jedno isto takvo na kojem se "napuhnula" baterija i htio bi ju zamijenit.
I meni baš i nije jasno da na bateriji ne piše model, specifikacije i sl...
 
Super, hvala ti na ideji... Uz taj "link" gotovo svaki dan prolazim :) Otići ću danas do njih... :)
 
Izgleda da tom laptopu ipak nije suđeno... Javili mi ovi iz baterije.hr da nisu u mogućnosti izraditi takvu bateriju... :-(
Poslao sam sada mail i u Clevo, navodno da ta Končar računala zapravo rade u CLEVO-u.
 
Ne znam odakle si, jesi li mozda kontaktirao ove - http://baterije.hr/popravak-izrada-baterijskih-sklopova-po-narudzbi/ Ubace ti Sanyo celije, i gotovo sigurno ce takva baterija biti bolja nego neka zamenska kineska baterija, plus imas garanciju.

Kažu mi iz baterije.hr da oni ne znaju gdje se na tržištu mogu nabaviti ovakve ćelije (sa slike).
Dimenzije pojedine ćelije su cca. 90mmX65mmX5mm.
Ova sa linka je možda predebela (http://www.ebay.com/itm/3-7V-4000-mAh-Polymer-Li-ion-battery-Li-po-For-PDA-GPS-DVD-ipod-Tablet-PC-606090/182107148013?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D2%26asc%3D41402%26meid%3Dd0aa4b568ba846a3bb5e73708512a092%26pid%3D100005%26rk%3D3%26rkt%3D6%26mehot%3Dpp%26sd%3D172176289094)
 

Prilozi

  • IMG_20170302.png
    IMG_20170302.png
    805.3 KB · Pregleda: 71
A ne, ne... Složit ću ja nju... ;)
Ako ništa kupit ću ove tri ćelije i nekako tu ugurat u kućište.. :)
Samo ću još pričekat da mi se možda jave iz Oceansun-a sa inforamcijom da li ima negdje za kupiti takvih 616789P ćelija...
 
Nazad
Vrh Dno