Šta je novo?

Jednostavna zamena za Photoshop?

ragured

Cenjen
Učlanjen(a)
28.04.2009
Poruke
361
Poena
180
Pozdrav, zanima me koje programe preporucujete kao zamenu za Photoshop, a da su jednostavni za koriscenje?
Treba mi da editujem slike koje sam nasao na netu, da nesto ubacim, oduzmem, izmenim i tako to, i na kraju da napravim pripremu za stampanje za majice, ali da to lici na nesto, probao sam u Photoshopu ali mi je komplikovan, ako ima nesto jednostavnije a da bude jednakog kvaliteta, jer meni treba samo za edit postojecih slika.
 
imas online editor
https://pixlr.com/editor/

Za instaliranje vecina koristi gimp mada se ja u životu nisam snasao u njemu dok mi PS lezi skroz.
 
Probaj Photoshop Lightroom. Malo je jednostavniji od Photoshopa ali je profi
 
Probaj GIMP. Ili malo pogledaj tutoriale za PS, nije previse komplikovan za te jednostavne operacije, ali istina je da nije bas uvek intuitivan.
 
Ja sam takodje isprobavao mnogo programa i jedino Photoshop mi nekako lezi, ostali su mi ili teski za snalazenje ili besmisleni. Pre neki dan sam isto isprobao neki besplatni i kasnije obrisao

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
A sta preporucujete za izdradu logoa? Ja nesto napravio medjutim nema ostrinu font, kad malo ublizim vidim piksele :(
 
Neki program za vektorsku grafiku Corel Draw, inkscape
 
nije los taj Inkscape, samo sto malo malo izbaci mi neki error i program se iskljuci sam od sebe, i ostavi mi save toga sto sam radio, pa onda moram ponovo ulaziti, skinuo sa njihovog sajta, 64bit verija jer mi je i win64bit
da li se to i vama desava?

i jos nesto ako imam neku sliku gde bih hteo da dodam tekst da li tu sliku da ubacujem u Inkscape pa da pisem tekst, ili preko photoshopa to da radim ili nekog slicnog programa?? koliko sam skontao gde god treba nesto pisati najbolje da se odradi preko nekog vektorskog programa ili gresim?
 
Ne koristim Inkscape. Kakvu sliku? Jel pravis logo? Neke jednostavnije slike najverovatnije u Inkscapu mozes da pretvoris u vektor opcijom quick trace.
 
na primer imam dobar material u vidu neke slike, koju bih stavio na majicu i sad hocu da dodam tekst, da to radim preko Inkscape ili photoshop i tako to, to pitam
 
Mozes i u fotosopu samo gledaj da rezolucija bude veca bar full hd ili 4k.
 
Poslednja izmena:
na primer imam dobar material u vidu neke slike, koju bih stavio na majicu i sad hocu da dodam tekst, da to radim preko Inkscape ili photoshop i tako to, to pitam

fontovi su vektorski tako da nije bitno u kom programu radis. Samo je bitno da original materijal bude sto vece rezolucije. Gledaj da bude 300 ppi u dimenziji koju zelis da stampas.
U photoshopu, tekstovi ostaju vektorski dok ne rasterizujes sliku (dok je ne snimis kao png/jpg...).
 
malo malo mi inkscape izbaci neku unutrasnju gresku i izadje mi iz programa, ne znam koji problem?
 
Instaliraj 32-bitnu verziju ako ti je ta nestabilna.
 
Poslednja izmena:
kako da odsecem nesto pravolinijski u inkscape programu? Posto ovde gumica ona nije pravogaonog oblika kao u paint-u na primer, i ne mogu ravno da odsecem neki deo koji mi ne treba...
na primer imam broj 4 i hocu da odsecem da izgleda ovako, treba mi za nesto drugo ovo je samo prost primer dasda.jpg
 
jel zna neko jel postoji program za editovanje fontova, na primer hocu da odsecem kao u primeru iznad broj 4 i da to ubacim da stalno bude takav font? dal to mogu u inkscape ili neki drugi program, i kad god koristim taj font, da cetvorka bude sa tim odsecenim delom ?
 
hvala gadafi.
imam problem sa inkscape, kad napravim beli logo i oko njega je sve providno i sacuvam u pdf on mi otvori samo belu stranu i nista vise, promenim da poledjina bude crna na adobe readeru ono opet isto nista samo sad sve crno? sta su tu desava, ako je neko voljan pomoci?
 
Okači ovde u vektorskom (.svg) formatu, pa ćemo videti.
 
Ima opcija u adobe za transparetnost, pa sam to podesio i sve je ok...
A sad me jos nesto zanima kad stavim 1:1 u inkscape i stavim mm ili cm kao meru, i napravim to sto sam hteo i onda uzmem lenjir i nikad se ne poklapa da je nesto na kompu 5cm na primer i na lenjiru toliko, ako inkscape kaze 5cm ja kad premerim preko monitora sa lenjirom bude uvek vece na primer 6cm? Koji fazon a 1:1 razmera?
 
Evo sad sam bas proveravao i merio.
Stavim na inkscape 47mm a kad premerim lenjirom nude 50mm, kad prebacim u pdf i preverim tamo bude 56. A u pdf stoji 100% a u inkscape 1:1, koji fazon?
 
Pa ne bih rekao da su Gimp, Inkscape i slicni bas jednostavni programi. To su ozbiljni programi.
 
Da bi programi ispravno prikazali 1:1 treba da znaju fizičke dimenzije ekrana, rezoluciju i eventualno dpi podešavanje OS. Premeri ekran pa proveri da li je zaista ima dimenzije pod kojima se prodaje.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno