Šta je novo?

AKG K52

Excalibur

Slavan
Učlanjen(a)
04.01.2008
Poruke
512
Poena
330
Ljudi, jel' se neko susreo sa ovim slusalicama, AKG K52 i kakve su po pitanju zvuka? Prsle su mi Technics RP-F290, od duzeg stajanja prsli jastucici (poceli da se raspadaju) i produvao levi kanal isto od stajanja. Za ovo zadnje ne razumem kako.
Elem, furace na kartici iz "moja masina".

Sent from my Honor 7
 
Kupljene su K92 umesto K52. Bruka dobre. Moze tema lock. Osim ako hoce neko nesto da pita.
 
Pitamo za malo više detalja o slušalicama.:)
 
Hajde da pitam :)
Da li su zatvorene ili otvorene?
Nešto me zbunilo kad gledam specifikacije po radnjama.

EDIT: našao, zatvorene. Može li na pp gde si uzeo i da li postoji garancija.
 
Poslednja izmena:
@nesa

Ima na dva mesta u BG, jedno ima na sajtu, ali ih nemaju u ponudi, a drugi ih imaju, ali cekas na njih da naruce. Ta prodavnica je u 27. marta u BG-u. I garancija je 2 godine.

Sto se tice zvuka, ovo su monitoring slusalice sa flat response. Sto znaci, da nisu slusalice za one koji ocekuju u startu intenzivno drmanje basa i sl. Naravno, uz EQ ove slusalice postizu i to.
Testirano je na gomili FLAC-ova, razlicitih zanrova muzike, osim narodnjaka i sega-mega turbo folka. :) Kao i kroz Reason i FL Studio uz VST instrumente.
Soundstage je fenomenalan za slusalice koje su relativno jeftine (osim kod nas u Srbiji). Nisam do sada cuo ni jedno mumlanje, ni na jednom opsegu i svaki instrument se lepo razaznaje.
Naravno, niko nije audiofil, koliko god razaznao zvukove, tj. opseg i svako ce drugacije cuti jacinu odredjenih opsega. "Zika jace cuje vokale, a Pera i ne toliko." Naravno, svi imamo dupeta i razlicita su, tako imamo i razlicit sluh, jacinu koju mozemo da primimo...itd. Da ne duljim u tehnicke detalje.
Same slusalice su prijatne, ali opet to zavisi od same osobe. Lagane su, a same slusalice em sto prekrivaju usi, imaju jos i dodatnog prostora oko usne skoljke. Meni uvo ne dodiruje ni samu slusalicu iznutra. Takodje, sundjeri su vrlo mekani i prekriveni vestackom kozom. Tako da preporucujem za odrzavanje neke kreme koje su na bazi bilja, radi odrzavanja. Kao i za sve sto je na bazi koze i vestacke koze.
I ono sto je dobro kod njih je, da su veoma glasne. Imaju jacinu.
Ove slusalice se najbolje ponasaju sa dobrom zvucnom karticom, nikako integrisanom i cak sam ih probao na Honor 7 telefonu uz JetAudio aplikaciju. I tu je odlican zvuk.

Naravno, testirao sam i MP3 320 i mogu reci da lepo zvuci. Nije FLAC, ali sasvim super.

Preporucujem ih, ali ako mozete da ih nabavite iz inostranstva, procicete jeftinije.

I nisu potrebni nikakvi filteri kao za SuperLux.

Ocena 10/10 u cenovnom rangu i u rangu cak skupljih slusalica.
 
Hvala puno na detaljnom odgovoru.
Gledam klincima da kupim nešto kvalitetnije, imaju kingstonove hyperx za igranje ali trebaju još jedne pošto rastu deca, kum savetovao K99 ali su poluotvorene pa hoće da smeta okolo :)
Potražiću, a i to što kažeš, moram da proverim da li postoji mogućnost da ih neko dotera.

Hvala još jednom.
 
Flat? :)

AKG_K92_All_-_-_HDM-X_-_90_20-20k_-_fr_impedance.png
 
Reklamirane su tako po forumima i na sluh su isle nekima kao review. I meni se cini da imaju flat response. Naravno nije ultimate super duper flat response. :D Retke su slusalice koji imaju isti, ali zato kostaju boga oca. Nekima su bile bolje i Audio Techinca, a nekima ove. Opet, kao sto spomenuh - dupeta :)

Videci sad ovu krivu, mogu ti reci moguce.
Usitinu, nisam pustio frequency generator, jer ne mogu da ga nadjem u VST folderu. Videcu na netu neki pa da vidim gde postoje padovi i skokovi. Ali, opet ni po tome necu biti merodavan, jer je svima nama razlicit sluh. A nemam bas pro opremu da bih testirao.

Ovo sto sam naveo za soundstage iliti punoca, slusalice ih imaju. Odusevio sam se zvukom. A cak sam testirao i driver matching, znaci ni jednom nije pomerio ni jedan instrument po kanalima u Reason.
Zvuk iz njih mi je apsolutno prijatan, ne zabada niti strci. Ako zelim da strci, ukljucicu EQ i Crystalizer, pa neka gruva za filmove i sl.

Sada se u 98% slucajeva rade slusalice koje imaju odredjenu krivu. Jer niko ne cuje jednako, pa se time kompenzuje gubitak u odredjenom frekventnom spektru sluha. krive su uglavnom slicne +- freq

Da bi bas cuo savrseno, tesko da ces moci u gradu, koji obiluje zvucnim zagadjenjem i konstantnim preglasnim slusanjem izvora zvuka. Dovoljno je jednom da odes na zurku gde gruva zvucnik pored tebe i da vec ostetis sluh. Da ne pricam o slusalicama. jedino da zivis na selu zadnjih 30 godina, pa mozes da ocenis. Cak ni producenti i kreatori muzike ne cuju isto i dobro, nego se uglavnom oslanjaju na spectrum analyzer.

@nesa69

Closed slusalice sluze da izoluju zvuk od spolja, a ne zvuk koji dopire iz njih. Jeste, malo izoluju i to. Ali, ukucani ce cuti zvuk koji dopire iz njih svakako.
 
...frekvencijskom...

Nego, ako snimaš, bolje da snimaš sa zatvorenim. Manje "curi" u mikrofon. Nekom je to bitno, nekom nije, kao što ti reče, ima nas raznih...
cheers

Ma brzo pisem i razmisljam :)
Mada su oba pravilna od frequent i frequency - ucestalost.

To da. Ali ne koristim mic na taj nacin. Ako koristim glas, uglavnom koristim melodyne posle snimanja i waves bundle. Da sredim glas (srecom ne flasiram bas toliko) i da sredim kvalitet.

Samo sto Nesi trebaju za klince, a to za igrice uglavnom mogu da zavrse bilo koje dobre zatvorene sluske i od 20-30 evrica. Svake sluske se mogu iskoristiti za svaki audio izvor, ali ako se koriste samo za igrice, onda ono iznad napomenuto.

Postavlja se i pitanje, da li im je potreban i mic uz sluske?

Ako ne onda Behringer hpm1000 za 12 evrica ce vrsiti posao ili za malo vise kinte neki Superlux.

Znam da klincima treba nesto da gruva :) Posebno eksplozije i bitke.


Sent from my Honor 7
 
Poslednja izmena:
Da ne zaboravim, iskoristio sam eq da podesim izvor na flat prema krivi, prilozenoj ovde. Pa, veoma malo se ista promenilo. U svakom slucaju dobro su se culi svi instrumenti i dalje nije bilo muffled zvuka.

Da bih dobro istestirao njih, trebace mi dosta vremena, a to ce biti kad nadjem.
Inace i na volume up/down isto nema gubitaka da neki opseg utihne. I to mogu da isprate.

Sent from my Honor 7
 
10k din u M prodavnici, na KP 67e :D

Ne znam.. stara ''budzetna'' K serija je fail, ove nove verujem da su odlicne i probao bih najskuplji model ali su zatvorene i mislim da bi mi vrlo brzo postale visak a kome posle da ih prodam, morao bih da spustim cenu na 5-6 'iljada vec posle mesec dana koriscenja a ni tada se verovatno niko ne bi javio :) Znam kako su prosli oglasi nekih drugih clanova za ocuvane polovne, kvalitetne slusalice i to po veoma povoljnim cenama.. desavalo se da se bukvalno niko ne javi.
 
Poslednja izmena:
To ti kazem. Ali, to je zato sto se male kolicine uvoze, pa ocigledno nema rabata, a i PDV, carina...bla...bla.
Ko moze, neka uzme napolju ili preko neta.

Sent from my Honor 7
 
Ima li neke razlike u zvuku izmedju K92 i K52?
 
Prema review-ima na netu ima, a i logično je da ne zvuče isto.
 
Odmah da vam kazem da je uvek fail ustedeti 20-30e i uzeti neki budget model bilo kojih top proizvodjaca. Bolje uzeti neki beyer, senn, fostex, shure ,at dobro ocuvan nego kupovati te lose plaatikanere nove u nasim prodavnicama. Za 10 000-12000 mogu da se nadju odlicne slusalice na kp sa kojima mozete biti mirni 5+ godina minimum osim ako nemate naviku da iz sve snage gadjate sa njila u beton par puta :)
 
Nazad
Vrh Dno