Šta je novo?

Sony Xperia XZs

Ma Sony je izmislio softver za sve proizvodjace i bukvalno sve modele sem Nexusa/Pixela.
Jednostavno nema telefona koji mogu da im pariraju po brzini,stabilnosti i fluidnosti softvera.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Na kraju, za mene je sve ovo uvertira za ''XZ1'' :d koji bi morao da pokida, valjda nece failovati sa tim uredjajem :)

Zasto mislis da bi mogao failovati tj. sa cim bi mogao omasiti, uz (valjda) obecavajucu kameru i kolioko smo mogli vidjeti vrhunske performanse cak i sa SD820, a do tad mozda bude jos poneki upgrade?
 
Vrh :d



@ dejan

Fail je uvek moguc ali ocekujem da ce novi XZ1 ili 2 biti prilicno kompletan uredjaj bez vece mane, samo da ne stanje telefon uz neku smesnu bateriju..
 
Poslednja izmena:
Cudo jos nema XZs modela u prodaji,sad je jun stigao :)

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Nema jos XZs ni kod Madjara.
XZP se pojavio,cena kod Madjara 620 eura.
Nesto se mislim,sumnjam da ce se XZs pojaviti kod operatera,jer ni XZ nije bio sem neko kratko vreme u Mts-u dok XZP cenim da ce ovih dana da se pojavi kod sva tri operatera.
Mada steta za XZs ako prodje nezapazen kod nas u Evropi i Usa,predobar je model.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije previse obzirom da Mi6 na kp bez ikakve garancije kosta isto toliko.

Ne razumem se bas najbolje i nisam citao detaljno,ali postoji li ikakva garancija ako kupis iz ove ponude sa Ebay ili neke druge evetualno?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Не знам за eBay како функционише. Ја преферирам Амазон, јер код њих постоји легална гаранција (ако је продавац Амазон).

А кинези се увек могу купити на неком од европских сајтова, после ти неко лако то донесе. Сви углавном имају некога у Европи :)
 
Neki kineski sajtovi (pa onda i gruzijski) prenose nove informacije o XZ1, navodno ce imati slicne dimenzije kao XZs ali uz 5.4'' ekran tako da bi s-t-b ratio trebao da bude oko 73%.
Navodno ce imati SD836, 4Gb rama, 3000 mAh bateriju, kameru sa XZP ali uz neka unapredjenja (grub prevod - and it will still have the IMX400's 19-megapixel camera, but the 3D mode of shooting and the FULL Pixel technology, what does this mean, we do not have information about it yet)

Za ovaj render kazu da je prilicno ''tacan'':

wow.png


Ipak mislim da ce ici na opciju SD835 + ''2911.43 mAh'' bateriju, na osnovu njihove politike u poslednje dve godine, posebno kada su IFA flagship uredjaji u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Sto se mene tice,ne bi trebali da povecavaju velicinu ekrana,dok bi bilo lepo videti bateriju od 3200 mAh u standardnom flagshipu.

Sta se to desava sa kamerama na XZs i XZP,oni primerci koje sam video u full rezolucijii u XZs testu na gsmareni su losi?
 
Sony, please make this flagship Xperia concept a reality

To je to, samo malo da izmene neke detalje i ovo bi mogao da bude pun pogodak :) Naravno ako ikako moze bez edge/zakrivljenog displeja.
A sam koncept uopste nije nerealan, ovo je blago izmenjena verzija XZ/XZs sa manjim bezelima.



Sony-Xperia-2017-Concept_3.jpg


Sony-Xperia-2017-Concept_1.jpg
 
Predobro izgleda za moj ukus :)
 
Cim se nije pojavio jos zvanicno kod nas nece ga ni biti sigurno,hebi ga.
Nego me cudi ni da XZP nema jos,obzirom da je full flagship mislio sam da ce ga svi operateri imati u ponudi.
 
Изгледа да сам једини који има овај моб :(

Стигао пре седам дана.
Ice blue боја.
Dual sim верзија је у питању.

После пет дана одрађен рут :) јбг, јаче је од мене!
Тренутно га користим са једном сим картицом. Тј тестирам да видим како се батерија понаша кад је активна једна и кад су активне две картице.

Ово је резултат од јуче и данас. Ја сам задовољан.

Видећу са наредних дана направим поређење камере са ѕ7е.
be7e145443f4bc62d8a7e010ccbdbd86.jpg
 
Dobro drzi ta baterija.
 
WhatsApp, 4 push налога, мало инстаграма, пуно посета форуму, пар фотографија, мало YouTube-a.

3g од 8 до 20, после мало Wi-Fi, a онда од 24 до 7 авиончић.

Тренутно је не 22% са 5h SOT.
Пошто сам у затвореном, осветљење екрана је негде на пола, или испод.
 
Pa ako XZs sa S820 drzi toliko onda XZ1 mora i vise, bez obzira na 200 mAh manju bateriju jer ipak ima SD835 koji se odlicno pokazao do sada.
 
Не знам колико штедљивији 835, ал ако ти кажеш, онда могуће [emoji3]
Опет остаје горак укус што у xz1 нису ставили исту батерију, није да нису могли.
А реално, могли су и у овај већу, таман за ових 2mm колико штрчи камера. Овако мораћу стално да пазим где га стављам, или да буде у неком кон.ому [emoji23][emoji23][emoji23]

Само још камера и ја да се нађемо, и нема проблема :)
 
Qualcomm je hajpovao SD835 navodeci 25% nizu cpu/gpu potrosnju u odnosu na SD820/821 a jos bitniji podatak je do 60% niza potrosnja modema/wi-fi u odnosu na pomenute soc iz 2016.

Na osnovu testova raznih SD835 uredjaja sve to nije daleko od istine, SD835 je pun pogodak, posle nekoliko godina sa kilavim zmajevima :)

Ovo je odlican test (uporedi sa rezultatima S7 koji ima SD820): http://www.anandtech.com/show/11540/samsung-galaxy-s8-exynos-versus-snapdragon/6

A da su u XZ1 ostavili 2900 mAh bateriju iz XZs to bi bilo odlicno mada i sa tom 2700 mAh belezi sasvim solidne rezultate autonomije, bolje od XZ/XZs (ne obracati paznju na glupe bugarske''endurance'' skorove)
 
Видео сам тест. Xz1 је тањи од овог за 0.7mm, тако да је ту отишла батерија.

Све у свему, ја сам за сада презадовољан.
С моје тачке гледишта, телефон ме је изашао малтене дупло мање него xz1, а тих додатних 300+ евра разлике не могу да оправдају ЗА нијансу другачије кућиште и новији процесор.
 
Imam priliku uzeti nov (ali sa 6mj garancije) XZs za 280€, da li ga uzmem, hoce li sa OREO-m i XZs dobiti sto i XZ Premium a vidjeno na XZ1 (mislim na funkcije kamere, autofocus burst itd).
Savjeti???
 
To ti je super cena, ja bih ga uzeo na keca.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Ma jasno, a da citiram dio teksta sa jednog HR sajta:

"...Sony je najavio i nadogradnju za X Performance, koja bi trebala stići vrlo skoro.
Prisjetimo se: niti jedan brand još nije nadogradio svj ovogodišnji flagship na Oreo, a kamoli prošlogodišnji + model srednje klase. Sony je sada po nadogradnjama klasa za sebe!"
 
Kad smo vec kod X performance, zna li neko koja su najbolja podesavanja kamere za low light, imam XA1 ali senzori su isti koliko znam, pa me zanima?
 
Nazad
Vrh Dno