Šta je novo?

Sony Xperia XZs

Pih, nimalo ohrabrujuci prvi test, (mislim na kameru), pa zar je Sony toliki dumbass sto se tice fotki u low-light uslovima.
 
Da li si video low light foto. sa Z2 koje sam postavljao? Za cistu klasu su iznad ovih LL XZs semplova.

Zato se i ne cimam oko kamere, znam da je moguce snimiti mnogo bolje fotke van SA moda (ISO 3200 u testu iznad) a paradoksalno, bolje semplove sam dobio sa 1/8s, ISO 400 sa Z2 (tehnologija kamere iz 2013. godine) nego sto je ovaj bugarin snimio sa 1s i ISO 380 :d
A kao ''paket'' kamera/kamkorder su dovoljno unapredjeni u odnosu na Z2/Z3 iako sama kamera (foto) nije najbolja na trzistu dok je kamkorder u samom vrhu.

Nikada sony nece imati bolju kameru za LL od najjace konkurencije (Pixeli, Samsung, LG) ali je zato Pixele nemoguce kupiti sa garancijom (a cene su prilicno visoke) pa otpadaju a sony nudi za klasu bolji softver od proizvodjaca iz JK + jos neke prednosti (subjektivno). S obzirom da pricamo o smartfonima moj izbor je jasan :) Da kupujem klasicnu kameru to bi bila neka Canon/Sony jer odavno dominiraju na tom trzistu.

XZs je prilicno precenjen i dok cene po oglasima (nov, sa garancijom) ne budu 350-400e smatracu da ne postoji mada tesko da ce se i pojaviti zvanicno na nasem trzistu, verovatno ce se prodavati samo ''divljaci'' tako da otpada verovatno.
 
Poslednja izmena:






Iznenadjujuce dobro se drzi protiv IP7 plus i pored sporijeg SOC-a i memorije, lepo radi ovaj Nugat na XZs.

Steta sto su jajare, bar SD821 i UFS memoriju da su ugradili u ovaj XZs, ovako je prilicno skup u odnosu na hardver.

Ali ce zato na jesen sledeci 5.2'' 1080p flagship sa SD835, 4Gb rama i UFS 2.1 pokidati, verovatno :)
 
Poslednja izmena:
Malo je poodavno bilo, sjecam se slika ali malo slabije same kvalitete i detalja, znam da se mogu izvuci dobre (bar staticne) low light fotke. Dobro, ti se ne cimas oko kamere, ocito si se pomirio sa tim, ali postalo je smor vec generacijama cekati to, sve vise pomisljam da ima istine u prici da nece namjerno zbog Samsunga i Apple-a (da i ne spominjem ostale koji koriste sonyjeve kamere), jer ako imaju 20$ po svakom prodanom telefonu, a znamo o kom broju prodanih telefona se radi... hahaha, teorija zavjere. Meni nije ni primat da bude bolja od Pixela, LG-a, Samsung-a itd, ali da bude tu, konkurentna, upotrebljiva, evo sad je na oko dobre tehnologije prisutno, steta bi bilo da ne iskoriste, hoce li to malo softver iznijeti, hoce li kod XZP biti ista drugacije, vidjecemo. A ovi uporedni su odlicni cak vs Iphone, mada sto se tice brzine i koristenja telefona, cini mi se da bi i Z1 bio dovoljan da pokrene vecinu stvari.
 
Proslogodisnji hardver & optimizovan softver VS hardverska zver & Samsung UI :)

 
Nemoj ovo da okacis u temi za S8, proglasice te za prevaranta :)
Nego, jel' mi se cini ili ovaj S8 ima crveni ekran?
Pozdrav
 
Kad ovaj XZs ovako dobro radi onda novi flagship (sa 5.2'' 1080p ekranom) ima da pokida :)
Predstavljanje na IFA za nesto vise od 4 meseca, imace SD835, 4Gb rama, UFS 2.1.. uz optimizovan softver to treba da leti.. nesto kao XZP samo bez 4k ekrana i u malo manjem pakovanju.

Samo da slepci ne ugrade neku malu bateriju, realno za takav uredjaj bi i ova 2900 mAh iz XZs, uz SD835 i fhd rezoluciju, konacno znacila bolju autonomiju od Z2/Z3.
 
Poslednja izmena:
Nemoj ovo da okacis u temi za S8, proglasice te za prevaranta :)
Nego, jel' mi se cini ili ovaj S8 ima crveni ekran?
Pozdrav

@hsv

Daj boze, ali kakvi su trendovi u flagship segment se ne ugradjuje baterija veca od 3k mah... Mada Sony voli da igra van kola ostalih proizvodjaca... :) Kada bi izbacili to sto si naveo + 3200mah bateriju ucipio bih odmah 10ku za isti.. :)

Meni iskreno interesantnije deluje Huawei linija (samo da nije onog ogavnog UI-a). Ali sa baterijom P10+ ili Mate-a mozda bih i progutao...
 
Poslednja izmena od urednika:
Sudeci po testu S8+ (arstech) SD835 je prilicno stedljiviji u odnosu na SD820.
To znaci da bi, za sada u teoriji, i novi XZ sa SD835, fhd i 2900 mAh baterijom konacno postao pravi naslednik Z2/Z3 - kada je trajanje baterije u pitanju.

Ali videcemo.. ipak u sony mobile rade neki cudni umovi koji su resili da im trajanje baterije vise ne bude najbolje u klasi (i pored toga sto im je to jedna od glavnih karakteristika koja je donela popularnost Z2/Z3) tako da je sve moguce, mozda ce neki ''strucnjak'' proceniti da je SD835 toliko stedljiv da mogu da stanje fon i smanje bateriju na 2478 mAh :d
 
Samsung androidi su uvek imali bolji zoom kamkordera od sony-a ili bar od Note 3 vs Z1 perioda (kraj 2013.)

A sudeci po ovom klipu sto si postavio zvuk je bolji na XZs.

@ dejan

Zasto si obrisao post, ovako ispada da pricam sam sa sobom :d

A evo ga, sada je taj post ispod :d

PS

Mozda je LL video snimanje iznad ocekivanja ali su zato LL fotografije (bar u auto modu) ispod ocekivanja.
 
Poslednja izmena:
A i video u LL uslovima puno prirodniji sa manje suma na XZS, S8 jedino mi se cini bolji bio na full zoom-u, ne znam kakva su podesavanja bila i ISO ali po meni u globalu puno bolji nocni video, a prosto mi tesko za povjerovati da je tako :)

https://youtu.be/VARpbjo7eF8
 
Ne dopada mi ovaj XZs a ni jedan telefon od sonija još od z3 . Okvir prevelik, ekrani isti. Baterija sve gora . Jesu njihovi telefoni bolje optimizovani od većine proizvodjača ali sada brate svaki telefon rasi ,brzo počevši meizua i xiaomia pa do ajfona, razlike su mnogo manje nego pre 3-4 godine. Realno ko je uzeo neki bolji ili premijum model od pre 3 godine i danas nema nikakvu realnu potrebu za nešto bolje . Samo pomodarstvo. Imam z2 i da ga ne ureknem radi kao prvi dan, jednom sam ga terao 3 meseca bez restarta i keširao je izvanredno odziv sjajan. Jedino što je degradiralo je baterija i to najviše zahvaljujući Marshmallowu.
 
Poslednja izmena:




Valjda nece preci na ovaj AR i ovako zaobljene ivice ekrana..
 
Ček jel to opet novi sony u najavi? Čoveče pa ja ne mogu da skapiram ništa iz ovih nesretnih naziva

P. S. Konačno sony tel sa bazelima kakvi su trebali pre 5god da budu!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa flagship najavljen za IFA :d 5.2'' 1080p sa hdr IPS panelom, SD835/4Gb, UFS 2.1 i novom kamerom sa Premium modela a navodno stize i takav kompakt sa 4.7'' ekranom.

Pojavile se specifikacije za XZs na evropskim sonymobile sajtovima (do sada su bile samo osnovne info. na USA sajtu): https://www.sonymobile.com/global-en/products/phones/xperia-xzs/

Za displej stoji: sRGB 138%, uz najnoviji senzor kamere i ultra slo-mo na kraju ce ovaj XZs ispasti priblizniji standardima 2017. specifikacija-hardvera od G6 :) Steta sto nema SD821 nego SD820 mada i nije neka razlika ali cisto iz principa.

P. S. Konačno sony tel sa bazelima kakvi su trebali pre 5god da budu!

Ma jeste, pre 15 godina :d
Pre 4 godine su predstavili ZL sa ~75.6% screen-to-body ratio (tadasnji ''rekord'' ako se dobro secam?) pa niko nije previse hajpovao takav dizajn :) A taj telefon danas da uzmes radice duplo bolje od S4 kante koja se prodala u 20x vecem broju, toliko o stanju na trzistu.

A ovo iznad je samo koncept, ubedjen sam da ce tek sledece godine smanjiti bezele a iskreno zabole me za iste, samo neka novi flagship (sa 5.2'' ekranom) ima sve sto su naveli ali uz minimum 2900 mAh i to je to, kupujem a lozenje na famozne ''ultra-slim'' bezele ostavljam ''astal u kaficu'' ekipi :)
 
Poslednja izmena:
A sudeci po ovom klipu sto si postavio zvuk je bolji na XZs.

@ dejan

Zasto si obrisao post, ovako ispada da pricam sam sa sobom :d

A evo ga, sada je taj post ispod :d

PS

Mozda je LL video snimanje iznad ocekivanja ali su zato LL fotografije (bar u auto modu) ispod ocekivanja.

Izvini, imao sam par tipfelera pa sam pokusao izmijeniti al nesto nije bilo ok sa ucitavanjem stranice za edit preko telefona pa dok sam se borio sa tim ti si u medjuvremenu odgovorio.

Vidi, ocekivanja kvalitete slika i videa u LL, ja bih vise volio da je obratno, (jer se licno puno vise baziram na slike, mada to je sad individualno), video je svakako pozitivno iznenadjenje, ali ipak da citiram ove sa Android Authority-ja: "It also performs surprisingly well in low-light conditions, and it is safe to say that this camera is one of the better low-light performers that you will currently find on a smartphone."...... :sceptic:
 
^ Nisam video test koji pominjes ali, sudeci po citiranom delu, tom liku je XZs kamera dobra i za low-light, neki ce je napljuvati, nekima ce biti ok, biraj ono sto ti najvise odgovara i to je to.
Ono sto sam video, po predstavljanju XZs, je lose u low-light uslovima i auto modu ali videcemo jos sa nekim novijim sw.

Uglavnom izgleda da su bar malo unapredili auto mod, bice to odlican combo za foto/video snimanje ali ne verujem da ce biti u rangu Pixel kamera sa hdr+.

Krace poredjenje XZs sa S7 i iP7: http://www.eprice.com.tw/mobile/talk/4551/5020065/1/

Za ovu opciju (motion eye) sam pominjao da moze da bude korisna za fotografisanje dece, kucnih ljubimaca ili bilo cega sto ''ne miruje'', posebno u indoor uslovima i uz prediktivni AF:
innocences_3_feb1ad2d17290d46b7769c4ff4376df6.png


Before shooting, you need to start the "pre-shoot function" in the camera setting menu.
The new Motion Eye camera with Predictive Capture starts buffering images one second before you press the shutter button. It’s like rewinding time, and it gives you up to four images to pick from
.

Odlicna opcija, bar na papiru.

Poredjenje kamkordera i stabilizacije:

XZs


iP7


S7
 
Poslednja izmena:
Da nije nastimano ovo sa stabilizacijom, nerealno koliko ip7 trese, XZs kao da je isao autoputem a ovaj kaldrmom.

U nedostatku drugih info trazim po svim sajtovima koji su objavili kakav takav review, evo sta kaze techradar.india:

In low-light, the camera has improved a lot, and it is one of the better performers in such conditions. You might see a drop in details but it is common with most other cameras. The best part is that the images in low-light look well balanced with right amount of light and exposure.

Pa dalje neki sajt:
Sony Xperia XZs has a great camera, one that can click some really stunning shots, both in daylight and dim light.

Sledeci o kameri:
There has to be something that is holding Sony back, everyone wondered. No longer. The rear camera of the Xperia XZs is great.

Dalje:
Swapping resolution for larger pixels has paid off, as low-light shots have very little noise and still exhibit good detail.

I da ne tusim dalje, kooirao sam samo po recenicu koja se odnosi na kameru i LL.
 
Kad ce biti dostupan kod nas u prodaji?Jos kad bi ga bilo kod operatera... :)
 
Trebalo bi valjda ovih dana da se pojavi i kod nas ako sam dobro citao ranije.
Nesto se razmisljam mozda bi bilo bolje uzeti XZ za minimum 100 e manje,mada po onom testu XZs vs S8+ reklo bi se da je XZs dosta bolje optimizovan i dosta brzi od XZ jer je ovaj bio primetno sporiji u testu od S7e.

Huawei P9 lite white
 
Ovo je skroz neocekivano :) Pa kako bi radio da ima SD835 i UFS 2.1 memoriju kao XZP?
Web pretrazivanje je veoma brzo na XZs.



Nesto se razmisljam mozda bi bilo bolje uzeti XZ za minimum 100 e manje,mada po onom testu XZs vs S8+ reklo bi se da je XZs dosta bolje optimizovan i dosta brzi od XZ jer je ovaj bio primetno sporiji u testu od S7e.

Treba videti kako radi XZ sa novim 7.1.1 apdejtom a i sledecim 7.1.2, ovaj XZs su ocigledno prilicno dobro optimizovali cim radi tako dobro, ako je i XZ dobio tako kvalitetan apdejt onda ce biti dobra kupovina do 350e a XZs ce biti preskup, ako se pojavi u srb uopste. Mada mami ova nova kamera na XZs..
 
Poslednja izmena:
Ovo je skroz neocekivano :) Pa kako bi radio da ima SD835 i UFS 2.1 memoriju kao XZP?
Mada mami ova nova kamera na XZs..

Ono jeste da u igricama kasni sekund, ali ono sto je bitno tj. ono sto je 90% svakodnevnog koristenja, surf, multitasking, je bolji. Ni meni nije jasno da tu tuce 4 najljuca rivala, S8, LG G6, Pixel i iPhone
Haha, kad si ti rekao da kamera mami onda ima jos nade za nju ;)
 
Ovi sa gsmarene u video review koji su okacili na YT nisu ni malo odusevljeni kamerom,kazu nikakav upgrade u odnosu na XZ. :)
Secam se da smo svi bili odusevljeni i da smo komentarisali da je verovatno najbolja kamera Sonijeva na XZp i XZs. :)

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Bolja je kamera od XZ ali ne mnogo. Za sada nova sociva deluju bolje, ostrije i sa manje aberacija.
Uz sve nove modove i tehnologije bice to solidna kamera, ionako Z serija stalno dobija manja poboljsanja kamere sa novim apdejtovima dok su mid-range modele nekoliko puta unakazili pa ispravljali, npr. M2 i M4

Sent from my D6503
 
Dnevne fotke su po meni vrlo dobre,mozda najbolja kamera uz S8 za dnevne uslove.Problem je sto je za LL druga prica ukoliko se ne koristi duzi SS i tripod.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
XZ je uz 7.1.1 apdejt dobio sRGB mod (aktivira se iz developer moda, logicnije bi bilo da je u podesavanjima displeja) tako da gotovo sigurno i XZs ima sRGB.

Jos jedan speed test, ovaj put protiv OP3T, mrtva trka i pored toga sto 3T ima malo brzi soc, 2Gb rama vise i odlican softver :)

 
Poslednja izmena:
I posle ljudi kazu Sony ovo,Sony ono.Svaka im cast,ako ovako radi XZs,sta da ocekujemo od XZP? :)



Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Pa radice jos brze, verovatno ce najveca razlika biti pri ucitavanju igara i ''heavy'' aplikacija.
Ipak nije to jedina prednost SD835 soc-a koji je mnogo vise ''future proof'' od SD820 i donosi niz poboljsanja.

Bice XZP verovatno odlican ali sigurno preskup fon sa prosecnim trajanjem baterije. Dosta dugo ce biti skup po oglasima, to je sigurno i svakako nam ne odgovara.
Ovako dobar XZs je dobar znak u smislu da se prilicno trude oko optimizacije softvera dok je sam uredjaj skup za ono sto nudi mada je kao celina sasvim solidan ali cena je morala da bude niza.

Na kraju, za mene je sve ovo uvertira za ''XZ1'' :d koji bi morao da pokida, valjda nece failovati sa tim uredjajem :)
 
Poslednja izmena:
Kad god izadje neki flagship,mi se nadamo ce na sledecem biti sve ispravljeno i da je trenutni mozda bolje preskociti. :D

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Pa sta ces kada je takva situacija u android svetu, u 2015. vecinu modela je sahranio qualcomm sa S808/S810 (a i proizvodjaci ugradnjom prosecnih baterija), pa onda crkavanje ploca na LG, ocajan pocetni LP softver Z5 serije (seti se samo da su Z2/Z3 u pocetku radili brze od Z5 i bez bagova), zatim standardno los, lagovito-bagovit TW UI koji te prosto sprecava da kupis neki Samsung + prelazak na edge ekrane itd. A sto je najgore Nexuse i Pixele je nemoguce naci sa vazecim garancijama.

Ako sony ne syebe nesto na jesen XZ1 (ili kako god da ga krste) bi sa ovako optimizovanim softverom, solidno brzom podrskom, SD835, 2900-3k mAh, 5.2'' hdr ekranom, novim tehnologijama kamere.. morao da bude odlicna kupovina ali videcemo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno