Šta je novo?

Asus VX239H Najbolji nacin povezivanja

richier

Cenjen
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruke
193
Poena
170
Pazarih gorepomenuti Asus VX239H i sada trazim najbolji nacin da ga povezem sa masinom.
Grafa je MSI GTX 650 Ti Boost TwinFrozr Gaming 2 GB i ima output:

Dual-link DVI-I x 1
Dual-link DVI-D x 1
DisplayPort x 1
HDMI x 1

a monitor input:

HDMI x 2
VGA x 1

Trenutno sam ga povezao pomocu -DVI na VGA- adaptera(valjda se tim redosledom kaze).
Da li neko ima ideju koji bi bio najbolji nacin povezivanja ako ne ovaj?
Ako dobro shvatam najbolje bi bilo -HDMI na HDMI- ali na HDMI izlaz grafe mi je povezan TV i cesto gledam filmove preko njega tako da bih da ga zadrzim(mozda neki hdmi spliter?)
 
dvi u hdmi na grafu i hdmi kabl do monitora...
 
Dvi na vga daje analognu sliku koja je znatno losija od digitalne.

Imas kabli Hdmi->Dvi mozes preko toga, a i preko ovoga sto je napisano u prethodnom odgovoru, vidi sta ti je jeftinije.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Aha, razumem,
znaci varijante
grafa-(dvi->hdmi adapter) hdmi kabel- monitor
i
grafa-(hdmi->dvi adapter) dvi kabel-monitor

bi trebalo da daju iste rezultate?
 
S obzirom da si napisao da monitor nema dvi ulaz ne vidim kako bi mogao u njega da ubodes dvi kabli.

Dvi->hdmi kabli
ili
dvi->hdmi adapter grafu u njega hdmi->hdmi kabli su ti opcije.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Da, u pravu si, jos se nisam navikao na monitor pa brljavim :D
hteo sam reci:

grafa pa dvi izlaz na grafi-(dvi->hdmi adapter) hdmi kabel- monitor

i

hdmi izlaz na grafi pa hdmi spliter i odatle jedan hdmi kabel u monitor a drugi u tv
bi trebalo da daju iste rezultate(na monitoru)?
 
Ne vidim zasto bi koristio hdmi splitter kad imas dovoljno izlaza na grafickoj za sve i bez njega.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ja bih isao na adapter Display Port na HDMI i onda HDMI kabl u monitor. Ima za 450 dinara na KP. Ja sam uzeo i tako povezao televizor.
 
Ne vidim zasto bi koristio hdmi splitter kad imas dovoljno izlaza na grafickoj za sve i bez njega.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

racunao sam da je mozda kvalitetnija slika jer sve preko hdmi(doduse i preko splitera) nego sa adapterom(trebalo je da stavim u naslovu -noob question :D )
onda cu onu drugu varijantu.
 
Ma HDMI na HDMI, zabij mu ga, najjednostavnije i najjeftinije. :p:D

Ja sam povezan na laptop VGA-om, daje mi najprijatniju sliku za oci. Preko HDMIa, nekakve napucane boje, bljestavilo itd, glava zaboli. :type: TN matrica naravno :p
 
Poslednja izmena:
Vga daje najprijatniju sliku, a hdmi daje napucane boje?

Da nije tuzno, bilo bi smesno :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nije to smjesno, ne mora znaciti da kod svih mora biti isto. Imas milion primjera, imad net pa citaj. Ne stavljaju bzvz vise portova i na laptope i na monitore pa kome sta odgovara, danas skoro svaki laptop ima VGA (VGA+HDMI 99%), namjenjen bas za externi monitor, naglaseno u specifikaciji proizvodjaca. Sto skoro svaki proizvodjac monitora u paketu isporuci i VGA obavezno, a metar njega sigurno nije jeftinije od metra hdmia, ako se ide logickom racunicom. Znam sta pricam. Ne vazi uvijek ona logika sto pricaju ko papagaji oko digitale/analogije, da ne ponavljam, nista drugo i ne znaju kao argument.

Dobar kabl, dobar monitor tj. konvertor, dobar izlaz na laptopu, slika perfektna i to je bitno. Nema podesavanja nikakvih u opcijama, jedna tipka na monitoru sve rijesi ako zatreba (tj. nikad), automatska optimizacija slike.

Sent from my G
 
Poslednja izmena:
Ne razumem, laptop si na PC povezao preko Vga izlaza na laptopu, a preko hdmi je pravio probleme?

Racunao sam normalno da su i ulaz i izlaz dobri, ako je tako onda je normalno digitalna>analogna slika.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Kakav PC, monitor. Pa na sta laptop mogu povezati VGAom jbt, nije mrezni interfejs.

Da HDMIom povezujem samo TV, tu VGA gubi smisao naravno. I tu ne nervira konstantno podesavanje okvira slike (uci u podesavanja nvidia i razvlaciti sliku), koje se uvijek poremeti pri svakom prikljucivanju. Jos moras namjestiti da TV prepoznaje PC signal.

Sve ima svoje krastavac, ja znam sta mi pase, a i nisam nubara neka da ponavljam jedno te isto, bez da sam i malo procitao malo vise u vezi problematike.

Mislim sve je logicno. Da je tako kako ti mislis, stavljali bi samo jedan port.
Sent from my G
 
Poslednja izmena:
Permutovao sam, mislio sam na monitor naravno, razmisljam o povezivanju monitor-pc pa sam ispljunuo PC :D

Edit: i dalje ne vidim kako je ovo povezano sa povezivanjem pc-ja na monitor, nece ga sigurno ubosti na Vga.
Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako god isto mu je. Svakako sva 3 porta (displayport, dvi, hdmi) koriste iste video pinove, zato i nema nikakvih aktivnih pretvaraca. Do njega je. Licno bih izabrao DVI ili Display, ne treba mi prenos zvuka, nije TV.

:)

Sent from my G
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno