Šta je novo?

I7 6700 Dell brand

Grodos

Poštovan
Učlanjen(a)
26.02.2017
Poruke
23
Poena
54
Da li je neko imao prilike da iz neke od krajnje beskorsnih brendiranih mašina izvadi procesor i stavi ga u krštenu ploču? Kao što naslov kaže, imam I7 6700 (na kome nema nikakve oznake ali ga računar vidi kao takvog) na jednoj od onih "zaključanih" brendiranih (ddr3) ploča pa bih htio da procesor iskoristim kako to dolikuje i prebacim ga u neku drugu ploču ali prije nego što zveknem pare na drugu ploču interesuje me da li se uopšte i može prebaciti?! S obzirom na retar*iranost brendirane ploče, ne bi me čudilo da su nešto i zaključali pa bih samo bacio pare... Hvala
 
Da li je neko imao prilike da iz neke od krajnje beskorsnih brendiranih mašina izvadi procesor i stavi ga u krštenu ploču? Kao što naslov kaže, imam I7 6700 (na kome nema nikakve oznake ali ga računar vidi kao takvog) na jednoj od onih "zaključanih" brendiranih (ddr3) ploča pa bih htio da procesor iskoristim kako to dolikuje i prebacim ga u neku drugu ploču ali prije nego što zveknem pare na drugu ploču interesuje me da li se uopšte i može prebaciti?! S obzirom na retar*iranost brendirane ploče, ne bi me čudilo da su nešto i zaključali pa bih samo bacio pare... Hvala

Možeš ga najnormalnije izvaditi i staviti na drugu ploču. Koji je tačno Dell u pitanju?
 
Najbolje ti je ako je moguće da provjeriš u servisu da li će raditi na Skylake ploči prije kupovine matične.
 
@Sass Drake - pa bilo bi ali treba zaganjati da neko ima lga 1151 ploču i željan je da izađe u susret...
@paloma - Ne pratim :)
 
Te brend masine su sve samo ne beskorisne. Zavrsavaju posao, pouzdane su, izdrzljive. Procesor se uklapa najnormalnije na bilo koju plocu.

Sent from mTalk Lumia 640XL
 
I ploce iz brend masina traju dosta duze nego ploce u prodaji. Barem iz svog iskustva pricam. Ne secam se kada sam video brend plocu da se pokvarila. Mozda cak i nisam... Ali to je samo moje misljenje i iskustvo.
Ja tu plocu ne bih menjao, bolja ne treba za non K procesor.
 
To je ploča koja nema 24pin konektor za napajanje. Isto tako to je ploča iz koje se napajaju sata konektori (ne direktno iz napajanja). Čitava mašina je na nestandardnom napajanju od 240W tako da osim kancelarijskog poslovanja ništa drugo i ne mogu da radim a I7 za kucanje u Wordu je popriličan overkill :) Da ta ploča ima standardno napajanje, ne bih ja ništa dirao, samo bih zamjenio napajanje, ubacio jaču grafičku i bombona. Ovako ne mogu ništa niti da dodam niti da zamjenim... Po meni je grijeh držati I7 u takvoj konfiguraciji :)
 
Tu si u pravu, ako mozes rokni mu e8400 za office i da ga ne gasis :)

Sent from mTalk Lumia 640XL
 
To je ploča koja nema 24pin konektor za napajanje. Isto tako to je ploča iz koje se napajaju sata konektori (ne direktno iz napajanja). Čitava mašina je na nestandardnom napajanju od 240W tako da osim kancelarijskog poslovanja ništa drugo i ne mogu da radim a I7 za kucanje u Wordu je popriličan overkill :) Da ta ploča ima standardno napajanje, ne bih ja ništa dirao, samo bih zamjenio napajanje, ubacio jaču grafičku i bombona. Ovako ne mogu ništa niti da dodam niti da zamjenim... Po meni je grijeh držati I7 u takvoj konfiguraciji :)

nisam video da je nestandardna... onda ok, treba zameniti.
znam da je dell ranije u (skoro) svim optiplexima imao standardne ploce... iste kao i bilo koje druge, samo ruzne :D


ako slucajno power dugme ima 5pin konektor, i ako slucajno budes bacao kuciste, javi mi se, treba mi dugme sa kablicem :D :D :D
 
Poslednja izmena:
I meni je bilo čudno kada sam vidio da je i Dell krenuo HP-ovim stopama. Baš sam neki dan rođaku kupio Dell polovnjaka (I5 2400, 4GB DDR3, 320GB hdd) i koristi standardan layout ploče sa standardnim napajanjem. Baš sam se bio ponadao da je i ovo tako kada ono prc :) Nisam obraćao pažnju na power, samo sam zatvorio kućište kada sam vidio da je i DDR3 u pitanju, pošto sada moram i ram da kupim a ram poskupio do zla boga! :D
Zato i jesam htio da utvrdim da li se procesor može iskoristiti na drugoj ploči jer ako puknem keš na ploču i ram i onda još i ne radi, samo bih sve zajedno naložio na roštiljskoj vatri! :D
 
Ubaci tu neki celeron najjeftiniji i prodaj komplet... taman ces skupiti para za plocu i ram i sta ti jos treba
 
Pa i jeste bio plan da ubacim neki Pentium G, najjeftiniji koji nađem, pa mašinu ostavim za posla (net, kuckanje, pristup bazama i sl.). Nije mi sada, ajde da kažem, zapelo za keš ali ne bih ni da ga bacam ako ne moram, naročito što je kod nas (BiH/RS) sve poprilično skupo. U svakom slučaju sam kontao neku future proof (M2, USB 3.1, 4 ram slota, itd) B250 ploču sa 2x8GB DDR4 i ovim procesorom. Posle se istegnuti za GTX 1070 (koji je kod nas najjeftiniji 600evra u radnjama) i to je to narednih 3-4god (3 god već imam i ovu konfig. iz potpisa i osim grafike ništa joj ne fali ali eto, malo promjene).
 
Dobra ideja za plocu i memoriju, moze taj proc lagano uz gtx 1070 i 16gb rama.

Ako uzimas B250, uzmi 2400mhz memoriju jer ce na njoj raditi 2400 za razliku od b150/h110 gde ide do 2133.

Bice to super konfica.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
0-02-05-827a8c7c2730e7f3e2ef7817652d2ffe8800087e8adc2a650c69079043a46cd7_full.jpg

Ipak ima oznaka :) Bilo je do mene, očekivao sam crnu štampu slova kao na AMD-u pa nisam ni obraćao pažnju. Danas ću vidjeti da ga testiram pa ako sve prođe kako treba naručujem ploču i ram
 
Nema razloga da ne radi, ne mogu oni da modifikuju procesor. Ploce ogranicavaju preko biosa, to je druga prica.
 
Dobra ideja za plocu i memoriju, moze taj proc lagano uz gtx 1070 i 16gb rama.

Ako uzimas B250, uzmi 2400mhz memoriju jer ce na njoj raditi 2400 za razliku od b150/h110 gde ide do 2133.

Bice to super konfica.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
A uz koju grafičku ne može lagano?

Poslato sa telefona
 
Titan X pascal, eventualno Titan X puta dva [emoji14]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Eto, ako je neko voljan da mi da Titan X, pa da provjerim da li može da izgura! :D
 
Samo da obavjestim da će I7 ipak malo da sačeka. RAM bi me izašao 200evra te mi ne pada na pamet da ga kupim to toj cijeni :mad:
 
Nazad
Vrh Dno