Šta je novo?

Sony Xperia XZ Premium

Stvarno, tema postala hsv against the world. :D

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Jel imaju neke informacije kolko meseci prodje u Srbiji dok neki telefon dodje ma trziste a da nije iphone i galaxy.

Nema nigde kod nas da se kupi :(

Sent from my E6853 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se urednicima unapred, ostajem dužan komentar da odgovorim. Hvala na razumenjavnju.

@ Ivan I

Previse vices! A nema potrebe, to su samo jbni telefoni, nisu clanovi porodice :) Izgleda si se smorio sto nisam pohvalio onaj krs sempl koji si mi poslao, sa S8 a u Z1 superior auto stilu :d



I Z2 i Z3 su ovde od raznoraznih ''strucnjaka'' proglasavani za promasaje a u realnosti ti uredjaji i danas rade kao sat dok se neke kante, hajpovane 2014. godine, raspadaju softverski ili bootloopuju masovno a otkazuju im i ostali delovi :)



Kao prvo ja pare trosim na pametnije stvari, pre svega na putovanja i hobije a smarfon mi je uredjaj za povremenu zabavu i pre svega za komunikaciju i posao. Telefone nikada nisam cesto menjao niti mi pada na pamet da bacam pare na iste, obicno nadjem jednu provereno dobru masinu i akam 2 godine u proseku :)
Jedini razlog zasto nisam presao na Z5 je SD810 koji se pokazao kao lose resenje za one koji ne menjaju jbni telefon na nedeljnoj bazi :)


1. Ne vičem, vikanjem se smatra pisanjem velikim slovima. Skrećem pažnju na informacije koje su iznete netačne sa tvoje strane, vezano za nokia 808 i auto mod. Treba imati telefon i komentarisati.

2. Z2 i Z3 nisu nikakav trag ostavili, nikakvu pažnju privukli na sebe, prosečan telefon, čak je i slaba jačina zvuka u toku razgovora. Da imaš neki unikatan model koji u nekoj stvari šije ostale pa ok, ali to je Z2.

3. Za ovo poslednje nisi fer! To može da napiše neko ko ima 50-100 komentara ovde, neko ko se ovde uloguje kad mu istekne ugovorna obaveza i pita koji fon da uzme, neko ko menja tako telefon i ne provodi ovoliko vremena ovde. Ipak je ovo benč i zna se ko ovde provodi dosta vremena, pogotovo u ovom delu. Ja ne mogu to da napišem sa ovim brojem komentara, a tek ti sa toliko nije fer.
 
Treba imati telefon i komentarisati.

Moja greska za 808, taj clan je napisao da je ''skoro sve auto'' i da se blic sam upalio.
Ali vidis, isto to i ja mogu da ponovim kada je npr. zvuk u pitanju (treba imati i komentarisati a bogami i porediti sa pravim hi-fi uredjajima) - imam odlicne, kvalitetne slusalice i zvuk sa Z2 je sjajan uz njih (sto tvrde i audiofilski sajtovi i brojni clanovi sa hf) a morao sam da se smaram u polemici sa nekim ko kvalitet zvuka ocenjuje na osnovu jacine izlaza :) Uz to ni zvuk preko slusalica ne pojacavam na 100% osim ako audio fajl nije tih sam po sebi (produkcijski) ili ako sam u najbucnijem okruzenju, taj izlaz je optimizovan za in ear i ostale nezahtevne slusalice (mada ima mod za otkljucavanje pojacala ali mi ne treba). Za mene je Z2 odlicna sprava, zato sam i odabrao taj model i po mom misljenju vredi svaki evro.

2. To tebi nisu ostavili nikakav trag jer si sony hejter :) Naravno da su ostavili trag, kao najbolji android uredjaji 2014. sa najjacim baterijama, to je odavno svima jasno. Nisu mnogo bolji od M8, OPO, Note 4 ali su malo bolji, bili i ostali.
Moram i ovo da te ispravim -zvuk u toku razgovora ne da nije slab nego drzim podesavanje na 2/3 jacine a sam kvalitet zvuka mi je prioritet kada biram telefon. Mada ne znam kako je bilo na KK, znam samo da je Z1 na KK softveru tu bio u okviru proseka.

3. Kako to ''nisam fer''? Skoro nesto smesnije nisam procitao, posebno ovo za broj komentara i menjanje telefona :)

Pa brate imam i stotine komentara u audio threadovima i pratim tu industriju gotovo svakodnevno sto ne znaci da cu da menjam DAC/AMP uredjaje i slusalice na svaka 2 meseca :d Tu samo moze da se pravi ''kolekcija'' vremenom i to kao posledica cistog entuzijazma, nista drugo. Ne znam kako ne kapiras da me cesto menjanje telefona ne interesuje, dovoljno mi je da povremeno uzmem neki uredjaj i proverim sta me zanima, sve ostalo vidim kao bacanje para a i gubljenje vremena na bekapovanje, reinstalacije itd.

Kupujem samo provereno kvalitetne proizvode i ono sto se vodi kao najbolja kupovina i onda zavrsim sa trosenjem novca na duzi period, ne znam sta ti tu nije jasno? :) Kao to to vazi za DAC/AMP uredjaje vazi i za slusalice koje imam a isto vazi i za smartfone, odecu i sve ostalo. Npr. zasto bih menjao odlicne ATH CKX9 sluske kada me sjajno sluze a zamenom nista posebno necu dobiti osim ako ne izdvojim 300e+?

To nije nista cudno nego sasvim racionalno i zdravo razmisljanje, svako trosi novac kako hoce a meni su prioritet druge stvari u zivotu a ne menjanje jbnih telefona na nedeljnoj bazi :)

Meni je svejedno da li ce sledeci fon biti G6, XZP, S8, U11 ili bilo koji ovogodisnji flagship, svakako cu ga koristiti oko 2 godine, taman dok se ne pojave primetno bolji uredjaji za koje smatram da vredi potrositi pare.
A ta net qrcenja u fazonu ''bajo moj, 13 i po telefona promenih u dveiljade sesnestoj'' me apsolutno ne zanimaju, to su najcesce klasicne ego-masturbacije :)
 
Poslednja izmena:
Sanduk brz k'o munja :)

 
Vrhunski telefon.. za moj ukus je lepsi od U11.
Jel se zna nesto za cenu i pocetak prodaje kod nas?
 
 
Uzeti Z5 premium (oko 400e) ili čekati XZ Premium(750+)?

Imam Sony z2 i samo se odlučujem između ta dva telefona.
 
Nista od toga, sacekaj pad cene XZP ispod 550e, sve ostalo je bacanje para (posebno Z5P za 400e).
 
Nista od toga, sacekaj pad cene XZP ispod 550e, sve ostalo je bacanje para (posebno Z5P za 400e).

Hm, to neće biti skoro :D... Mogu da čekam do isteka ugovora, 10.09, do tada će ga ubaciti u neki paket...

A da li je vredna-bitna razlika u telefonima za moje potrebe
Meni je generalno bitno:
fizičko dugme za kameru, prioritet
specifikacije za dnevne aplikacije, ništa preterano zahtevno, Z2 i dalje šljaka bez problema
4k ekran zbog VR, sad HDR je još bolje
Lepo je imati Super slowmo cameru ali nije mi nešto što ću svakodnevno koristiti.
Generalno sam zadovoljan sa Z2 ali ističe garancija kad i ugovor pa bih da zanovim...


Kod nas je z5p 400+ a kod mađara sam našao za 280 kad se uzme porez što mi je i koliko-toliko izvodljivo..
 
Pa sacekaj 10.09, onda iskoristi sve moguce promocije i popuste za novi ugovor a fon uzmi nov iz oglasa, kapiram da ce na jesen biti oko 550e
 
Pa sacekaj 10.09, onda iskoristi sve moguce promocije i popuste za novi ugovor a fon uzmi nov iz oglasa, kapiram da ce na jesen biti oko 550e

Ma kako su krenuli neće biti nekih povoljnosti, MTS smanjio popuste, čekaju se drugi operateri...
Inače sam još sad hteo da uzmem ugovor sa 50% a tel da čekam lagano ali sad iz principa neću, preći ću kod drugih po isteku ugovora, taman i sačekati da ubace zxp...
 
Ovde daju pored xzp na poklon sony wireless portable speaker XB30 vredan 180€. bzvz poklon. Puna cena telefona je 800€
Preterase ga.. za koju godinu ce flagship modeli ići i do 1K

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Nije problem cena već male plate u Srbiji. Neće sigurno Sony da razmišlja o standardu u Srbiji pa na osnovu toga određivati cene. Na svetskom nivou cenim da mozemo da se svrstamo u statističku grešku po broju prodatih proizvoda marke Sony.


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk
 
S tim sto fain2daniel nije u Srbiji, nego negde gde su i plate i standard "malo" visi nego u Srbiji...
Sto jes' jes' - cene telefona odose preko svake mere. No, korisnici su dobrim delom sami krivi kad kupuju nesto sto im cesto nije potrebno.

Pozdrav
 
Sad vidim da je iz Švedske. Tamo je sve preskupo, tako da telefon od 1000 evra ne predstavlja ništa za nekog svedjanina. Proizvodi vrede onoliko koliko je nekk spreman da plati. Očigledno da ove cene nisu toliko visoke jer se telefoni prodaju.


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk
 
Uopste nije toliko strasno koliko sam ocekivao da ce biti. Kada ih bude sa garancijom operatera, stabilizovace se dodatno cena.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Polako :) Odmah cu ti reci - cekaj bench/Gizmo test XZP a posebno deo vezan za displej (jacina osvetljenja, kalibracija, kontrast) i trajanje baterije, tu nema laziranja, sumnjivih rezultata itd.

I naravno pre kupovine vidi taj displej uzivo, nema sanse da je losiji od Z5P panela, po vecini testova/utisaka korisnika je odlican mada su slepci malo pokvarili utisak ugradnjom prednjeg stakla koje je reflektivnije od onih sa XZ/XZs pa je vidljivost na suncu losija. Klasicni idi.oti, verovatno da bi ledja telefona i ekran podjednako imitirali jbno ogledalo.

E sad prvo ''battery test'' - pustanje YT videa (u 4k rezoluciji koja je nativno podrzana u YT app?) @ 200 cd/m2, taj skor je za oko 50 min bolji od Z5P. Uredjaji sa amoledima tu sure sve redom, reprodukcija video sadrzaja im najbolje lezi.
Ni najjaci sony (po autonomiji) Z2/Z3c nikada nisu bili u vrhu kada je u pitanju gledanje video sadrzaja, posebno ne kada je upaljen x-reality (softversko budzenje slike) pa su se u praksi svejedno odlicno pokazali i kada je trajanje baterije u pitanju.

Dalje, jedina dva dostupna wi-fi surf testa (@ 250 i 200 cd/m2) pokazuju da XZP gura oko 8h/10h u takvim uslovima testiranja sto je za oko 2h bolji skor od Z5P koju vec imas :)

Zakljucak - autonomija nema sanse da bude ocajna na XZP, bice solidna i to je zasluga pre svega cipseta jer je SD835 mnogo bolji od SD810 raspada. Ocekujem bar 20% duze trajanje baterije u odnosu na Z5/P u realnom, svakodnevnom koriscenju.

Vezano za kontrast i test iznad - prosecan kontrast high-end IPS/PLS panela je 1:1200, naravno kada je mereno kvalitetnom opremom. Najskuplji Dell AH-IPS monitori imaju kontrast u tim granicama, sve iznad je karakteristika VA (AMVA, AMVA+) panela koji se nazalost i dalje nisu masovno prisutni na trzistu, cak ni kod monitora.

Obe bugarske arene navode i jace osvetljenje displeja (za oko 100 cd/m2) i visi kontrast od tog nemackog sajta, prema aktuelnim merenjima kontrast XZP panela je oko 1:1240, u nemackom testu 1:968 mada kod njih na vrhu liste stoji da X performance panel ima kontrast 1:2550 sto tesko da je moguce osim ako ne koriste nepouzdanu opremu jer prema svim ostalim merenjima X Perf. panel ima kontrast 1:1300 otprilike sto i jeste realno za IPS. Vrlo moguce da XZP ima panel sa malo nizim kontrastom od XP ali nema sanse da je razlika tolika.

Bilo bi dobro da Gizmo odradi test, posebno me zanima test kalibracije displeja i naravno autonomija (wi-fi @ 250 cd/m2),
 
Poslednja izmena:
Pa eno u onoj recenziji sto sam okacio od onog Danny W. gura lik 6-7 sati, tako da ne verujem da je neka smesna upotreba i kaze da se generalno vrti oko te cifre. Mada on je imao druge zamerke, a ko prati Eriku na tviteru vidim da je osula bas veliku paljbu na fotke i kaze da je ocaj.
 
Nazad
Vrh Dno