Šta je novo?

Sony Xperia XZ Premium

Pa ne samo kao korisnik Sony-ja, ali mi se realno svidja UI njihov, oduvijek, mislim to je suvisno i reci, nego cak i da je situacija obrnuta, da je S8 bio nesto brzi, to meni nista ne znaci, nisam cjepidlaka koja se opterecuje tim, za kameru sam vise rekao jer se ipak pominje malko vise suma u LL, al dobro, ja takodje nikad ni ne slikam na automatici. Vise me u skepticanost tjera dosadasnji renome Sony-ja :)
 
Zašto više ne srede tu automatiku...?

Mnogo puta možeš da čuješ od "običnih ljudi" kako Samsung i iPhone kamera je najbolja, a Sony nešto loše "slika".

Mislim praviš senzor u svojoj fabrici, taj isti senzor obradjuju tvoji programeri... Mislim stvarno, nidje veze. 99% skoljocamo tako što izvadimo telefon i klik. Nema mesta za namestanja. Zato i služe jelte prečice na lockscreen-u da brže okines.

Nikad neću shvatiti Sony i njihovu politiku oko toga.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nikad neću shvatiti Sony i njihovu politiku oko toga.

Ni ja ali me to ne sprecava da za low-light fotkanje prethodno podesim ISO u skladu sa sopstvenom procenom a ne da SA puca sa ISO 800-12800 :)
A takva ''komplikovana podesavanja'' sam radio na svim telefonima do sada a na isti nacin bih koristio i najjace kamere telefone, od 808/1020 pa do S8/XZP, jedino bih Pixel verovatno koristio u auto modu sa hdr+ jer je fabricka aplikacija ionako ogranicena a hdr+ radi super.

I ja isto izvadim telefon iz dzepa i okinem ali prethodno podesim ISO na 200 ili 400 (ako je noc u pitanju). Mozda jos blic podesim u skladu sa tim da li zelim ''obican'' ili fill flash (opciju koju mnogi smartfoni i dalje nemaju)

I to je to, 90% ''mudrosti'' za LL fotkanje sa bilo kojim Z telefonom. Ipak mana ostaje nedostatak OIS-a, to su morali da ugrade a i znacajno bi olaksalo fotkanje insta-masama.
 
Poslednja izmena:
Ti si jedan u možda 5% ljudi (ako i toliko [emoji1]), ostali će kupiti auto snapshot iPhone ili Samsung. Ja sam kupio aplikaciju za iOS sa RAW podrškom i manuelnim podešavanjima, skoro 5$ platio. Znaš koliko je koristim? Samo ponekad da se zezam kad odem negde sa devojkom, pa ponesem mali tripod, ovako znači nikad, pa čak ni noću.

krastavac kad slikaš ljude noću nema mesta za sačekaj da namestim iso i SS, a ako možete vratite se u položaj pre 10 sekundi kada je bio taj momenat [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ko prica o RAW i tripodu? :)

krastavac kad slikaš ljude noću nema mesta za sačekaj da namestim iso i SS, a ako možete vratite se u položaj pre 10 sekundi kada je bio taj momenat

Kad izadjem negde uvece prethodno podesim ISO na 200 ili 400, ne volim da ''slikam'' takva desavanja ali ako bas nesto mora onda je kamera spremna da okine dobru fotku direktno iz dzepa.
I dalje ne verujem da neki misle da je to sad nekakav skill ili mudrost, da ne pricam sto sam dobio bar 10-ak PP sa pitanjem ''druze, kako tebi ispadaju tako dobre nocne slike sa Z2'' a isto je i po xda kada neko postavi dobre LL fotke sa Z telefona, tuga.

A kad vec pominjes RAW.. pa ja bih za sve non-LL fotke sa S7/E morao da koristim RAW jer je ono ostrenje bolesno, bukvalno sece oci pri obicnom pregledu na monitoru a saturacija cesto izaziva glavobolju, za mene je to drasticniji primer sakacenja odlicnog kamera hardvera od ovoga sto radi sony.

Na kraju mi je mnogo lakse da povremeno iskoristim osnovna podesavanja Z kamere nego da se patim sa iOS ogranicenjima koja mi smetaju i samo komplikuju zivot ili da coravim po XDA trazeci resenje za eliminaciju Samsung TW bloat-a i ostalih gluposti :)

Da ne pominjem BBS i curenja baterija, podesavanja greenify i tako te ''egzibicije'' i komplikacije koje su posledica ogranicenosti OS-a ili tesko zadjubrenog UI-a i nesposobnih developera jedne od najbogatijih kompanija (naravno tu mislim na samsung)

Jasno je sta je ''manje zlo'' za dugorocno koriscenje. Da mi bas toliko treba najbolja kamera za insta low-light skljocanje kupio bih Nexus/Pixel ili Lumiu 950 ali to sa sobom povlaci druge probleme i mane.
 
Poslednja izmena:
Šta li možeš sa iso 200 iz ruke da mi je znati? Mislim kažu drugari slikaj nas, tebi namešten na iso 200, a ss na koliko 1/3 1/4 i i dalje je to podeksponirano, a taj ss moraš iz ruke da pucaš... Super ako imaš tripod mirnu ruku [emoji1376]
Pošto je podeksponirano moraš ga baciti u neki photo edit program, pa izvlači nešto.

Dok neko izvadi telefon, škljoc i share. Done [emoji4]

Landscape okej, ali opet kažem za objekte koji se kreću, mrdaju to pada u vodu [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Šta li možeš sa iso 200 iz ruke da mi je znati? Mislim kažu drugari slikaj nas, tebi namešten na iso 200, a ss na koliko 1/3 1/4 i i dalje je to podeksponirano, a taj ss moraš iz ruke da pucaš... Super ako imaš tripod mirnu ruku
Pošto je podeksponirano moraš ga baciti u neki photo edit program, pa izvlači nešto.

ISO 200 ili 400 je skroz upotrebljiva ISO vrednost za vecinu takvih LL situacijana jer je blenda dovoljno otvorena a senzor i dalje najveci, nije to ajfon 1/3'' pirinac :)
99% korisnika koristi filtere i ostale programe, cak ih i ja povremeno koristim ali mi nisu prioritet + me to ''pijano klabing'' fotografisanje ne interesuje.

Dok neko izvadi telefon, škljoc i share. Done

Opet ne citas, upravo tako i fotkam date situacije - telefon spreman u dzepu, izvadim i okinem, nista vise. I dobijem mnogo bolju fotku od SA moda a sa ulozenih nekoliko sekundi vremena pre izlaska iz kuce, velika je to mudrost i trazi skill :d

ali opet kažem za objekte koji se kreću, mrdaju to pada u vodu

Fotografisanje objekata u pokretu, u LL uslovima? Pa za to realno treba xenon uz minimum 1'' senzor, sve ostalo je smesno :)
Tu OIS ne pomaze iz dobro poznatih razloga a i senzori su mali da bi SS bio ''brz'' uz sto nizu ISO vrednost.

Delimicno resenje moze da bude full res. ''mini-rafal'' koji koristi Motion Eye kamera sa XZs/XZP ali vise u indoor uslovima, jednostavno je i najveci android 1/2.3'' senzor i dalje mali za bilo kakvo ozbiljno LL fotkanje.
 
Poslednja izmena:
Opet kažem tebi je tako namešteno, biće ti i mracnije nekada. Ne možeš za sve situacije da pucaš iso 200. Onda vidiš nekad da ti treba veći iso, pa opet podešavaj. Puno cimanja za snapshot. Sony treba auto mod da sredi, a ne ja da gatam u pasulj gde cu se nalaziti, koliko ću svetla imati i da stavljam podsetnike za svako veče tipa:

Namesti iso na 200 kad izadjes iz kuće [emoji1]

Ovo sto ti radiš je okej, ali ljudi to ne rade, zato i ne kupuju Sony, nego iPhone, Samsung, a čini mi se i da će U11 koji ima dobar auto mod [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Sto se tice ovoga,ne mora cak ni da se namesta ISO kao sto kaze hsv,dovoljno je da se udje u cameru i uradi swipe prstom u manual mode gde je ISO ostavljen na auto i mozes da fotkas,camera nece odvrnuti toliki ISO kao u auto modu,a moze da se dobije dobra fotka.
Tako je kod mene na Z5 pa verujem i na novijim Xperiama.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Opet kažem tebi je tako namešteno, biće ti i mracnije nekada. Ne možeš za sve situacije da pucaš iso 200. Onda vidiš nekad da ti treba veći iso, pa opet podešavaj. Puno cimanja za snapshot. Sony treba auto mod da sredi, a ne ja da gatam u pasulj gde cu se nalaziti, koliko ću svetla imati i da stavljam podsetnike za svako veče tipa:

Pa gatas, nemas predstavu kako izgleda ISO 200 ili 400 sa f2.0 i 1/2.3'' senzorom, zato kazem da nije to 1/3'' pirinac :)

Kada je ISO 200 ''mracno'' tu je onda ISO 400 i ''problem'' je resen.

A ljudi ne bi masovno kupovali Sony ni da ima ugradjenu RX100 kameru sa 1'' senzorom, jednostavno nije ''in'', ne predstavlja statusni simbol i ne reklamira se toliko + je cigla i nema metroszex dizajn sto vidim kao prednost, hebe mi se ko sta ''nosi'', znam sta mi najvise odgovara vec godinama :)

Sto se tice ovoga,ne mora cak ni da se namesta ISO kao sto kaze hsv,dovoljno je da se udje u cameru i uradi swipe prstom u manual mode gde je ISO ostavljen na auto i mozes da fotkas,camera nece odvrnuti toliki ISO kao u auto modu,a moze da se dobije dobra fotka.
Tako je kod mene na Z5 pa verujem i na novijim Xperiama.

I ovo je tacno, tako je jos od Z1 (bez swipe-a, to je ubaceno od MM/Z5), samo prebacivanje u manual mod ne dozvoljava dizanje ISO preko 800 ali bez obzira na to ja ISO najcesce ogranicavam do 400.
 
Poslednja izmena:
Ne menja cinjenicu da i u manualu cesto slike ispadnu ocajne. Cam sw se ponasa kao da je u pms-u

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Ja sam kupio aplikaciju za iOS sa RAW podrškom i manuelnim podešavanjima, skoro 5$ platio. Znaš koliko je koristim? Samo ponekad da se zezam kad odem negde sa devojkom, pa ponesem mali tripod, ovako znači nikad, pa čak ni noću.

Ista priča. Znaš kad je moja žena upalila ručna podešavanja? Keva, ćale, svaka, sestra, burazer, kolege... NIKAD! Ne zanima ih, a znaju da iphone i Samsung odlično slikaju.


Dok neko izvadi telefon, škljoc i share. Done [emoji4]

Apsolutni yes, zato sam kupio pametni telefon, očekujem da on radi za mene.
 
To stvarno ne mogu da kazem, jer sam malo dodira imao s novijim uredjajima. Ali gledajuci samplove na netu, sticem utisak da SA nije dzabe na losem glasu i dalje. Meni je na mi5 kamera i camera app preporod u odnosu na Z2.
Da ne pricam kad hsv okaci ove speedtestove, xzp izgleda kao iz kamenog doba u odnosu na s8. Nije mi jasno kako naprave onako privlacan XA, ili kako se vec zove, sa lepim bezelima a premium model u$eru. Samo da su takve bezele sa strane i smanjili malo celo i bradu, bio bi garantovano privlacniji i popularniji.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
@ Ivan I

Ista priča. Znaš kad je moja žena upalila ručna podešavanja? Keva, ćale, svaka, sestra, burazer, kolege... NIKAD! Ne zanima ih, a znaju da iphone i Samsung odlično slikaju.

Sve je to tacno ali meni zaista nije tesko da iskoristim par osnovnih podesavanja a sve to bih koristio i da imam 808, 1020, Lumiu 950 ili bilo koji najnoviji android ili pravu premium kameru od 500$+, bez razlike.
Za mene idiJot mod na nekoj kameri ne postoji. Sto ne znaci da sony ne treba da sredi low-light automatiku na svojim uredjajima, treba ali mi to apsolutno nije presudno.

Koliko puta ste videli ocajne fotke sa 808? Cim neki laik kupi tu nokiu i puca u full auto modu eto za klasu losijih fotografija od onoga na sta smo navikli.

Zaista mi nije tesko da iskoristim pola mozdane celije i pre izlaska uvece podesim ISO na 200 i 400 i pucam direktno iz dzepa, bez ''gubljenja vremena''.

Apsolutni yes, zato sam kupio pametni telefon, očekujem da on radi za mene.

Upravo zato biram sony (android OS, cist ili light skin), jer - ocekujem da smartfon radi za mene.

Dakle, ne zelim da tolerisem iOS ogranicenja, malu bateriju na osnovnim iUredjajima ili govedje UI na kineskim telefonima, Samsungu, LG itd. Ne zelim da coravim po xda da bi otklonio nesposobnost developera, ne zelim da flesujem kojekakve ''supermen'' romove da bi mi telefon radio kako se ocekuje od flagshipa, ne pada mi na pamet da gubim vreme uklanjajuci djubre i ostali bloat a na kraju da i pored svega toga flagship radi sa sporadicnim lagovima i bagovima a cesto i vecim problemima (restarti, curenje baterije, ocajno kesiranje itd).

Sve to iznad je 1000x nebuloznije i vece gubljenje vremena od povremenog korisnicenja osnovnih podesavanja na bilo kojoj kameri :)

Moto, OnePlus, HTC, sony, nexus/pixel.. sve je to daleko bolje od skupih uredjaja sa predjubrenim UI koji samo mogu da trose vreme i zivce.
To sto je neke od pomenutih uredjaja nemoguce kupiti sa domacom garancijom, to je neki drugi problem. Ali evo stize U11 pa kupovina 'droida sa govedjim UI postaje jos nebuloznija a U11 ima prilicno dobar LL auto mod, naravno i dalje cemo slusati kako ''samsung/ajfon deru htc'', jednostavno ne treba gubiti vreme na takve polemike.
 
Poslednja izmena:
Potpisujem.
 
Jos ispade htc dobar proizvodjac. Svi zaboravili odjednom ljubicaste kamere, throttling, isijavanje, mrtve piksele, razlepljene displeje, gapove u kucistu. Sa tim htcom je samo pitanje sta ce da ispliva.
Sony mora da se trgne i sa dizajnom i tim sitnicama, da bi bio privlacniji potrosackom drustvu.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
@ Ivan I
Sve je to tacno ali meni zaista nije tesko da iskoristim par osnovnih podesavanja a sve to bih koristio i da imam 808, 1020, Lumiu 950 ili bilo koji najnoviji android ili pravu premium kameru od 500$+, bez razlike.

To si samo ti, mobilna industrija se ne bi tako najela leba, ti i dalje koristiš Z2. Ljudi hoće da izvade, okinu, dele fotku i lupe smajli.



Koliko puta ste videli ocajne fotke sa 808? Cim neki laik kupi tu nokiu i puca u full auto modu eto za klasu losijih fotografija od onoga na sta smo navikli.

808 ima odličan auto mod! Ljudi slikaju u PV i kažu auto mod, to nije auto, u PV se podešava!
 
To si samo ti, mobilna industrija se ne bi tako najela leba, ti i dalje koristiš Z2. Ljudi hoće da izvade, okinu, dele fotku i lupe smajli.

I dalje ignorises ono sto sam 10x napisao - takodje izvadim telefon iz dzepa, okinem i dobijem mnogo bolju fotku nego sa SA. A cela ''mudrost'' je da sam pre izlaska uvece podesio ISO, za to je zaista potreban fakultet i IQ 140+ :)

Da li shvatas da mene ne interesuje koja industrija jede koliko leba? Da me interesuje onda bih verovatno jeo djubre od hrane iz Mek-a i ne bih se hranio zdravo.
I da me jos vise ne interesuje da li su neka tetka, zaova, sestra, cale, pasenog zadovoljniji sa iP/Samsung kamerama u idiJot modu, ja od toga nemam apsolutno nista a znam da bih se zesce nervirao zbog iOS ogranicenja ili mana koje sa sobom nose govedji-bloat android UI :) E zato sigurno sa Z2 necu preci na iP/Samsung vec samo na neki uredjaj koji je prilicno kompletan u hardverskom smislu a ima softver i podrsku za koje mislim da su dobri.

808 ima odličan auto mod! Ljudi slikaju u PV i kažu auto mod, to nije auto, u PV se podešava!

Nema potrebe da ''vices'', nikome zivot ne zavisi od ovih tema :)

808 je sjajna kamera ali nije ''bezgresna''. Kao i sve ostale takodje i 808 nikada ne bih koristio u full-idiJot modu, mozda nekada na brzinu ali takva upotreba me ne zanima. Meni to nije ''moranje'' vec zadovoljstvo.

A evo sta kaze clan koji je okinuo sa 808 u auto: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?102384-Postavite-slike-sa-kamere-vaseg-mobilnog-telefona-THREAD!!!&p=5100982&viewfull=1#post5100982

Upalio se blic, sve je podeksponirano, dinamika losa, WB ladan. Jednom recju neupotrebljiva fotka.
E da mi se takve stvari ne bi desavale ja uvek pre fotografisanja podesim osnovne parametre i onda samo vadim fon iz dzepa i skljocam na brzinu, to je cela ''mudrost'' koju je izgleda toliko tesko skapirati :)

I ti si mi pre 2 dana poslao na PP low-light sempl sa S8 u auto modu za koji sam ti rekao da lici na Z1 Superior Auto, zakljucak je bio da je fotka relativno losa jer je automatika odvrnula ISO na 1250 ili koliko vec.
Nisi valjda ocekivao da za tu fotku kazem da je sjajna? :)

PS

I skupe sony/canon kamere srednje i premium klase imaju kilave full auto modove pa su svejedno vec duzi niz godina najbolje i najprodavanije na trzistu, van dslr klase tesko da neko moze da parira sony-u a takodje imaju SA mod koji retko ko normalan i koristi ;)

Na kraju, neka koristi ko sta hoce ali ne bi bilo lose da se poznaju bar osnove ''materije'' koja se toliko pljuje i kritikuje. To sto sony androidi nemaju najbolju kameru na trzistu ne znaci da su krs, daleko od toga, to je sustina cele price.
 
Poslednja izmena:
Mogao bi anketu hsv koliko ljudi "tweak"-uje manuelna podesavanja pre izlaska iz kuce predvece :)
 
Teski su to tweakovi, podesiti ISO za treptaj oka, prosto moras da imas IQ140+ i zvanje foto majstora :)

Sa druge strane da se napravi anketa na benchu koliko korisnika mora da podesava greenify, da coravi po xda, ubija bloat, gata u BBS, ceka pakistanske romove i slicne ''egzibicije'' koje su posledica nepotrebnog djubrenja OS-a koji ima sjajnu osnovu.. verujem da bi rezultat bio 80%+ :)

Da se vratimo na temu:



Mada ce sve ovo skroz imati smisla tek vs U11 i OP5, ipak je OP3T ima slabiji soc mada i 2Gb rama vise.
 
Poslednja izmena:
@hsv, ne ignorišem ono što si napisao, nego mobilna industrija ne ignoriše ono što kupci žele, ono što se prodaje! Takve kao ti jedino Sony ne ignoriše, roka iz godine u godinu loš auto mod. Iz godine u godinu promašaj sa modelima, nema uspešnih prodaja i obaranja rekorda, ni ti im nisi ukazao poverenje i prešao na nov model. Da li ćeš kupiti Sony Xperia XZ Premium? Ne koliko znam. Što znači da je ponovo Sony omanuo.
Što se tiče te slike sa 808 koje si postavio, to nije auto mod! Zato vičem! U auto modu nema opcija za sliku u toj rezoluciji! Ljudi pišu i kače svašta, ti pročitaš i preneseš ovde tako, a nije tako, evo kažem iz prve ruke da to nije auto mod na nokia 808, kao i da isti model ima odličan auto mod.
I nema potrebe da pravite nikakve ankete, samo pogledajte koji brend ima koliko uspešan kvartal.

Što se tiče Sony Xperia XZ Premium, on fura neki svoj izgled Sony kovčeg, ali prema novim modelima izgledaju kao stari par godina. Moraju da menjaju kurs.
 
Sonyjev dizajn se meni svidja,bolje to nego da izgleda kao ostali sapunoliki modeli.
 
Čini mi se da XA model ima manje bočne bezele... Bitno da radi dobro kao pixel npr. ali većini je bitniji dizajn :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Realno S8 dizajn je mnogo bolji od bilo kojeg Sonija... S8 lezi u ruci top. Sony je dosadan sa svojim ciglama koje izgledaju kao da su iz 2010. godine... Hitno moraju da menjaju dizajn i da udju u korak sa vremenom, a ne da tvrdoglavo guraju svoju pricu koja ih nigde ne vodi, niti ce, sve dok budu imali ovako neaktraktivan dizajn.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
@ Ivan I

Previse vices! A nema potrebe, to su samo jbni telefoni, nisu clanovi porodice :) Izgleda si se smorio sto nisam pohvalio onaj krs sempl koji si mi poslao, sa S8 a u Z1 superior auto stilu :d

Iz godine u godinu promašaj sa modelima

I Z2 i Z3 su ovde od raznoraznih ''strucnjaka'' proglasavani za promasaje a u realnosti ti uredjaji i danas rade kao sat dok se neke kante, hajpovane 2014. godine, raspadaju softverski ili bootloopuju masovno a otkazuju im i ostali delovi :)

Koji na primer? S8? Ono je svemirski brod za ovo.

U smislu futuristickog izgleda - jeste. U smislu rada i opstih kvaliteta - nema sanse. Odlican je S8 ali je XZP malo ''odlicniji'' na par bitnih polja, sw pre svega dok i S8 ima niz prednosti, ekran na prvom mestu.
A cisto da podsetim da se S5 kanta-flaster hajpovao pre 3 godine kao da ga je Bog licno sklopio i tada dizajn nije bio vazan ;) Da ne pricam sto radi kao kanta pored Z2, Z3 ali dobro, koga jos interesuje softver na smart uredjaju, bitno je da se ima ''galaxy'' :d
nema uspešnih prodaja i obaranja rekorda

U pravu si, nema niti ce ih biti pored statusnih simbola u vidu ajfona/samsunga. Ali su zato uspeli finansijski da oporave smartfon diviziju i da posluju sa profitom sto retko kom proizvodjacu polazi za rukom, ogromna vecina posluje u minusu ili tu negde oko nule.

Kada se zna da cak i Huawei ima problem da predje u plus jasno je da sony sa 90 milki $ profita (2016) stoji iznenadjujuce dobro, njima su se XZ, X compact itd isplatili a i jesu odlicni uredjaji.
Na kraju, sony sahranjuju u poslednjih 10 godina a u poslednjih 12 meseci je cela kompanije ostvarila najveci profit jos od 1997, jasno je da je oporavak u toku.

ni ti im nisi ukazao poverenje i prešao na nov model. Da li ćeš kupiti Sony Xperia XZ Premium? Ne koliko znam. Što znači da je ponovo Sony omanuo.

Kao prvo ja pare trosim na pametnije stvari, pre svega na putovanja i hobije a smarfon mi je uredjaj za povremenu zabavu i pre svega za komunikaciju i posao. Telefone nikada nisam cesto menjao niti mi pada na pamet da bacam pare na iste, obicno nadjem jednu provereno dobru masinu i akam 2 godine u proseku :)
Jedini razlog zasto nisam presao na Z5 je SD810 koji se pokazao kao lose resenje za one koji ne menjaju jbni telefon na nedeljnoj bazi :) A za to je kriv Qualcomm, osakatili su na desetine odlicnih uredjaja, od malo poznatih 'droida iz kine do Nexusa.
Nikola1994 mi je preko PP rekao da Z5 u pocetku ima sjajnu autonomiju ali da je SD810 problematican i da baterija vec posle 8-9 meseci prilicno degradira. Naravno procitao sam i sve ostale utiske (prakticno ne postoji SD808/SD810 uredjaj koji ima trajanje baterije kao Z2 a da ne pricam sto posle 6+ meseci vecina njih jedva prebaci 4h sot, u prevodu to je neupotrebljivo za mtb/GPS ;))

To je bukvalno jedini razlog, ne zelim da izdvojim 300e+ za uredjaj sa problematicnim cipsetom a S6 mi je fail na polju softvera i baterije tako da sam preskocio citavu 2015. generaciju androida.

Za tebe je svaki sony fail i promasaj ali to je i ocekivano.

Sto se S8 tice - jasno je da je to futuristicka sprava po meri prosecnog masovnog potrosaca i zasluzeno se dobro prodaju (evo upravo citam - duplo bolje od S7 serije).
Sto ne znaci da takav uredjaj treba svima da odgovara.
Meni su S7E i Note 7 prakticniji i ozbiljnije dizajnirani uredjaji od S8 koji je presao granicu koju smatram normalnom.

Onda morate da shvatite i da se takav koncept ne svidja bas svima. Naveo sam vec primer da mi je N7 generalno lepsi uredjaj od S8, ima tu dozu starog, klasicnog dizajna i ozbiljnosti koju gotivim.
Sa druge strane htc U11 mi je vrh ali mi je odvratan telefon, nekima je to ok dizajn, meni ocajan. U poslednih 20 godina sam fan ''industrijskog'' dizajna i meni su svi Z telefoni lepi, minimal bezeli me zanimaju samo kod monitora i TV-a a ni tu ne bih kupio inferioran model samo zbog tankih ivica.

Pominjao sam vec ovo u S8 temi - S8 dizajn je vanserijski ali nije za mene. Kao sto su mi classic nemacki automobili ili poneki classic japanski 10x lepsi od futuristickih modela iz JK, Italije, Francuske isto tako mi je XZP dizajn mocniji od S8, dakle to je subjektivno, krajnje subjektivno.

Vec sada znam da ce XZ1 biti moj sledeci fon a ne XZP, pre svega zbog povoljnijeg odnosa kapacitet baterije-velicina displeja a i bice malo manji od ovog kovcega :) Ako on failuje tu je U11 uz XZP, S8 ne bih kupio ni za 200e sto ne znaci da je los vec da mi apsolutno ne odgovara u softverskom i ergonomskom smislu, ne zelim edge ivice i TW.
 
Poslednja izmena:
Kad vec spomenuste xenon, volio bih da Nokia izbaci flagship sa xenonom pa da eventalno (u mojim snovima) i ostale primora na to. A i prije bi nosio Nokiu, Huawei ili U11 nego Samsung. Razumijem da se ljudi loze na bezeless S8 i/ili misle da ce uskoro kao Tony Stark uskoro nosati samo goli ekran u ruci. Sto je mozda atraktivno za oko ali totalno beskorisno. Stoji da Sony ima iznad i ispod vise mesa nego ostali, mada tu su stereo zvucnici, prakticnije za drzati u ruci u landscape polozaju itd, sad sto mene vise privlaci ostriji Sony dizajn nego milijardu puta spominjani "sapun", je subjektivno, ali zar ljudima toliko smeta 2mm bocnih bezela, puno, jel'?!?!?!
 
Jos ispade htc dobar proizvodjac. Svi zaboravili odjednom ljubicaste kamere, throttling, isijavanje, mrtve piksele, razlepljene displeje, gapove u kucistu. Sa tim htcom je samo pitanje sta ce da ispliva.
Sony mora da se trgne i sa dizajnom i tim sitnicama, da bi bio privlacniji potrosackom drustvu.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
HTCu bar nije eksplodirala baterija, niti su bili zabranjivani da se unose u avionima.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Mogao bi anketu hsv koliko ljudi "tweak"-uje manuelna podesavanja pre izlaska iz kuce predvece :)
Mogla bi i jedna "ko će pre da dobije ban zbog spama u XZ Premium temi" :)

Nema me 2 dana i haos napravite, nazad na topic

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno