Šta je novo?

Sony Xperia XZ Premium

Gde mi zivimo, sta ljudi sve dobijaju preko uz telefon, mi ovde ni smoki.
 
Iskreno, verovatno ce PS4 da ode odmah za ~250€ i planiram da uzmem PS4Pro (samo da vidim sta ce zena na to da kaze :) )
Da ugovor je na 24 meseca. Postoji takodje mogucnost da platis na 12, 24 ili 36 mesecnih rata.
 
Poslednja izmena:
Ma idi bre ne mogu da verujem kakva ponuda.. idi uzimaj odmah dok jos ima. Ja razmišljam o nekoj šemi.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
A da dele PS4 ili neke slusalice od 300e uz XZP u Srbiji, sta mislite koliko bi ''obicnih korisnika'' doslo do tih poklona? :d

Zna se kako to ide u srb, mozda jedan manji broj korisnika dobije tako skup poklon, ostalo se ''cerupa'' i deli po poznatom sistemu, ne bi me cudilo i da su te lopte zavrsavali preko veze :)

Kad smo vec kod smesnih poklona, u rangu sa tim loptama su telenor rukavice a apsolutni pobednik medj' ''poklonima'' je pripejd kartica :d skoro je neko pisao da je valjda mts delio iste uz neki fon.
 
Ja sam bar u telekomu za Z5 Premium dobio Teslu M8 tablet, a nisu mi ni rekli da cu da dobijem neki poklon kad sam porucio telefon. Jednostavno dali mi telefon i rekli cek ima i poklon =) Ne mogu da se zalim sto je dzabe i bogu je drago. Valjda ce dele nesto uz ZX Premium, samo zena da da zeleno svetlo :p
 
Taman sam usao da ovo napisem ali bili ste azurni, nek bar neko moze da iskoristi ;-)
 
Danas potpisah ugovor za telefon + PS4. Trebalo bi da stigne pocetkom juna.
 
Evo ga ceo test: LG G6 vs. Galaxy S8 vs. Xperia XZ Premium

Prilicno sam zadovoljan sa kamerom, snima odlicne fotografije na dnevnom svetlu, 25mm socivo je pravi potez jer nudi veoma dobar fov, senzor(i) takodje odlicni, jedna od najboljih kamera za ''dnevno-turisticke potrebe'' :)
Low-light fotke u auto modu tradicionalno losije od konkurencije, pre svega zbog primetno vise ISO vrednosti koje forsira s.auto mod ali se iz testa vidi da uz par osnovnih podesavanja mogu da se snime odlicne LL fotke sa XZP.
Ipak mana je to sto nema OIS ali sa druge strane nudi Motion Eye sto ce olaksati snimnje svega sto je u pokretu.

Kamkorder standardno kvalitetan i sam vrh trenutne ponude + ima ultra slo-mo.

Ostalo je manje-vise poznato, prilicno kompletan uredjaj sa lajt skinom, solidnom autonomijom i verovatno ce imati dosta dobru podrsku.
Mogao je da bude i bolji ali jbga, uvek je tako i vazi za sve.
 
Poslednja izmena:
Da, klasika, i ja sam pomislio isto za LL, u sustini mi apsolutno ne smeta sto za se za dobru fotku treba koristiti manual, samo mi je bitno da moze, al ovo je ono sto ce komercijalno zeznuti Sony:
"However, we shot most of the samples in full auto mode, meaning Superior Auto on the Xperia, because that's how most users will likely do it".
Malko me cude malko slabije performanse u odnosu na S8 kad je XZS na uporednom testu onako razvalio S8 u multitaskingu, surfanju i sl (sem ucitavanja igrica), mada ovo je na papiru bilo.
 
Malko me cude malko slabije performanse u odnosu na S8 kad je XZS na uporednom testu onako razvalio S8 u multitaskingu, surfanju i sl (sem ucitavanja igrica), mada ovo je na papiru bilo.

Pa to su performanse u bench programima/app, malo visi skor nije garancija da ce neki uredjaj raditi bolje, to najvise zavisi od optimizacije softvera a zna se da je tu sony uvek bio bolji od Samsunga :)
Ima dosta tih ''sintetika'', antutu je najmanje bitan a i sami skorovi variraju od verzije OS-a, npr. prvi SD801 uredjaji su sa matorim softverom imali oko 35k a 3 godine kasnije sa MM/Nugatom bacaju i po 60-65k :d

Verovatno su male kolicine u pitanju ali su jos pre par nedelja rekli da je potraznja za XZP iznad ocekivanja i veca nego za Z5P (jesen 2015):
XZ Premium is now sold out in all of these countries through the official Sony website, France, Portugal, Ukraine and Russia are yet to open pre-orders too.

UK
Black - Sold out
Chrome - Sold out

Germany
Black - Sold out
Chrome - Sold out

Italy
Black - Sold out
Chrome - Sold out

Spain
Black - Sold out
Chrome - Sold out

Ireland
Black - Sold out
Chrome - Sold out
 
Poslednja izmena:
Pa kad rekoh da je to na papiru, i mislio sam na sintetiku po benchevima, a u praksi ne sumnjam da ce biti Sony winner.
Haha, ne vjerujem, SOLD OUT, ocito je premasilo ocekivanja i brojke od ranije.
 
Bilo bi lepo da novi uređaji najzad dobiju OIS. Nije mi jasno zašto toliko degradiraju svoje kamere nedostatkom OIS, a znaju da ga naprave?!
 
Veci problem od nedostatka OIS-a je sto softverski ne izvuku ono sto treba (i moze). Kako bi volio popricati sa nekim iz tima za kameru u Soniju
 
Red Sony Xperia XZ Premium is on the way too

Koliko bi ovo bolje izgledalo da je matirano kuciste, ovako samo sljasti bez veze :)
Mada uz mat crnu dbrand foliju i ovo moze da bude ok, ako ''izadje'' van Japana.

Potvrđena 2 nova uređaja na IFA 2017.

To je to onda, XZ1 i XZ1c :)

Navodno (grub prevod):
Xperia XZ1

5.2-inch FHD resolution screen
Qualcomm Snapdragon 835 chipset
3000 mAh
New technology of camera: full pixel continuous and shoot
4 Gigabytes of RAM

Xperia XZ1 Compact

4.6-inch HD resolution screen
Qualcomm Snapdragon 835 chipset
It's a 2800 mAh battery
New technology of camera: full pixel continuous and shoot
4 Gigabytes of RAM
 
Poslednja izmena:
Koja ironija :)

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Pa ovo vec ulazi se u sferu foto-aparata, full pixel continuous and shoot?!?!?! Jos bolja stvar od motion eye.
 
Brz ovaj kovceg :)

 
Pa nije bas razneo, nije prevelika razlika ali definitivno radi bolje, brze i UI je gotivniji. Bitnije od svih tih ''sekundi'' je cinjenica da ce u naredne dve godine gotovo sigurno imati ozbiljniju softversku podrsku i da ce generalno raditi bolje.

XZP vs IP7 plus



Konacno 'droid koji opasno pokazuje zube sedmici+ :)
Zanimljivo je da u ''tezim'' speed testovima cak ni Pixeli ne drze sve pokrenute app u ramu, bar 2-3 moraju da iskoce i tu su do sada IP7/+ pobedjivali sve redom. Mada na androidima najcesce igre ispadaju iz rama, mozda je i do same optimizacije za ogroman broj uredjaja. Ni XZP nema bas idealno kesiranje ali moze da se kaze da radi odlicno i brzo. Ipak mislim da ce IP7+ i novi ajfoni jos dugo pobedjivati u ''heavy'' speed testovima, jednostavno imaju spoj brutalno brzog hardvera i prilicno optimizovanog softvera.
 
Mozda jos bitnije da kamera bude/jeste dobra, pola sekunde gore dole nista u praksi nece znaciti.
 
Nisu tu ''sekunde'' bitne vec opsti utisak o softveru/UI i podrsci posle visemesecnog koriscenja, na osnovu svega u sta sam se uverio do sada, posebno sa S5, S6E i S7, jasno mi je da su male sanse da kupim bilo koji Samsung.

A za kameru.. ne znam sta cekas jos, u sustini je ovaj test skoro sve detaljno objasnio kada su kamere/kamkorderi S8, G6 i XZP u pitanju :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno