Šta je novo?

Sony Xperia XZ Premium

Pre bih rekao da su same kompanije zaslužne za postepeno uvećavanje dijagonale ekrana kod mobilnih telefona a ne zato što korisnici to žele.
 
Bez obzira sto je obicna anketa u pitanju ovo je neocekivano jer ipak GSM-A najposeceniji sajt: Poll results: Xperia XZ Premium voted best H1 phone, Galaxy S8 a close second

Na Esatu videh info da je interesovanje za XZP navodno premasilo sva ocekivanja, u fazonu rekord za sony otkad posluju uopste na smartfon trzistu.

Losa stvar je sto ipak nemaju u planu verziju za mat zavrsnom obradom, npr. u grafitno crnoj boji (Z5) ili forest blue (XZ), ubedjen sam da bi uredjaj izgledao mnogo bolje, manje sljastece od dve osnovne boje (black/silver).
Umesto toga odlucili su se za jednu od najogavnijih boja za telefon: Bronze Pink Sony Xperia XZ Premium Coming To The UK In June
Uzas ali valjda racunaju na to da ce i zene i metro populacija kupovati ovu ciglu :d
 
Poslednja izmena:
Ja tezak problem imam ove godine dal cu preci na xperia xz premium ili cekati jos uvek da se sony malo opameti i za nas lenje napravi ok kameru sa auto slikanjem, a ne da izigravam fotografa :)
Takodje ne znam kolko je novi ekran sick sa hdr i dal je pravi hdr nista necu da mislim dok to moje oci ne vide, al bi voleo ekran da bude u rangu amoleda :) jer mi je mnogo tesko da gledam svoj z5p i zenin s7 edge ekran :)

Sent from my E6853 using Tapatalk
 
Bez obzira sto je obicna anketa u pitanju ovo je neocekivano jer ipak GSM-A najposeceniji sajt: Poll results: Xperia XZ Premium voted best H1 phone, Galaxy S8 a close second

Na Esatu videh info da je interesovanje za XZP navodno premasilo sva ocekivanja, u fazonu rekord za sony otkad posluju uopste na smartfon trzistu.

Losa stvar je sto ipak nemaju u planu verziju za mat zavrsnom obradom, npr. u grafitno crnoj boji (Z5) ili forest blue (XZ), ubedjen sam da bi uredjaj izgledao mnogo bolje, manje sljastece od dve osnovne boje (black/silver).

Neocekivano je preblaga rijec, meni je vise sok da je, pa makar i u anketi S8 iza Sony-ja :zgran:
Ono bilo bi lijepo da imaju mat varijantu u ponudi cisto zbog razlicite volje kupaca, ali to "sljastece" je mozda i doprinijelo pobjedi, vjerovatno privuklo ovu jos jednu grupu potrosaca. ;)
 
^ Verovatno je to u pitanju ali mogli su da izbace i jednu verziju sa mat bojom/zavrsnom obradom, ostale verzije previse sljaste i traze kompletno modovanje folijama.

Our first camera samples with the Xperia XZ Premium
European pre-orders for the Sony Xperia XZ Premium to start next week with bonus high-end headphones

The device's launch price will be between €749 and €769, which is $815 – $840, though the American price is likely to be slightly lower. While no specific release dates have been given, we know that the pre-orders will start as early as next week.
The impressive pre-order bonus Sony promises are a pair of its own over-ear, Bluetooth-enabled MDR100ABN headphones, which normally retail at €300. However, their supplies will unfortunately be limited to an undisclosed amount. Some Nordic countries won't get access to this bonus, however, but will get a free Quick Charge 3.0 charger instead.

Sjajan poklon, blago onima koji mogu da iskoriste ovakve pre-order ''bonuse'' :)
http://www.sony.com/electronics/headband-headphones/mdr-100abn/buy/mdr100abn-b
 
Poslednja izmena:
Ne vrijedi ni spominjati takve poklone u kontekstu sa nasim (pre)prodavcima.

Za ove semplove vani nema sta govoriti, ali ovi indoor kad se zumiraju otkriju se detalji, ono sto je u fokusu je cini mi se dobro (sto cak sa ranijim modelima ni to nije bilo dobro), sve sto je van fokusa je bas dosta grainy, kao i do sad sto je bivalo sa Sony-jem, pozitivno je sto nama standardnog zutila ali mozda ipak bude prisutno kad budu LL slike sa ulice, pod rasvjetom recimo. Trebao bi to biti odlican hardver i IMX400, i dalje se nadam da ce izvuci softver kasnije, sjetih se onog za.eba sa M2/Aqua, nakon nadogradnje softvera je svaka slika kao mozaik izgledala kad se zumira :d pa su kasnije to ispravili, tako da ima do, i dosta znaci post-processing koji je Sonijeva boljka.
 
Jel će izbaciti Sony neki mobilni sa 5.0'' - 5.2'' ekranom 1080p rezolucije a sa Snapdragon 835 ove godine i ako hoće, kad otprilike ?
 
Pa gde ima da se kupio xz premium ?
Maltene će U 11 biti pre njega kod provajdera
 
Pa gde ima da se kupio zx premium ?

Pa gde ce moci da se kupi U11 za 7 dana? :d Moci ce ali najranije pocetkom juna, XZP od 22. maja na nekim trzistima.

I nije to uopste sustina nego cinjenica da od predstavljenih modela S8/+ i XZP dominiraju kada su hardver i inovacije u pitanju :)

@ Joxy

Mozda je i do baterija ali svakako novi Exynos/SD835 trose manje uz bolje performanse a treba tu dodati i stedljivost najnovijih panela, sve to kada spojis dobije se trajanje baterije iznad ocekivanja.
 
Poslednja izmena:
@hsv
Šta to sony hw donosi i o kojim inovacijama pričaš ? Onaj slow motion je koristan koliko i Knox kod Samsung telefona :)
A 4k će biti kao do sada samo u posebnim programima i eventualno vr-u

A pazi šta ti kažem U 11 će pre kod nas doći nego taj sony :)

Sorry za off
 
To sto tebi nije koristan ne znaci da ostalima nije a koliko vidim upravo ta funkcija, izmedju ostalih, doprinela najvecoj potraznji za neki sony android ikada.

Prva implementacija DRAM senzora, motion eye tehnologija i ultra slo-mo svakako jesu inovacije i poredjenje sa Samsung knox je smesno ali to je ocekivano, uvek o nekim funkcijama najvise smaraju oni koji ih i ne koriste ili okinu 10 fotki godisnje uz 1 video, slicno kao i sa kvalitetom zvuka kada takodje najvise flejmuju oni koji skidaju muziku sa YT i slusaju je sa fabrickim slusalicama, to je vec klasika za ovaj forum :)

To su tehnologije prenete direktno sa premium sony kamera (u ovom slucaju RX100 MK5, gle cuda to je najbolja dzepna kamera na svetu), snimanje 960 fps/720p je do pre samo godinu-dve bilo moguce samo na preskupim kamerama od par hiljada dolara.

A 4k će biti kao do sada samo u posebnim programima i eventualno vr-u

To se jos uvek ne zna, pominje se mogucnost promene rezolucije kao na Samsungu samo sto je ovde i famozni 4k, u svakom slucaju panel je cistokrvni hdr IPS, sRGB 138% uz mogucnost postavljanja sRGB profila displeja po zelji.

I na kraju kao celina XZP jeste hardverski najbolji android uz S8/+, nema amoled ali zato ima lajt skinovan softver koji je i u kombinaciji sa slabijim XZs u speed testovima brz kao munja uz dobro kesiranje a i podrska je brza od Samsunga.

Kada se sve sabere i oduzme S8/+ i XZP su trenutno najbolji androidi pa sta ko voli, ne verujem da ce U11 imati bolji hardver od njih, verovatno za nijansu losiji. Tek Note 8 moze da napravi primetniju razliku a mozda i Pixeli 2, V30.

A pazi šta ti kažem U 11 će pre kod nas doći nego taj sony

Mozda ali sumnjam, htc tek treba da bude predstavljen a prodaja XZP zvanicno pocinje na svim trzistima izmedju 22. maja i 1. juna.

Na kraju sta vredi koji ce se prvi pojaviti kada ce kod operatera oba biti u rangu S8/+ cena :d i tek pocetkom sledece godine mozda odu ispod 450e po oglasima, mozda.
 
Poslednja izmena:
Gde ćeš ti da koristiš 960fps koji traje 3sek i koji može da se koristi samo kada je dan ? Kažem opcija bitna kao i Knox , marketing fore za mase zombija

Za sony bi mnogo bolje bilo da naprave kameru za slikanje u auto modu npr na nivou s6 a ne da se gađaju novim senzorima a vuku iste boljke već 6godina.. ili možda da naprave kameru koja može da snima 20min klip a da na displeju ne izlazi poruka da se mob pregrejava.
 
Poslednja izmena:
Kao sto rekoh - klasicno hejtovanje napamet, iz neznanja a na kraju o kameri/kamkorderu na forumu najvise komentarise neko ko je sam priznao da okine 10 fotografija godisnje uz 1 video :)

Sustina ultra slo-mo snimanja i jesu krace sekvence, fokusiranje da odredjeni trenutak koji treba ''usporiti'' i koji izgleda atraktivno, niko ne planira da snima koncet ili titanik u 960 fps :d
Zatim, potreban je full frame senzor da bi mogao da se snima kvalitetan low-light ultra slo-mo, u prevodu fizika nalaze da se to nikada nece desiti u smartfon industriji.
Naravno, postepeno ce poboljsavati takvu tehnologiju i povecavati kolicinu DRAM-a ali sustina ostaje ista.
Prvi kvazi ''slo-mo'' koji sam koristio je 320x240 na Samsungu od pre Hrista, pa mi je i to bila ok opcija za zezanje, 720p sa 120fps je vec dosta ozbiljnija mogucnost i snimio sam na desetine klipova a 960fps/720p vidim kao sjajnu opciju koju cu svakako koristiti kao i ostale opcije ''motion eye'' kamere.

Dalje, trenutni limiti tehnologije su takvi da su do nedavno krace 960 fps rafale pucale samo preskupe kamere cije su cene nekoliko hiljada evra, i to bas u 720p rezoluciji i ti si se sad nasao pametan da hejtujes prvu implementaciju takve tehnologije na neki smartfon? Daj bre covece, uozbilji se ili se bar malo edukuj kad vec toliko blenes svaki dan po netu :)

Kao neko ko prilicno ''izrabljuje'' kameru i kamkorder (na desetine Gb snimaka i fotografija godisnje) jos od prvog telefona sa kamerom, meni su ove nove opcije i tehnologije vrh i u kombinaciji sa ostatkom hardvera, koji je ''top'' na trzistu trenutno, i odlicno optimizovanog softvera meni XZP predstavlja odlican uredjaj bez vece mane, ostaje da se vidi kontrola kvaliteta i rad na malo duze staze ali za sada obecava tj. vise mi je dobra uvertira za IFA flagship sa 5.2'' ekranom koji planiram da kupim :)

Za superior auto mod me zabole a i vidi se da su unapredili kameru cak i na tom polju, problem ostaje insta low-light fotkanje ''za mase'' sto me apsolutno ne dotice jer znam da podesim kameru :)
 
Poslednja izmena:
Dobro to stoji , za mene je i dalje to marketing za mase amera kao i Infiniti displej na s8.( To pokazuje i ono glasanje na bugarareni).

Na kraju krajeva verujem da sony neće to dobro ni implementirati ,jbt pričamo o firmi koja ima odvojenu apk za 4k snimanje od glavne kamere apk. To mogu samo Japanci :)
 
Poslednja izmena:
Za sony bi mnogo bolje bilo da naprave kameru za slikanje u auto modu npr na nivou s6 a ne da se gađaju novim senzorima a vuku iste boljke već 6godina.. ili možda da naprave kameru koja može da snima 20min klip a da na displeju ne izlazi poruka da se mob pregrejava.

Amin to that! Ironično da na sopstvenim senzorima ne mogu da izvuku ni približan kvalitet kao drugi proizvođači koji ih koriste :(

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pa sve je danas marketing, logicno je da ce reklamirati mogucnosti koje se prvi put sa preskupih kamera prenose na smartfon, sigurno nece sakriti tu info u belim papirima :)

Ipak meni to nije ''marketing za USA mase'' jer tacno znam koliko cu kreativnosti uloziti u koriscenje 960 fps snimanja, meni je ta opcija vrh e jedino sto bih voleo da je u 1080p ali bice valjda za godinu-dve, sve zavisi od napretka hardvera.

To sto je 4k odvojena opcija u okviru kamera aplikacije ne shvatam kao nesto tragicno, pa i Timeshift video i slicne kamkorder app su zasebne u podesavanjima, sta mi je tesko da tapnem na 4k ikonicu ili da postavim kao precicu ako sam bas toliko lenj :)

Mene vise nervira sto ne odrade UI kamere u nekom malo ozbiljnijem stilu, po uzoru na stare Nokie/Lumie mada su i to malo poboljsali u odnosu na stare Z modele.
 
Poslednja izmena:
[youtube]5BoYD01WEKg[/youtube]

4:58 samo sony [emoji23]
Mada može i koji minut pre.

Kamera apk im je užasna . Što opet nije čudno jer je to sony ,sećam se još na z2 kako sam se uplašio kada sam ušao u kamera apk. A kada sam ugledao one dinosauruse stomak me zaboleo.
 
Poslednja izmena:
Amin to that! Ironično da na sopstvenim senzorima ne mogu da izvuku ni približan kvalitet kao drugi proizvođači koji ih koriste :(

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Ma kakvi priblizan, 100 god zaostaju za svemocnim Samsungom :)



Kada se sve sabere i oduzme - dve prilicno egal kamere ali Samsung, tradicionalno, ima bolji full-insta-auto mod, posebno za low-light jer je i blenda otvorenija + ima OIS.
Ali ja nisam prosecan kamera korisnik i takva ''mana'' me ne dotice :) Jedino im zameran nedostatak OIS-a. Sa druge strane Sony ima bolju video stabilizaciju na dnevnom svetlu + Motion Eye i 960fps sto jedva cekam da koristim.

Mane insta-auto moda kamere za low-light dobrim delom mogu da se neutralisu, zabloat-ovan softver, lagovi i bagovi, sporija podrska ''malo'' teze.
Kada kupujem smart uredjaj softver/UI su mi prioritet a full auto mod kamere ionako nikada ne koristim tako da, u nedostatku realne opcije za kupovinu Pixela, sve nade polazem u novi XZ 5.2'' flagship :)
 
Poslednja izmena:
Mene je ovaj 960fps jako zanimljiva opcija i verujem da bih je bas cesto koristio. Telefon je sjajan

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
http://m.gsmarena.com/sony_xperia_xz_premium-review-1610.php

Main shortcomings

Fingerprint recognition not available in the US
Defaults to FullHD screen resolution for anything other than native 4K content
Battery capacity is not stellar


Malo o 960fps.

Unfortunately, it you are quickly trying to capture a spontaneous event the steps required to get to this video recording mode are far too many and too confusing to do correctly. You have to switch to video recording, then hit the slow motion button, then start recording the video and then hit the slow motion button again at the exact possible moment.

Even if you go through the sequence, nailing the right moment is still quite hard as the camera doesn't start a special process when you hit the button. Instead, it offloads what's already in its buffer, so it shows you the recording of the events that have already happened when you press the button. Once you get the hang of this, it becomes much easier, but getting the timing just right is still a hit-or-miss affair.

Sony I sw :)


Loudspeaker

The Sony Xperia XZ Premium has front-firing stereo speakers, just like every Sony flagship since the Xperia Z2 (and some recent midrangers too). In principle, we'll take this setup over any other in a heartbeat, but Sony's speakers are modest in terms of loudness, falling in the Below Average category in our test. None of the major competitors truly excels here, yet they are all ahead of the Xperia.


I dalje ne uspevaju da odrade zvučnike na svojim mobovima.

Generalno gledano još jedan mini fail of sonyja.
 
Poslednja izmena:
Kakav trol covece.
Telefon je uz S8 najbolji na trzistu trenutno.

Послато са Sony Z5
 
Ja cekam release date u Srbiji kod operatera i da vidim licno telefon. Polako ostavljam pare sa strane :) Samo da su super auto malo bolje sredili na low light i neka nose pare.

Kad smo vec kod kamere kakav je xzs sa low light na super auto? Jel i dalje moram da se patim na manual?

Sent from my E6853 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
http://www.gsmarena.com/blind_shootout_lg_g6_samsung_galaxy_s8_sony_xperia-review-1611.php
Kao i obicno, sony low-light auto mod propo :d Napucavanje ISO pa onda agresivan NR i sve to bez OIS-a = brljotine u visokoj rez. :)
Naravno moguce je snimiti bolje fotke uz samo par osnovnih podesavanja ali oni slepci ne kapiraju da ovakvi testovi sa neta hajpuju i prodaju uredjaje.

Mozda ce to skapirati krajem godine, kada im U11 otkine deo tog malog kolaca koji ostaje posle Apple-a, Samsunga i Kineza :)
Mada kazu da su planule pre-order kolicine XZP ali kao da je bitno, U11 je kompletniji uredjaj sa slicnim UI/podrskom, jasno je da je bolja kupovina.
 
Cekao sam OnePlus 5. Ali od danas je ovaj telefon na akciji u Drei (Austrija) i uz paket od 19€ mesecno telefon kosta 504€ + dobijes Sony PS4 za dzabe (samo jedan kontroler). Tako da cu najverovatnije sutra ujutru da idem da pazarim. Telefon bi trebalo da mi stigne pocetkom Juna.
 
Uhh kakva ponuda... može link?

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno