Šta je novo?

Sony Xperia XZ Premium

Da kao na XA ultra, haha, bilo bi zanimljivo odraditi koji duel kamera tj. sliku sa prednjom kamerom XAU, u usporedbi sa zadnjima nekih telefona :D
Salu na stranu, moguce da je zbog takvih tekstova doslo do zabune, tj pogresnog tumacenja sta je to ugradjeno u sam telefon.
A mislim nije Sony toliko slijep da ne vidi da svi konkurenti imaju OIS, sad sto oni i dalje izbjegavaju, da li smatraju da se moze izvuci kvaliteta i bez, a ako ne bude tako, na kraju ce biti primorani i oni da pocunu sa optickom, ili je neki treci razlog u pitanju.
 
Sve što više gledam ovaj telefon, više mi se sviđa... Baš je nekako moćan... [emoji4]
 
http://www.ubergizmo.com/reviews/sony-xperia-xz-premium-review/

@ dejan

Na ovo sam mislio (od 2:10 krece deo o kameri):


Ta motion eye opcija mozda moze da nadoknadi nedostatak OIS-a u smislu da postoje sanse da ce prediktivni AF a posebno predictive capture omoguciti izbor bar jedne ''krstene'' (fotografije koja nije stresena i bez preterano zamucenih objekata) od 4 snimljene.

To je sve pod ''mozda'' jer je primarna ideja da se izbegne zamucenje objekta u pokretu a koje nastaje posebno u indoor/low light uslovima (ono sto najvise sve nervira a OIS tu ne pomaze, npr. fotkanje dece, kucnih ljubimaca itd) + sto obecavaju smanjenje distorzija koje nastaju u takvim situacijama (warp i slicno)

Na papiru sve obecava e sad sve zavisi od finalnog softvera a podjednako i od SD835.
Posto je sony prso i nije ugradio vecu bateriju u ovoliko kuciste uspeh ovog telefona dobrim delom zavisi i od autonomije, ako tu SD835 bude fail onda ce se to prilicno lose odraziti i na XZP.

Baterija jeste tek prosecna za ovoliku cigletinu ali ako iP6s Plus/IP7 Plus uz nesto manje baterije, ekrane iste velicine i krsten SOC mogu da imaju odlicnu autonomiju onda je logicno da trajanje baterije i na XZP moze da bude bar ''solidno'' pod uslovom da je SD835 stvarno stedljiv kako jbni Qualcomm hajpuje. Rezolucija od 4k verovatno nece biti problem jer ce pretezno raditi pri prikazu nativnih 4k sadrzaj, ostalo (po zelji?) u 1080p.
Ne treba zaboraviti ni Z3 koji je i dalje sam vrh po pitanju trajanja baterije a ima matori SD801, 3100 mAh, 5.2'' fhd, dakle nista ''epic'' u smislu mAh u odnosu na velicinu ekrana pa ipak kida, OPO je jos jedan primer (SD801, 3100 mAh, 5.5'' fhd)

@ Joca

Meni od starta deluje mocno, ovo je dizajn koji gotivim i koji mi je prva asocijacija na sony uredjaje (trend koji prate odavno). Ali mi se zato ne svidja sto jbno mnogo sljaste, posebno silver verzija a i crni je uzas po tom pitanju, bez dbrandiranja bih oslepeo od ovakvih kucista :d Zasto nisu izbacili bar jednu matiranu verziju u stilu grafitno crnog Z5? Kao da je to sad neki trosak za razvoj.

Meni gornji i donji bezel ne smetaju, cinjenica je da treba da budu bar malo manji ali ispod njih se zaista nalazi ''svasta'', od stereo zvucnika do povecih kamera, zastita itd. Meni su takvi bezeli dobri za drzanje u landscape polozaju.
Ali su mi zato ''sajd'' bezeli pravi fail, rekli su vec da ne mogu mnogo da ih smanje dokle god je FP skener sa strane ali brate oni su ih povecali u odnosu na Z5P (sve dimenzije su za nijansu vece od starog premium modela) a istovremeno su smanjili bateriju za 200 mAh?! Ogromna glupost plus im mid-rejndzeri ponovo imaju manje bezele sa strane.

Morali su malo da ih smanje/stanje, da ugrade 3600 mAh i 6Gb rama i bukvalno bi imali top-notch uredjaj mada ce XZP i ovakav biti odlican ove godine a zna se da su sony (flagship) softver/podrska u samom vrhu van nexus/pixel linije.

PS
Neki tvrde da su videli nova podesavanja displeja: Professional mode and standard mode, ako su ovaj "Pro'' kvalitetno kalibrisali bice sjajno, da ne moraju vise da se cekaju retki testovi u kojima su odredjene dobre RGB vrednosti uz fabricke slajdere.

http://mondo.rs/a987965/Mob-IT/Vesti/Sony-Xperia-XZ-Premium-u-Srbiji-cena-prodaja-kupovina-specifikacije-informacije-slike-video.html
Reportaza sa mwc :)
 
Poslednja izmena:
krastavac, na nisam smio ni da kazem da mi svidja toliko. Gornji i donji bezeli mi takodje ne smetaju, ispadam Sony fan boy sad :)
Vise je bilo pitanje samo da se konacno odgonetne usled razlicitio navedenih podataka, kako na kom sajtu.
Nego to je i poenta, OIS bi pomogao nekom drhtavije ruke, iskreno, meni i nije toliko neophodan, mirne sam ruke i bar staticne stvari mogu da fotkam uz neuzurbano manual igranje, a ne slikamo mi stalno staticne stvari, zato mi je puno veci + da dobijemo nezamucene fotke u low light uslovima, i sad se ponavljam(o) ko papagaji, uz sve ovo, na papiru djeluje da imamo dobitnu kombinaciju, ( ALI JOS UVIJEK NA PAPIRU). Samo mi pomalo smeta cinjenica ( i to je za sad jedina moja zamjerka) da je ipak mogla veca baterija, sad ne znam koliki je prosjek na Z5 Premium, uz SD810, ajde da kazemo da je SD835 stedljiviji pa da ce biti tu negdje, ali glupa bi bila logika ako su se ravnali time, eto moze i sa manjom baterijom da izgura toliko, ugradimo manju. Oni kao da ne zele da budu vodeci u klasi, pa u cemu god to bilo.
 
Ma da, bice papreno skup, nema dileme, ja sam negdje procitao da ce biti 800$, al' svejedno. Recimo kod mene u Republici Srpskoj, se sad novi Z5 premium sa garancijom, u sopovima, moze naci za 390-415€, ali da bi dosao do te cijene proslo je vise od godinu dana. I sad ako npr budem zaintresovan za XZP, on dok prvo izadje krajem proljeca, pa dok mu cijena padne na nekih prihvatljivih 500€, prodje ladno godinu dana od sad, a nisam truli bogatas nit' pobjegao iz ludnice da dajem 900€ za telefon. A gdje smo za godinu dana, Bog te pitao.
Jedino u slucaju da nakon pocetnog udara i poslije kraceg izvjesnog vremena i korigovanja cijena padne na oko 700€, pa da odem u HR, kupim, izvrsim 25% povrata PDV-a, pa da me tel izadje oko 500€.
 
Ja sad citam 900 evra cena. Bice ****no :)

Sent from my E6853 using Tapatalk

Sa monda? :)
Pa i bice brutalna zvanicna cena u srb, mts sajt se verovatno pozvao na CT a u toj prodavnici Z5P, s kraja 2015, i dalje kosta 119.499 din :d sto znaci da ce XZP zvanicno u srb kostati bar 140k [emoji23]

Sporo ce mu padati cena i po oglasima (''1 dan stari'' i slicno) ali ce vec posle par meseci prodaje biti znacajno jeftiniji od tih bolesnih ''zvanicnih'' cifri. Ali ce ponuda i po oglasima biti veoma ogranicena, bar u prvih 6 meseci.

U UK i dalje stoje iznenadjujuce ''korektne'' cene za sim free XZP, £645.00 sto je npr. za 44£ manje od najavljene cene za G6 (takodje neki UK shop) i to je dosta cudno, Z5P je startovao u UK sa visim cenama.

Ipak ne sumnjam da ce kod biti jezivo skup, mozda predje i 150k din u CT-u, telenoru itd :)
PS hoce sigurno preci 150k u CT i slicnim prodavnicama, evo sad gledam, iP6s+ 128Gb kosta 142.999 din a iP7+ na popustu od 30k (sa 180k na 150k din) [emoji23]

Professional mode, standard i super-vivid.

fX0h1i33j40U9BpFH8G9.jpg


Professional Mode
Use sRGB color gamut for the authentic color appearance.

Standard Mode
Use the brilliant color gamut of TRILUMINOS display for mobile for the appearance of bright, vivid color effects.

Super-Vivid Mode
Use an even more vivid color gamut for the appearance of bright color effects.
 
Poslednja izmena:
Jbt koji bezeli [emoji102]

A gg5 već izguljen sa zadnje strane..

[youtube]A8YGlSJaDFQ[/youtube]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Odvratni bazeli nema sta, ali to su Japanci, teraju po svom i ne jebu zivu silu, niti ih interesuju komentari, a sto je najgore ne interesuju ih ni komentari kupaca... Bruka specifikacije i tehnologije, ali ovaj dizajn je tako staromodan da je to haos... Steta.
 
Poslednja izmena:
Preorder 3 meseca pre ? Pa cena ne bi smela da bude preko 450 funti :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kad G6 preorder bude £350, S8 £480 e tada ce i XZP biti 450£, dakle nikad :)
 
Poslednja izmena:
Samo što će njima preorder trajati 1mesec a ne skoro pola godine kao kod ovog sonija :) teška glupost

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nista, salji onda zalbu amazonu uk, mozda se sazale :)
 
Svakako je glupost toliko cekanje, vjerovatno nisu htjeli da izbace uredjaj bez SD835 (jeste da je to po meni bolja opcija) ali cekanje od sto rekoste skoro pola godine je takodje ludost, bar u svijetu mobilne tehnologije, nije bas da cekamo na porudzbinu Bugatti Chirona, prvi sam Sony pa onda onda jos po neki pratioc, su poceli izbacivati fagshipove svakih pola godine, mozda sam i pogresno zakljucio kad sam rekao da mi je drago zbog hajpa koji se stvorio za ovim telefonom, hajp ce do tada lagano da splasne, u medjuvremenu ce samsung i ostali da iskoriste hajp za svojim adutima, izbace i uveliko prodaju na tone svojih telefona i da se narodski izrazim, poberu lovorike ali i pokupe kajmak.
 


Cak i ova tamnija verzija nenormalno sljasti, iz svih uglova, uzas. Bukvalno ceo mora da se izlepi mat folijama.
Mogli su da ponude i trecu verziju na foru grafitno crnog Z5.

http://fudzilla.com/reviews/43194-qualcomm-snapdragon-835-does-not-throttle

Ne deluje lose SD835 za sada ali valjda ce neko uskoro testirati i potrosnju, tu qualcomm i dalje failuje a sam XZP ima bateriju tek prosecnog kapaciteta.
 
Mislim da bi meni jedino smetala ona silver, ona po meni sljasti previse, ovo mi je ok. Iskreno, dugo sam cekao nesto novo da izadje o ovom telefonu, nervira me sto cemo jos dugo morati sacekati do nekih ozbiljnijih NE pre-production testova. I ako S8 stvarno izadje sa 1000fps, ima da ukrade i to malo slave Sony-ju, mislim realno nama tih 40fps razlike, nista ne znaci, ali komercijalaaaa.........
 
Jel će Sony Xperia XZ Premium biti jedini Sony mobilni sa Snapdragon 835 ?
 
Nece, na jesen stizu jos 2 telefona sa SD835, naslednik XZ (5.2'' ekran) a navodno i kompakt sa tim soc, oba sa novom kamerom koju ima Premium.
 
Nece, na jesen stizu jos 2 telefona sa SD835, naslednik XZ (5.2'' ekran) a navodno i kompakt sa tim soc, oba sa novom kamerom koju ima Premium.

Bilo bi dobro za Compact da stave Snapdragon 835 al kakvi su slepci zadnjih 2 godine staviće neki Snapdragon iz srednjeg segmenta.
 
SoC je retko kada usko grlo telefona, posebno srednji segment Qualcomma ne pati od loše grafike ili slabog CPUa. Ja bih tu pre uložio u amoled ekrane (dobili bi i na bateriji). Eventualno kvalitet izrade, ako ne planiraju flagship izradu kao kod prethodnika...

SM-A9100
 
Lepo razmisljanje, slozio bih se u potpunosti. Mada ovaj XZ Premium je dostojan naslednik Z5 Premiuma i konacno odlican telefon od Sonija. Ostaje jos da vidimo kako ce se pokazati u praksi ali se nadam da nece imati nekih vecih nedostataka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Trziste kompakt android flagshipa nikada nije ni postojalo u pravom obliku a telefoni sa ekranima ispod 5'' su sve manje popularni tako da sve zavisi od njihove odluke - da li da nastavljaju sa ''full flagship compact'' uredjajima kao kada su Z1c/Z3c/Z5c u pitanju ili ce nastaviti sa modelima kao Xc (neka mesavina izmedju telefona srednje i visoke klase).

Xc je umanjena verzija X modela koji sam po sebi nije klasican flagship, zato i ima tu oznaku, hardver.
Z5c jeste manja verzija Z5 i pocetna cena mu je bila 550e dok Xc nije kompakt verzija XZ flagshipa vec precenjenog mid/high-end hibrida Xperie X i kostao je oko 450e na pocetku prodaje.

Realno retko ko danas hoce smartfon sa 4.6'' ekranom, mozda samo odredjen broj ios/apple fanova mada sve veci broj njih kupuje iPhablete.

Meni bi najvise odgovaralo da za IFA spreme novu verziju XZ sa 5.2'' ekranom, 3k mAh baterijom, SD835/4Gb rama i ostatkom hardvera kao sa Premium modela ali da ne sljasti ovoliko vec da kuciste bude na grafitno crnoj Z5 osnovi ili bar u stilu XZ samo bez onih ''mineral'' boja.
 
Poslednja izmena:
Tacno, samo daleko je IFA, ko ce docekati septembar, i jos dok dodje na trziste, ostali ce uveliko biti prisutni. Veliki je jaz izmedju (koji donekle popunjava XZS).
Sto se tice Premiuma, nije tu puno upitno kako ce se pokazati u praksi, jedine dve stavke koje postavljaju pitanje su autonomija i da li ce konacno kamera da bude konkurentna.
 
Realno retko ko danas hoce smartfon sa 4.6'' ekranom...

Ovo nije baš da je tačno. Postoji veliki broj korisnika koji neće (pre)velike telefone (ne, oni nisu većina, ali ima ih značajan broj), a ponuda manjih telafona je užasna, takoreći nepostojeća. I to što ima, sem Sony compact klase, jeste takvo đubre da naravno da ih bije loš glas, mislim, manje telefone.

Marketing je totalno zanemario da na bilo koji način obrati pažnju na ovakve korisnike.
 
Poslednja izmena:
U poslednje 2 godine jeste tako, pogledaj ankete po netu od 2015. i videces da oko 70% ljudi glasa za smartfone sa ekranom 5-5.5'' a ispod 15% za one sa ekranima do 5'', ostali su za klasicne phablete 5.5''+.
To se jednostavno menja vremenom, pre 5-6 godina 70% korisnika je htelo ekran od 4''-4.5'' a za 2 godine ce vecina hteti phablete jer ce bezeli na svim uredjajima biti ultra-tanki :) Osim mozda na sonijima/ajfonima :d

Slazem se da postoji odredjen broj onih koji hoce ''kompakt'' flagship ali sve to je trebalo da zazivi u periodu 2013-2015, sada retko koji proizvodjac ima interes da ulaze u razvoj takvih mini-flagship 'droida.

Ali s obzirom na cinjenicu da ce uskoro s-t-b ratio vecine uredjaja biti 75-80%+ moze da se ocekuje i odlicna ponuda smartfona sa 5''/5.2''/5.5'' ekranima koji ce po dimenzijama biti dovoljno kompaktni.
 
Poslednja izmena:
U poslednje 2 godine jeste tako, pogledaj ankete po netu od 2015. i videces da oko 70% ljudi glasa za smartfone sa ekranom 5-5.5'' a ispod 15% za one sa ekranima do 5''...

Ipak mislim da takve ankete popunjavaju pre svega techno freak-ovi, mobile-phone-lover i slični, a proizvođači onda po principu stada, lepe se na takve ankete. Nezameriv broj korisnika nije uopšte zainteresovan za velike telefone, već generalno, telefon im je samo nametnuta potreba, a ne omiljeni i neophodni gadget za multimediju, igrice i višečasovni surf.

A onda kreće podyeb*vanje tipa "ha ha, pa neka kupe dumb phone" što je opet besmisleno uprošćavanje, i dovođenje bilo kakve diskusije do paradoksa.

Imam baksuz da sam dežurni administrator telefona velikom delu svoje okoline, i veći deo njih (uglavnom žene) imaju one najgrđe male Androide koji rade od užasno, do još gore. Loši displeji, loši touch-evi, male memorije, najniži SoC-što postoje, i naravno, nezadovoljni su. Na predlog da uzmu bolji telefon, odgovor je uglavnom, "Neću, veliki su..." Par njih je na moj nagovor, uzelo neki Sony Compact, i prezadovljni su. Uzeo sam ženi X compact, to joj je prvi smartphone, i takođe je jako zadovoljna. A bežala je od smartphone-a baš zato, "Veiliki su..."
 
Daj o čemu pricate :) pa sve te firme imaju timove ljudi koji prate tržište i analiziraju potrebe kupaca .. prosto tržište i tražnja za kompakt flagship ne postoji. Da postoji veruj mi da bi svi OEM imali mob od 4.5 incha koji je zver

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa tu je jedini Sony koliko toliko ispostovao tu malobrojnu publiku, mislim nije nista imao od toga posebno ali eto ima vec par generacija u tom raritetnom segmentu sta da ponudi.
Joj kad se samo sjetim onih njesra od S3, S4 itd slicnih "mini" pokusaja...
 
Nazad
Vrh Dno