Šta je novo?

Sony Xperia XZ Premium

Nije, ako si kupio direktni od Ringkea, ja koristim isto Fusion smoke black na 3T, vrhunski case.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Ovaj Ringke Fusion za XZ Premium je na pocetku bio u dinarima oko 3000din. Sad je na nekom snizenju i izadje bas jeftino oko 1500din. Tako da si i ti verovatno nahvatao tu akciju. Sve u svemu odlican case. Bas je lepo i kvalitetno odradjen. Ima dobar grip, a izgleda skupo i bas kvalitetno. Uradjen je sa paznjom na sve detalje. Taster za kameru i pojacavanje i smanjivanje zvuka odlicno reaguju, bukvalno kao da nema nista na telefonu.
 


Gledati uz ugasen zvuk.
 
Druže, iskreno da ti kažem. Ovde kod nas ima samo da se kupi ovo neko od 500din. Uzeo sam ga, stavio na ekran i mogu ti reci da nista ruznije nisam video. Koliko je staklo lose sa strana se primecuju dve trake odnosno, staklo nije lepo naleglo, jer normalno nije zakrivljeno. Pa bolje da su ga jos malo napravili da bude uze, i da lepo stoji, nego što su ga ovako napravili malo sire i tacno tamo gde ekranu sa strana pocinje zakrvljenje tu se podbije vazduh i vide se dve odvratne crte celom duzinom telefona. Odmah sam ga skinuo. Na kraju sam kupio obicnu foliju, cisto da malo zastitim ekran. Gledao sam i preko ova stakla, i na xda forumu. Sve u svemu tesko moze da se nadje neko vrhunsko staklo. Uzeo bi bar ovo nillkin da ima kod nas, ne izgleda mi lose. Njega sam ranije kupovao sve do Z5 i bio sam bas zadovoljan. Ako bi opet njihovo nasao, uzeo bi ono Amazon H+ pro. Ono je tanje i ima 2,5 ivice.
 
Nisam lepo napisao. Uzeo bi ovo staklo Nillkin Amazing H+ Pro. Zeznuli me ova auto korekcija na tastaturi. Pa umesto Amazing, izbaci Amazon.
 
Poslednja izmena:
Ukoliko nekome treba neka pomoc u vezi bilo koje Xperie iz Z i X serije, slobodno pitajte.
 
Ukoliko nekome treba neka pomoc u vezi bilo koje Xperie iz Z i X serije, slobodno pitajte.

Pozdrav, imam pitanje u vezi XA1, citao sam da se dosta ljudi zali na touch, tj posle nekog vremena neki deo ekrana prestane da reaguje na dodir. Znas li nesto vise o tome? Zasto se to desava, i jel moguce izbeci?
 
Pozdrav, imam pitanje u vezi XA1, citao sam da se dosta ljudi zali na touch, tj posle nekog vremena neki deo ekrana prestane da reaguje na dodir. Znas li nesto vise o tome? Zasto se to desava, i jel moguce izbeci?

Pozdrav. Kao sto sam napisao imao sam sve vodece model iz Z serije, tako da najvise iskustva imam sa tim modelima. Naravno to isto vazi i za XZ i XZ premium.
Evo ovako, sto se tice tog problema sa Sony Xperia XA1 to je bas diskutabilan problem, neki smatraju da je problem hardverske prirode, neki sumatraju da je vezano za softver. Citao sam da neki ljudi kazu da im je taj problem nestao sa nadogradnjom na ovu verziju softvera (40.0.A.6.121). Eto, toliko o tome sto ja znam.
 
Pozdrav. Kao sto sam napisao imao sam sve vodece model iz Z serije, tako da najvise iskustva imam sa tim modelima. Naravno to isto vazi i za XZ i XZ premium.
Evo ovako, sto se tice tog problema sa Sony Xperia XA1 to je bas diskutabilan problem, neki smatraju da je problem hardverske prirode, neki sumatraju da je vezano za softver. Citao sam da neki ljudi kazu da im je taj problem nestao sa nadogradnjom na ovu verziju softvera (40.0.A.6.121). Eto, toliko o tome sto ja znam.

Aha, da, to sam i ja cuo, i cuo sam da telefon proizvedeni pre jula imaju taj problem, a ovi posle jula su ok, mada to nije zvanicno potvrdjeno. Hvala u svakom slucaju.
 
Sony Xperia XZ Premium VS Iphone X ( SPEED TEST).

 
Poslednja izmena:
Xzp brzi od svakog telefona na ovim speed testovima i dalje [emoji3]

Btw, koja prevara oko velicine ekrana na ovim 18:9 uredjajima, xzp 5,5" vs ipx 5,8" a veca povrsina ekrana evidentno na xzp...

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Cini ti se, ekran na iphone x je veci.

Samo sto ove zaobljene ivice ubijaju u pojam mene. Ne znam kome pada napamet da pravi rounded ivice na ekranima, nista mi nije vise jasno gde ide ovaj svet...
 
^^ Pa zar nije kranji cilj dobiti (kristalnu) KUGLU u kojoj vidimo sve, i koja zna sve?!? :p
 
Cini ti se, ekran na iphone x je veci.

Samo sto ove zaobljene ivice ubijaju u pojam mene. Ne znam kome pada napamet da pravi rounded ivice na ekranima, nista mi nije vise jasno gde ide ovaj svet...
Moram se sloziti za ivice, potpuno bespotrebno, a povecava opasnost od ostecenja telefona...

Sent via Xperia Z5
 
@mrmilos

pričamo o zaobljenim ivicama kućišta ili ekrana?
 
Uzeh i ja juče xz premium. Šta znam, na prvu me je bas oduvao performansama, izgled i izrada takođe na visokom nivou. Ja sam prešao sa z3- ke na ovo pa mi je software manje više poznat. Odmah sam instalirao Xperia keyboard, po meni neprevazidjena [emoji3]
Jedna stvarčica mi samo smeta, a to je adaptive brigtness, na z3 sam imao da podesavam nivo dok je uključen adaptive, a ovde ako cacnem slajder adaptive više ne radi koliko se meni cini, al dobro to cu vec da istestiram

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Gde imaju da se skinu neke dobre pozadine?
Tipa live wallpaper 4k i slično. Da koristim maksimalno ovaj ekran
 
Kakvi su predlozi za case? Ima li neko Nillkin Super Frosted, koliko je deblja u odnosu na one tanke silikonske?

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Prvo punjenje, baterija fenomenalna. Celog dana je telefon na 4g bio bez wifi-a, svakakve igrice isprobavane. Prosto neverovatno, stvarno sam oduševljen
e81043bd9fd12b87b29d88abd3a82e2b.jpg
8904c8317d2a09f73cba4e033e421687.jpg
44871b88e87ba114f2ed9b6e671f4927.jpg


Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Kakva je ona sa dimenzijama, ne bih da mi napravi ciglu od telefona (nije da nije ni već ovako [emoji3])

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Kakva je ona sa dimenzijama, ne bih da mi napravi ciglu od telefona (nije da nije ni već ovako [emoji3])

Sent from my G8141 using Tapatalk

Pa ja sam je uzeo pre desetak dana. Kad se stavi izgleda kao da je u onom debljem silikonu (ne onaj ultra tanki) Ali kazem, tako izgleda, cisto da imas neku predstavu. Ali smesno ga je porediti sa bilo kojim silikonom. Mnogo je bolji materijal, pozadi je plastika, tako da nece da pozuti kao sto obicne silikoncine dobiju onu boju piva. Mnogo lepo lezi u ruci, ima dobar grip, a tasteri za kameru i regulaciju zvuka, kroz nju reaguju bukvalno kao da nema nista na telefonu. I posebno mi se svidja kako je lepo i precizno odradjena, savrseno prati linije i detalje telefona.

Evo ovde mozes pogledati klip kako izgleda kad se XZ Premium ususka u nju:
https://www.youtube.com/watch?v=pGXD-wUj2Eo
 
Poslednja izmena:
E hvala na poredjenju, pogledacu i snimak posle. Nabavicu verovatno tanki silikon za početak pa cu posle da narucim nešto kvalitetnije

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno