Šta je novo?

Sony Xperia XZ Premium

За сада ништа од Сонија.
Слушалице и 5G паламуђе.е, а презентација наводно траје 15мин?!


Edit:
Ево их


И наравно прднули у чабар.
Каже: то је xz2 premium :) какав аматер. Овај лик је ужасан, не зна шта прича
 
Poslednja izmena:
Po meni ne isplati se. Meni je xz premium kompletniji uredjaj. Lično mi je dizajn lepši, veći ekran, 4k rezolucija. Xz2 jedinu prednost po meni koju ima je novi cipset, i možda kamera može da iskoristi to ali to će već vreme da pokaže. I premium ima fenomenalan chipset, najbrži uredjaj na tržištu po mnogim testovima.
 
Realno, prelazak sa XZP na XZ2 za sada nema mnogo smisla, doplata bi verovatno bila oko 350e na pocetku prodaje a XZ2 ima samo bolji/brzi SD845, verovatno ce brze dobijati apdejtove i imace bar 6 meseci duzu podrsku sto za sada ne znaci mnogo, HDR 4k video i 1080p/960fps (mozda i kamera bude malo bolja), navodno kvalitetnije i jace zvucnike i to je to. Drugaciji (18:9) AR displeja, DVS i slicne fore mislim da ne treba navoditi kao ozbiljne ''prednosti''. Sa druge strane gubi se 3.5mm dzek, bolje pozicioniran FP skener, 4k rezolucija za multimediju a za dizajn je subjektivno, meni je XZP mnogo unikatniji uredjaj na tom polju. Da je doplata za XZ2 oko 100e onda bi prelazak jednim delom bio opravdan.

I premium ima fenomenalan chipset, najbrži uredjaj na tržištu po mnogim testovima.

Najsvezije poredjenje vs Pixel 2XL (Xperia UI Oreo vs Oreo, gledati ''na mute''):
 
Potvrdjen 4K(+) na novom premiumu, nije vise 3840 x 2160 nego 4320x2160 sto ce reci da je odnos sada 18:9.
XZ2-Premium-UAProf.jpg
XZ2-Premium-UAProf-display.jpg
 
Jel postoji neka verzija iGo za ovaj telefon koja radi na Oreo? Nema nigde u toliko velikoj rezoluciji.
 
Pozdrav,
Hocu da povezem moj telefon sa tv-om preko cast ili mirror opcije. Ali prosto nece ni da ga nadje.
Jel treba nesto jos da podesim da bi radilo?
 
Vidi da su na istom wi-fi, ako je TV na kabal onda da su mu uključene opcije miracast/ miror link

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Jel moze nekako da se pojaca zvuka na zvucnicima..Kad pustim muziku telefonu cuje se ok,ali onda koleginica pusti muziku na njenom Samsung S3,a ja proveravam da mi se nije ugasio telefon posto se ne cuje nista:d..Kao da su zeznuli zvuk zadnjim update..Pre mi se cini da je bilo glasnije.
 
Pokusaj da uradis soft reset. Nekad se desi da se zatupi nesto i dok ne uradim reset zvuk kao da je na 50%.
 
Jel se isplati dati 20eur za XperiFIX da dobijem TWRP + KERNEL + ROOT + DRM fix ? Vidim da ima taj tool da se kupi de sve ti automatski zavrsi.Nisam siguran koliko bi dobio time,umesto stock varijante koju sad guram,posto i nije neka podurska na xda kao za neke telefone nema puno romova itd.Jel neko otkljucavao fon i jel ima nekih blagodeti da mi se isplati ovo raditi i davati pare?

E da i koliko vam drzi baterija?pre mi je gurala oko 6h sa 50% osvetljenja i sa doststa sistemskih aplikacija disabled sad mi ne ide preko 5h,vidim da neki guraju i 7-9h sot.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Stigao jutros Julski patch kod mene, videcemo kakve novine donosi.

Nesto smo se ucutali u ovoj temi, izgleda kad telefon nema problema onda i nema mnogo upisa :D
 
I ja dobio jutros update,boga pita sta su mi uvalili:d,moram za vikend da uradim factory reset posto mi posle svakog update katastrofa baterija dok ne uradim fr..
 
Ja sam uradio reset prosle nedelje, krenuo da mi baguje kad se zakacim na wifi. Ima slab protok dok ga ne restartujem. I to se desavalo na svakih nedelju dana manje vise, sad posle factory reset-a radi kako treba :D
Sad posle ovog update-a imam osecaj da je jos brzi, kao da su animacije samog home-a i gore notifikacija mnogo bolje upeglane :)
 
Nesto smo se ucutali u ovoj temi, izgleda kad telefon nema problema onda i nema mnogo upisa :D

"Mrtva" je tema skoro kao i sve Sony teme, na zalost, pogotovo kako su Z2 i Z3 omatorili, a i prosla je popularnost root-ovanja, custom ROM-ova itd, pa nema vise tutorijala, rasprava, pomaganja i sl. Minoran je broj korisnika Sony-ja. A vidjecemo sta vrijeme nosi.

Mogli ste malo napisati poslije duzeg koristenja o 4K displeju, da li bi se mogli vratiti na 1080, koliko stvarno ima smisla, HDR sadrzajima itd. I o kameri, nakon sad vec duzeg i svakodnevnog koristenja, sta je glavno sta ste primjetili u radu, pozitivno i negativno...
 
Ovako laicki sto se same kamere tice, u toku dana slika odlicno. Ovaj prediction radi kao podmazan, uvek makar jedna slika od 4 ispadne kristalno cista, bez obzira koliko se nesto krece u kadru (fenomenalno za slikanje dece npr). Video zapis jos bolji, ne znam ima li neki telefon bolje snimanje, ja koristim 1080p 60 frejma opciju, nekako mi se cini da je to pravi izbor. Naravno i dalje je malo boljka nocno fotkanje jer nema ois-a pa zna da bude raznog suma ali sve jedno upotrebljive slike. Npr u klubu nekom kad je mracno izbori se fino sa tim, nema mnogo problema. Ali kad slikam neku vecu scenu, tipa ulicu gde ima vise svetiljki e tu se vidi da ne moze da ispegla sve lepo

Sto se tice displeja meni bi downgrade bio da se vratim na 1080, sve je vise snimaka po youtube-u koji su 4k, ima sta da se gleda. Uzivam da ih gledam na telefonu, slika je fenomenalna. Cak sam par puta uhvatio sebe da hocu da gledam na telefonu umesto na monitoru/tv-u bas zbog 4k rezolucije :D Sam hdr sadrzaj ja nisam koristio, osim par puta kad sam se probao kako to izgleda, i da jeste odlicno ali je bar za mene jako malo takvih snimaka pa nije nesto presudno.

I ono sto najvise cenim kod sony-a i sto je prevagnulo da uzmem xz premium je sama fluidnost u radu, evo posle skoro godinu dana koriscenja radi kao i prvog dana. Sve je fluidno i bez stucanja, prosto fenomenalno. Morao sam factory reset da radim jer sam neki bug sa wifi-jem imao, ali dobro nisam radio factory uopste a bilo je toliko update-ova. Ono sto je zanimljivo, obicno posle factory-a telefon radi brze, ovde to nije slucaj. Jednostavno savrsena optimizacija software-a, mozda je samo pixel fluidniji ali nisam imao prilike da probam njih. Od svega ostalog sto sam video Sony je bolji :)
 
Poslednja izmena:
Mene je dva dana mučio Google now. Kad sam ga isključio vratio se sot u normalu. Imao sam konstantne wakelock-ove

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Upravo sam resetovao app preferences. Videcemo da l ce pomoci, ako ne moracu factory reset.
 
SoT je pao za 50% posle updatea. Sa oko 6h na 4h. Bas smor, trazi mi punjenje popodne/predvece ako ne palim staminu koja telefon napravi da je sony L1. Ne znam sta da radim, da li da cekam neki naredni update ili da resetujem, imam mnogo fotki na internoj memoriji, oko 33gb, tezak smor mi je da to prebacujem negde. Mislim da mi je najlakse sa Alija da uzmem microsd 128 gb, ionako sam kratak sa memorijom.
Da li jos neko ima isti problem?
Screenshot_20180723-205620.png
 
Poslednja izmena:
Isplati li se polovan XZ PREMIUM sa jos 1 godinu garancije, za 300€? (nije za mene, za caleta, iz vise razloga, znam da na prvu nije telefon za matorca, ali, stvari zbog kojih se on zali na svoj L1 jesu bas neki ti koje XZP pokriva, jako losa kamera na L1, a on je opsjednut slikanjem unuka tako da kontam da sa autofocus burst i sada vec jako dobrom kamerom na XZP bi bio zadovoljan koja sigurno kilometrima ispred L1. Slabije covjek vidi a ostrina XZP je bez premca a uz to 5,5". I trece, iako nije preterano zahtjevan korisnik, ipak se zali na brzinu u radu, to se cak primjeti i u tipkanju teksta, telefon blago kasni za kucanjem. I meni bi cak XZP bio vise nego dovoljan a te 3 stvari XZP njemu idealno pokriva....)
 
Za 300 evra i god dana garancije je sick ponuda, ako je telefon u dobrom stanju. Samo za LL slike *mjau**mjau**mjau* to mozda bude problem, al nije ako smiris ruku i podesis da slikas manual.

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Screenshot_20180811-225522.png
Da se pohvalim, da sam resio problem.
Ovo je bilo klasicno silovanje, mislim da sad moze dva dana jer ovo nije bila "normalna" upotreba.
Izbrisao par suckera, lokacija na battery saving mode, i jos par sitnica bez uticaja na svakodnevno koriscenje.
 
Nazad
Vrh Dno