Šta je novo?

Sony Xperia XZ Premium

Nisam ni ja dugo bio ovde....
U poslednje vreme počeo je da se pregreva, posle tipa 15ak minuta youtube-a. U početku nije bilo tako, ne znam da ga nije neki update slomio. Plus, imam problem sa osvetljenjem ili su to možda boje upitanju. Neke stvari su postale previše svetle, tipa ovaj padajući meni ili neke slike. Da li postoji podešavanje za to?
 
Samo da ostane stabilno sve i na 9.0 i ja sam prezadovoljan.

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Ja sam na ovaj prešao sa z3-ke. Tako da verujem ja u Sony [emoji16]

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Jel neko zna neku foru kako da uklonim sitne ogrebotine na staklu pozadi?
Imam bas sitne ogrebotine nekoliko njih i bas me nerviraju:d.
Vidim ima na netu fora sa pastom za zube itd, jel probao neko neku od fora i jel radi?
 
Ja sam na z2 ribao pastom matirani poklopac kamere i ispalo je super ali mislim da je na z2 on od plastike.
Ne znam za sredjivanje stakla ali uzmi sa alija Nillkin Crystal Clear folije, da bi sprecio dalje grebanje. Ja sam ih zalepio pre godinu dana i napred i nazad i ekstra su za cuvanje stakla. Mislim da ima po dva u paketu pa kad postane ruzna zamenis... Ja jos nisam posle godinu.
 
Ja sam na nečiju preporuku odavde uzeo Ringke masku i prezadovoljan sam. Par puta je ispadao i hvala Bogu, ništa.
Imam male ogrebotine na ekranu, zna li neko kako ih tu otkloniti?
 
Primetio sam ovih dana da slabo hvata wifi, jer se i vama to desava ili ne? Imam i M2 i E5 i dok smo bili na moru i autobusu savrseno imali signal a XZ premium se sve nesto mucio oko konekcije. Izbacuje da ima pun signal a sve nesto ne moze da se konektuje ili se konektuje na par trenutaka, a ponekad radi normalno. Sta moze biti?
 
Primetio sam ovih dana da slabo hvata wifi, jer se i vama to desava ili ne? Imam i M2 i E5 i dok smo bili na moru i autobusu savrseno imali signal a XZ premium se sve nesto mucio oko konekcije. Izbacuje da ima pun signal a sve nesto ne moze da se konektuje ili se konektuje na par trenutaka, a ponekad radi normalno. Sta moze biti?
Ja imam po nekad probleme sa wifijem i sredim tako što restartujem telefon. Npr neće da uhvati signal, ili imam signal ali je brzina loša
 
Da li imate problema sa zvukom nakon poslednjeg updatea?

Povremeno mi se dešava da se ništa ne cuje, aplikacije, zvono, ništa.

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Koliko li ce da im treba da dodje kod nas, moj uredjaj je iz VIP-a. Bas me zanima da probam pitu
 
Sticice brzo, lepo idu sa updatovima za CE1 verzije, ja kolko znam nema veze sa nasim operaterima.

Citam sta korisnici pisu.

Stara navigacija, nema pie gestures.

Full HD slow motion hvala Sony <3 na ovom upgrade https://uploads.disquscdn.com/image...070aaa30798ad49503da554df4f977ab0f8822005.png

Nema screen flash za selfi slikanje.

Kazu da sistem radi brze u odnosu na Oreo.

Nova kamera app <3
https://uploads.disquscdn.com/image...925f2658b82d148de976263239594abdce0672740.jpg
https://uploads.disquscdn.com/image...f749ed612793311c9343aad7c18abc661ea953de7.png

4K HDR recording nema, normalno zbog 835 snapa. Mada mozda je moglo da se uradi koriscenjem HEVC encodera.

Nema night mode.
https://uploads.disquscdn.com/image...b1007c79210f62c34b49d7e13a16257e407faeac9.png

Niko nista ne pise jos za bateriju.



Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Aha gledao sam i ja kakve su promene, zbog toga sam još nestrpljiviji sad [emoji16]
 
Hahahaha i ja 10 puts dnevno proveravam.I preko racunara i preko telefona:d
 
@Offtopic
Neverovatno nesto, juce sam instalirao accubattery app da proverim bateriju na svom Xperia XZ Premium. Reko da vidim kolki je kapacitet sad. Kod zene na S7 Edge sa 3600 battery life je spao na 2800 verovatno ga je unistio brzi punjac.
Ja sam XZP punio sa punjacem koji je dolazio uz pakovanje, medjutim kapiram da ima sigurno necega sa onim njihovim qnovo charging. Baterija je sa 3230 Mha spala na 3199 :D Sacekacu jos par dana da vidim dal ce nesto da se promeni, ali ovo je nesto sasvim iznenadjujuce za mene.
 
Qnovo AC tehnologija se pokazala odlicno i stvarno cuva bateriju ali je pitanje koliko je ta aplikacija ''tacna'', pouzdana.
Koristio sam je duzi period na Z2 i prijavljivala je kapacitet od 3250-3350 mAh (3200 mAh je fabricki podatak) odnosno health baterije iznad 100% :d
 
Iskreno razočaran u xzp, vec 2 puta na servisu (kupljen u vipu) prvi put zvučnik otkazao, drugi put volume up taster pritiskao ekran prilikom pritiska. Razmišljam da ga vratim jer prvi defekt je bio u prvih 8 dana, drugi u toku prvog meseca...
 
Mozes li da trazis novi uredjaj? Zapao ti defekt ocigledno, ovde nisam video nekog sa problemima, iskreno?
 
Iskreno razočaran u xzp, vec 2 puta na servisu (kupljen u vipu) prvi put zvučnik otkazao, drugi put volume up taster pritiskao ekran prilikom pritiska. Razmišljam da ga vratim jer prvi defekt je bio u prvih 8 dana, drugi u toku prvog meseca...
Brate ako ti je mesec dva star nosi da ti daju nov uredjaj ili pare nazad.

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Jos koristis XZP? Videh da si kupio Xs, kako se drzi cigletina u odnosu na iPhone?
 
Ne mogu oni da popravljaju bez da prethodno traže saglasnost. U prvih 6 meseci možeš da tražiš lovu opušteno.

Tako sam svojevremeno od Gigatrona uzeo pare nazad za neki Asus tablet iako oni opušteno popravili i vratili u radnju a 5x sam im naglasio u prepisci da me popravka ne interesuje.

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno