Šta je novo?

Sony Xperia XZ Premium

Low light i jeste jedina prava mana XZP-a, a naravno da cekam sad 26i da vidim sta donosi XZ2, mozda malu revoluciju na polju kamere, OIS, dual camera, novi algoritam mozda... Itd.
Samo bojim se proci ce tj prodace se ovaj telefon u medjuvremenu.
 
Low light i jeste jedina prava mana XZP-a, a naravno da cekam sad 26i da vidim sta donosi XZ2, mozda malu revoluciju na polju kamere, OIS, dual camera, novi algoritam mozda... Itd.
Samo bojim se proci ce tj prodace se ovaj telefon u medjuvremenu.
Ti onda kupi, pa možeš da ga prodas posle po sličnoj ceni ako se odlučiš za XZ2
 
Ја сам јесенас узео на ибеју xzs (у међувремену га узео брат моје девојке). Послат из Кине, ради вез проблема, гаранција је оно, годину дана, ал морам да га шаљем тамо. Сад је xz1 био за 360е нов. XZP се налази за исте паре. Сви су dualism.
Условно јесте мачка у џаку, ал пошто се плаћа пејпалом, капирам да нема проблема, плус продавац има 15-20000 оцена, 98.5% су позитивне. Тако да оно...

Ови дану су најгори за куповину. Ја се надам да ће Сони избацити нешто конкурентно.
Ако и не избаце, цене прошлогодишњих модела сигурно иду доле.

Конкретно xz1 је пред нг коштао 470е, сад је 410е.
 
https://venturebeat.com/2018/02/23/...creen-smartphones-xperia-xz2-and-xz2-compact/

“S Force” stereo speakers adorn the front face of the phones, and XZ2 (but not Compact) supplements the audio with a haptic feedback system that syncs up vibrations to the sound.

Certified for ingress protection, XZ2 features a 3180mAh battery that’s chargeable either via USB-C or wirelessly, while XZ2 Compact has a smaller, 2870mAh pack and only wired charging.



Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Плач мајке Божје...
Ово је ужас :(

Пише f/1,8 као на XZP. То је грешка, XZP има f/2.0.
 
Poslednja izmena:
Uzas, izgleda kao Xperia V iz 2012. alu u htc U11 glossy izdanju :d XA2 Ultra je pojam za ovaj xperia sapun. Za ''specs'' ne znam sta da mislim do predstavljanja telefona ali dizajnom sam razocaran, XZ1/XZP mi izgledaju mnogo bolje bez obzira na velike bezele.

Sad gledam, otvor gornjeg zvucnika se razlikuje od otvora donjeg, kao da je neko izmesao dizajn zvucnika Z3 i Z2/Z5?! :d
A tek polozaj kamere i FP skenera, sve deluje kao sklepano za 2 minuta.

xperia_xz2.jpg


Ne vredi, resili su da propadnu, svi su ocekivali ovako nesto (bez edge displeja, naravno, i sa dve kamere pozadi): http://www.xperiablog.net/2017/06/30/sony-please-make-this-flagship-xperia-concept-a-reality/
https://targetyoutube.com/sony-xperia-xz-pro-best-smartphone-2018/
 
Poslednja izmena:
Praviću se blesav i nadaću se da ipak neće ovako sapunoliko izgledati. Glossy finish bih nekako i mogao da istrpim, ali toliko zaobljenih linija ne.
U svakom slučaju, ako i ne ispadne onakav kakav se nadam, bar će XZPu (valjda) pasti cena pa će i dalje biti odličan izbor.
 
Ma kakvi, ovo je 95% zavrsena prica sto se dizajna tice. Treba sacekati predstavljanje ali je jasno da ce ova generacija imati genericki 'droid dizajn a sve to bez 3.5mm dzeka a veoma moguce i bez OIS-a.
Postoji mala sansa da pozitivno iznenade sa dizajnom novog Premium modela (XZ1/XZP osnova sa 80% s-t-b) ali ce verovatno i taj model zaobliti i utopiti u masu bezlicnih uredjaja.

Ovo je nikola1970 postavio na esatu, komentar o glossy dizajnu nije potreban, slika dovoljno govori:

b848e505d6ad4674230ebad084447fdb59f1c58aae721c4dc64b66e1987774b1.jpg


Is Sony prepping a ‘surprise’ for MWC 2018?

Ne verujem da ce to ''iznenadjenje'' biti novi Premium/Pro, mislim da je taj telefon od starta planiran za IFA ali ajde..
 
Poslednja izmena:
I ja sam od druga iz Sonyja cuo (po njegovim info) da ce biti samo EIS, pa dokle vise jbt Sony. Ostali ce sad vec 4tu generaciju imati OIS. Da ne govorim o dual kamerama, 1.5 otvoru blende (i promjenjivom otvoru blende) itd...
Stvarno je uzaludno njih docekati, sto vi govorite vec godinama, slepci su zasluzili da propadnu, pa bolja kupovina je XA2 ULTRA. I uvijek pored losih najava do predstavljanja se nadam da nece biti tako, ovaj put sam pesimista al tako ce biti, gotova stvar sto hsv rece.

P.S. Bice predstavljenja 3 modela i neko iznenadjenje jos...
 
Ipak cu se praviti blesav, brzo ce taj ponedeljak :D

A u svakom slucaju, nek bar Compact bude mat i kockast, bice mi to dovoljna uteha..
 
Da propadnu sigurno nece a dobro je poznato da njima mobilno odeljenje nije glavno, pitanje je cak na kojem je mestu, tako da zahvaljujuci prihodima iz drugih oblasti ubedjen sam da nikada od telefona nece odustati, pa Japanci su to. :)
I ako se ne varam skoro su imali prihoda sto je u ovom poslu retkost. Doduse situacija se menja maltene iz dana u dan.
 
Da li je ovo taj fantomski flagship-iznenadjenje?

Sony-Xperia-SA-MWC-2018_2-768x885.png


Sony-Xperia-SA-MWC-2018_1-315x344.png

Ovo su XA2/Ultra ali ovaj fantom iznad lici na neki potpuno nov uredjaj (mada lici na XA2 ultra) a i u samoj objavi na fb pominju iznenadjenje.
 
Poslednja izmena:
Pa ovo je ista Xperia X, samo sa manjim bezelima i bez FP senzora...
 
Na ovoj slici deluje mnogo lepse od one gde je crn telefon. Mada mogli su donji bazel da skrate za pola i i dalje zadrze logo plus sto bi telefon bio kraci...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja slika izgleda dobro, mnogo bolje od prvih. Videćemo šta će do kraja da ispadne
 
Која је тачно фора са укидањем сензора отиска прста са стране. На какав патент јабука полаже право у Америци па су последњих година Сони телефони тамо продавани без сензора отиска прста?
И ја се слажем да одо изгледа лепше, додуше овде се не види како изгледа задња страна. Она зрна лакована боја је заиста ужас.
 
Која је тачно фора са укидањем сензора отиска прста са стране. На какав патент јабука полаже право у Америци па су последњих година Сони телефони тамо продавани без сензора отиска прста?

Pa na FP skener u ''power'' tasteru ''sa strane'', zato su novije Xperie u USA imale iskljucenu tu opciju bez obzira sto hardver podrzava istu. Neki su flesovali fw za Eu/Aziju da bi dobili funkcionalan FP skener u power dugmetu.
Sledeca prednost je smanjenje bezele sa strane ali je prvi razlog najvece ogranicenje.
 
Jos par leakova..
Od starta vise prizeljkujem compact posto nisam fan vecih telefona, i za sad mi se svidja sto ce compact biti mat.
gsmarena_002.jpg gsmarena_015.jpg
 
Poslednja izmena:
Mene najviše zanimaju dimenzije compacta, tj odnos visine i širine.

PS. Da preduhitrim zlobnike, evidentno je da će biti 2:1, ali koliko je to u cm? Niko do sad nije precizno naveo koja će biti dijagonala.
 
Poslednja izmena:
5" je dijagonala compacta, pa se lako mogu sracunati ugrubo dimenzije. No, u ponedeljak cemo definitivno saznati..
 
Zaista prenisko, vrlo lako moze da se ispostavi kao najlosije resenje za FP skener.

Citam sad komentare i zanimljivo je to sto je dizajn ovih xperia/nokia/htc u11 hibrida uglavnom razocarao sony fanove/xperia korisnike dok nije mali broj onih koji su zadovoljni ovakvom promenom u odnosu na stari dizajn koji ne podnose.
To moze da znaci da mozda i nikada necemo videti sony android na XZ1/XZP osnovi ali sa malim bezelima..

Ima li nekih vesti za ono ''iznenadjenje''? Bilo bi dobro da predstave XZP+/XZ2 Pro/Premium, IFA je ''daleko''.
 
Bilo bi dobro ali sumnjam... I da ga predstave neće pre leta u prodaju sigurno.
 
Dobro malo lupam, cisto pustam masti na volju :) , ali mozda to iznenadjenje neci biti telefon nego neka tehnicka (futuristicka) inovacija, koliko me sjecanje sluzi novi CEO Sonija Kenichiro Yoshida je rekao da ce ostati u mobilnoj diviziji samo zbog buducnosti, jer trebaju da ostanu povezani, izgleda ne vide buducnost u mobilnim telefonima nego imaju drugaciju viziju.
 
Par informacija o XZ2:
4K HD video recording
težina 198gr
Nema 3.5mm jack
slowmo video recording 1080p@960fps
 
Извор?
 
Nazad
Vrh Dno