Šta je novo?

Sony Xperia XZ Premium

Razmisljao sam ja da uzmem i nillkin amazing h+pro staklo[/IMG]
Ne uzimaj to, jedan kolega se već opekao sa tim staklom. Uže je od folije i ostavlja ivične strane ekrana nepokrivenim.
Ne samo što to izgleda odvratno, već i smeta kod kucanja, svajpa i skrolovanja kada treba dodirnuti delove ekrana bliže ivicama.
 
Ne uzimaj to, jedan kolega se već opekao sa tim staklom. Uže je od folije i ostavlja ivične strane ekrana nepokrivenim.
Ne samo što to izgleda odvratno, već i smeta kod kucanja, svajpa i skrolovanja kada treba dodirnuti delove ekrana bliže ivicama.
Što jednostavno nastavite kristal i gotovo, nema da fali nema da utiče na ekran. Ja sam ga nosio na s7e i sada na s8+ u kombinaciji sa flipom i prezadovoljan sam. ( flip nosim čisto jer volim flip ne zbog zaštite. )

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ne uzimaj to, jedan kolega se već opekao sa tim staklom. Uže je od folije i ostavlja ivične strane ekrana nepokrivenim.
Ne samo što to izgleda odvratno, već i smeta kod kucanja, svajpa i skrolovanja kada treba dodirnuti delove ekrana bliže ivicama.
Video sam da je uze, tj da ne prekriva celu prednju stranu telefona, ali mi deluje ok. Trazim neko vrhunsko koje ce prekrivati i ivice, ali njega je bas tesko naci, a da je jos i pritom kvalitetno. Svakako hvala na misljenju.

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje za sve koji koriste ovaj tel. gde ga je najbolje kupiti tj. kod kog operatera ili kod suboticana sa kp. Imam priliku da kupim ovaj tel uzet u mts neotpakovan sa dve god. garancije iz komtrejda ali mi prodavac tvrdi da mts ne daje racune vec samo garantni list pa me zanima da li je to istinai i da li ja mogu da sa tim garantnim listom da reklamiram tel koji je kupljen u bgd u nekom drugom gradu... da ne zaboravim ako bi mi neko reko ko je mozda kupio tel u mts da li je imao neki problem sa telefonom... i da cuo sam da u slucaju da sam kupio tel od nekog ko je kupio tel u mtsu i da ne moze da se popravi da mora potpisnik ugovora da preuzme tel a ne ja.... Hvala
 
@markosimicx

Ja sam bez problema letos nosio na popravku u Comtrade Z3 kupljen preko KP od tipa koji ga je kupio u Gigatronu.
Imao sam kopiju računa i garancije, ali to mi uopšte nisu tražili.
Oni preko IMEI broja vide da li je u važećoj garanciji u Srbiji i ne prave pitanje gde je kupljen ili ko ga donosi, sve dok je garancija validna i dok je Comtrade uvoznik.
To je moje iskustvo.

Ako se nešto zezne, samo se nosi direkt u CT servis, nema veze u kom je gradu kupljen.

E, sad, ima tu jedna začkoljica, a to je da ako tel ne može da se popravi, već treba da se zameni za novi, onda navodno traže original računa ili ako nema računa kao što je kod tebe slučaj, onda mora osoba na čije ime se vodi telefon.

Ako hoćeš da budeš 100% siguran, jedini način je da ti lik na čije je ime telefon da punomoć tj. da ovlašćenje, ali za to morate oboje da idete u opštinu/sud da se overi. To je već previše cimanja, ali jedino što je 100% siguran način da ostvariš garanciju.
 
Poslednja izmena:
@markosimicx

Ja sam bez problema letos nosio u Comtrade Z3 kupljen preko KP od tipa koji ga je kupio u Gigatronu.
Imao sam kopiju računa i garancije, ali to mi uopšte nisu tražili.
Oni preko IMEI broja vide da li je u važećoj garanciji u Srbiji i ne prave pitanje gde je kupljen ili ko ga donosi, sve dok je garancija validna.
To je moje iskustvo.

Ako se nešto zezne, samo ga nosi direkt u CT servis, nemoj ga vraćati u MTS.

E, sad, ima tu jedna začkoljica, a to je da ako tel ne može da se popravi, već treba da se zameni za novi, onda navodno traže original računa.

Ako hoćeš da budeš 100% siguran, jedini način je da ti lik na čije je ime telefon da punomoć tj. da te ovlasti da u njegovo ime nosiš telefon u servis, ali za to morate oboje da idete u opštinu/sud da se overi. To je već previše cimanja, ali jedino što je 100% siguran način da ostvariš garanciju.

Hvala na brzom odgovoru ... nedaj boze da mu se desi nesto jer ja iz cuprije da idem u bg u komtr. i nazad i nzm sta vec stvarno mi je nije potrebno takvo cimanje a videh da bas nekoliko slucajeva iz mtsa su imali probleme tako da cu odustati od kupovine...
 
Poslednja izmena:
Mislim da nema veze odakle je telefon uzet sa tim da li su ljudi imali problema. Valjda svi oni uzimaju od istog uvoznika
 
Ja sam dobio na nagradnoj igri xz premium. Nigde nema ni račun niti bilo šta, samo ima neka garancija za hrvatsku i ostale zemlje. E sad... Ne daj bože da dođe do nekog kvara, kuda?
 
Mislim da nema veze odakle je telefon uzet sa tim da li su ljudi imali problema. Valjda svi oni uzimaju od istog uvoznika

Ma slazem se ja ali sam da sada nasao 3 slucaja iz mtsa koji su imali problem pa zato sam sumnjam....
Zanima me da li je neko kupio sa kp. i da li je mozda imao neki problem.... stvarno mi je vise dosta samsunga i njihovih edge ekrana, a soni mi se mnogo svidja ostali me ne zanimaju.
 
Ja sam kupio preko kp. Covek je uzeo u mts telefon. Nakon par sati koriscenja pojavila se jedna linija po sredini ekrana. Imao sam srece da naletim na postenog prodavca. Rizikovao sam i poslao mu sve i telefon i garanciju nazad. Kazu da je telefonu crkla ploca pa se nije isplatilo popraviti ga. Ponudili mu Samsung S8, posto je bio u istom cenovnom rangu, jer trenutno nisu imali xz premium, ali ja sam trazio da bude bas xz premium i nista drugo. Sacekao nedelju dana i nakon toga mi covek poslao potpuno nov telefon koji i dan danas radi. Desava se to kod svih marki telefona da bude nekad nekog defekta.
 
Ja sam kupio preko kp. Covek je uzeo u mts telefon. Nakon par sati koriscenja pojavila se jedna linija po sredini ekrana. Imao sam srece da naletim na postenog prodavca. Rizikovao sam i poslao mu sve i telefon i garanciju nazad. Kazu da je telefonu crkla ploca pa se nije isplatilo popraviti ga. Ponudili mu Samsung S8, posto je bio u istom cenovnom rangu, jer trenutno nisu imali xz premium, ali ja sam trazio da bude bas xz premium i nista drugo. Sacekao nedelju dana i nakon toga mi covek poslao potpuno nov telefon koji i dan danas radi. Desava se to kod svih marki telefona da bude nekad nekog defekta.

Evo ja i dalje u dilemi da li da kupujem ili ne poludecu definitivno jer poslednjih 10 dana visim na netu i nzm sta da kupim a za to vreme ima neki stari tel :)... da li i dobio fiskalni ili samo garantni list i jel su kupio nov neotvoren ili polovan... video sam da si pisao i na drugu temu i dobro je sto si odgovorio.. nesto sam sumnjičav za soni....
 
Poslednja izmena:
Zajedno sa ličnim kartama i papirom, to se završi za 5min. 300din košta ja msm
 
Nike te slagao. MTS ne izdaje fiskalni. Oni to provlači kroz račun od pretplate. Jedino ako im se telefon islešira odmah, onda se treba insistirati na fiskalnom, jer ovako ne daju.
 
Nike te slagao. MTS ne izdaje fiskalni. Oni to provlači kroz račun od pretplate. Jedino ako im se telefon islešira odmah, onda se treba insistirati na fiskalnom, jer ovako ne daju.
Neko je vec rekao, i ja da potvrdim, za servis u garantnom roku u Comtrade ne traze fiskalni, niti bilo koji papir o kupovini, imaju uredjaj u sistemu i po IMEI broju provere. Eventualna zamena uredjaja je obaveza prodavca, u ovom slucaju operatora, i tada se trazi racun, ili ugovor kod operatora, zato je ovlascenje kod notara najsigurnija varijanta...

Sent via Xperia Z5
 
Evo ja i dalje u dilemi da li da kupujem ili ne poludecu definitivno jer poslednjih 10 dana visim na netu i nzm sta da kupim a za to vreme ima neki stari tel :)... da li i dobio fiskalni ili samo garantni list i jel su kupio nov neotvoren ili polovan... video sam da si pisao i na drugu temu i dobro je sto si odgovorio.. nesto sam sumnjičav za soni....

Kutija je bila neotvorena, oba puta. Prvi put mi covek poslao garanciju, ali sam je vratio nazad. Drugi put kad mi poslao telefon, nije mi slao garanciju, ali sad vec imam poverenja u njega. Fiskalni se ne moze dobiti jedino ako se odmah kesira.
U slucaju da se mora zamena onda mora (prvi) vlasnik licno da ide po njega. Ovo je inace bio prvi Sony koji mi se pokvario, do sada nijedan model mi se nije kvario.
Ne treba biti sumnjicav za Sony, vec za sve marke telefona. To se bilo kom telefonu moze desiti ili bilo kom uredjaju. Mislis da su Samsung, LG, Nokia ili Iphone bolji? Ne. Svi se kvare.
 
Poslednja izmena:
Zaledi se ako nema dobar antifriz :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kod mene radi 3x brže kad je hladno napolju, jer kad se procesor zagreva onda radi sve sporije.
 
[YOUTUBE]nZcZCKrmjmk[/YOUTUBE]

dobio zamenu uređaja u Telenor-u i danas stigao novi... sa istim problemom :mad::mad::mad::wall::crash:
 
Postoji li neki nacin da uradim "force update" na Oreo. Jos uvek mi nije stigao update. Pokusao sam i preko Xperia Companion ali mi takodje ne nudi nikakav update.
 
Takav problem sam ja imao na Z1 pre par godina, ne mogu da verujem da se te stvari i dalje dešavaju... Užas.
 
Nazad
Vrh Dno