Šta je novo?

The Legend of Zelda - Breath of the Wild

Pa realno, za 350 evra si mogao produzeni vikend negde u EU pa da bude pravi exploration :)

Iskreno, uvek su mi takva poredjenja bila preglupa : ) Onda bih sve u zivotu mogao da posmatram poput - zasto da potrosim na jedno zadovoljstvo, kad zapravo mogu da potrosim na ono drugo ? Isto kao kad bih ti rekao, sto ti imas pc kad si te pare mogao potrositi na letovanje u UAE ? : )
Radim u it i mislim da je svakom itevcu podjednako veliko zadovoljstvo otputovati negde kao i nabaviti novi gedzet, ps4 sam prodao da bih se vratio na nintendo, putovace se leti : )
 
Prodaces Switch pre leta, smorice te za manje od mesec dana. Nemoj da se ljutis, ali sam ovako preko foruma stekao utisak da si takav lik koji voli svasta da proba ali ga nista ne drzi dugo :)

Iskreno, osim velikih ljubitelja Zelde mislim da su Switch kupili upravo ljudi poput tebe jer ih zanima sta donosi novo. Svima ce skupljati prasinu za par nedelja, ko meni PS3.
 
@G@W I da bude tako, (da ga Switch smori za mesec-dva) opet njegova stvar. Potrosio je svoj novac na nesto sto ga u tom momentu cini srecnim.
Forum je (pre)pun ljudi koji menjaju mobilne telefone svaki cas, a koji su uglavnom dosta suplji od Switch-a. Kupe skup telefon, koriste ga neko (kratko) vreme, dosadi im, pa ga opet menjaju za neki drugi model i tako u krug.
Isto tako je i Ixinho kupio PS4, isti ga je smorio ili sta vec, pa ga je prodao i kupio Switch. Ne vidim nikakav problem u tome. Mozda coveku vise odgovara mobilnost konzole, mozda voli Nintendo igre, a mozda mu se jednostavno "samo" igrala nova Zelda. ;) Svako raspolaze svojim novcem i stvarima onako kako zeli.
 
@Gaw Ne ljutim se taman posla, i iskreno, to sto si rekao je i donekle u pravu : ) mnogo hardvera raznog vrtim/menjam cesto, ali switch sam uzeo ne toliko zbog toga da vidim sta je novo, nego stvarno sto sam na nintendu i originalnom prvom NES-u odrastao i na zeldi i mariu, i sto i dan danas s drustvom kad se zapijemo igramo mario kart i mario soccer na emulatorima. Moguce da ce me smoriti ako ne bude zanimljivih naslova, ali za sada mi je mnogo vece uzivanje od ps4 konzole bas zbog toga sto mogu da ga ponesem svuda i ugrabim sat vremena da odigram kad imam vremena, pa ako je ps izdrzao godinu i po dana, trebalo bi i ovo, ali ajd videcemo.

Glavni razlog zasto hvalim switch je zato sto je meni stigao primerak koji nema nijednu jedinu ni najmanju manu i sve radi onako kako sam i ocekivao/zamisljao, i zato sto se stvara slika o tome da je konzola defektna, da svaka igra ima stuttering, da tera u 15fps (zelda je imala stuttering ocigledno samo u uvodnom delu kroz prolasku kroz travu i slicno, odmakao sam dobrih 20/30 sati ingame, nije stucnula), zatim kako se konzola grebe na dah bukvalno, kako se greje, puca, lomi itd, a konzola je imala launch kao i svaka druga, dakle nadju se losi primerci i to je to : )
 
Možda ovo treba u temu za PC :) ja baš skinuo cemu i svlačim neke igre da probam nisam odavno probao neki emulator.
 
Neigrivo. Mora se cekati da se neko napati, predje igru u ovom stanju (ukoliko je moguce) i okaci shader cache. Kao i da srede bagove i podignu performanse na prihvatljiv nivo (4K/60 fps).
 
Vidi ovog on bi odma 4k, samo ne znam kojim cudom bi bilo 60fps kada je igra napravljena za 30fps :)

Neka nude to u nativnih 900p sa 20-30fps na nekom prosecnom kompu, ali bez bagova.

Kasnije neka jos poliraju.
 
Ali prihvatljiv nivo :D.

Vidi ovog on bi odma 4k, samo ne znam kojim cudom bi bilo 60fps kada je igra napravljena za 30fps :)

Neka nude to u nativnih 900p sa 20-30fps na nekom prosecnom kompu, ali bez bagova.

Kasnije neka jos poliraju.

Raspitajte se malo, sve ce vam se kasti :)

Prihvatljivo u odnosu na druge WiiU igre cija je emulacija na najvisem nivou trenutno (nema ih puno doduse). Sve rade na u 4K pri stabilnih 60 fps na konfiguracijama kao sto je u B-ZiGER-voj masini. Posto je CEMU kao i Dolphin uglavnom ogranicen single core performansama, dovoljan je quad ali da ima sto veci IPC. Ne vidim zasto bi situacija bila drugacija sa Zeldom.




Zapravo, ovaj baja vec igra u 4K ali nisam siguran da li postize 60 fps, ne mogu da ocenim sa klipa. Kod njega nema zastajkivanja tokom igre, sto znaci da koristi tudji shader cache jer se zastajkivanja desavaju zbog on the fly kompilacije shadera. Kad neko predje igru kod njega se formira shader cache pa sledeci put nema tih problema.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1tInEpil26JyWjwrB2EVcSgTeIRmVfkZGgd_X9mKa6O8/edit#gid=0

60 fps naravno da nije nativno podrzano vec je budzevina ali radi dobro u vecini igara. Trenutno vecina ima oko 12-15 fps sa zastajkivanjem (vec objasnjeno zasto). Kako ovaj lik ima bolji fps, nemam pojma. Mozda je fejk video.

Kako god, ja ovo necu igrati sada jer postoji gomila bagova u ovim ranim verzijama od kojih se najbolje primecuje nedostatak trave. Ima i propadanja kroz teren (ne kroz, do kolena) i tako tih problema uz generalno los fps. Ali za par nedelja ocekujem da srede te probleme i da emulacija bude dobra.
 
Poslednja izmena:
Neigrivo. Mora se cekati da se neko napati, predje igru u ovom stanju (ukoliko je moguce) i okaci shader cache. Kao i da srede bagove i podignu performanse na prihvatljiv nivo (4K/60 fps).

Bratori, ne slazem se s tobom , ali moram priznati da si ovo lepo napisao.
 
Probao sam Cemu Bayoneta 2 fecera na mom sistemu.Trebalo bi novu temu otvoriti za Cemu jel mogu da se igraju lagano igre.
cemuu1111.jpg
 
Tesko da je ovaj snimak preko emulatora, i to bez i malo stucanja.
 
i dalje sam u drugoj oblasti nakon one intro regije grand plateau, i i dalje na prvom main questu, istrazivanje planina, obala, suma, mini bossovi, lootovanje, srajnovi, dandzni, i evo 40+ sati igranja, igra je fantazija : )
 
Dobro je sto nisam igru igrao day 1.
 
Ma nisam, ne mogu da stignem da odigram ni ove PS4 igre :).
 
a cekaj, je l' ovo i wii u poboljsan framerate ili samo switch? ja na reditu samo vidim da pominju switch :(
 
Jeste i u WiiU ali i dalje povremeno pada fps, na osnovu iskustava drugih. Patch nije ubacio nikakav anti-emulator mehanizam.
 
Da da za 5$ moze sad da se igra nova Zelda na PC u. Za one koji neće ni 5$ da daju,mora da čekaju besplatnu Verziju novog Cemu 1.7.4.P.S. svaka im čast za trud.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno