Šta je novo?

The Legend of Zelda - Breath of the Wild

ikoalosaurus

Slavan
Učlanjen(a)
07.05.2009
Poruke
3,079
Poena
345
Igra nam stize za 5 dana a cini mi se da igra nema zasebnu temu.
Manje vise znamo svi vecinu detalja o open world-u, sistemu borbe, dungeon-a i ostalo.

DLC je najavljen odmah za launch 3.3 u vidu digitalne kupovine, i obecava dodatan sadrzaj na leto i na zimu 2017.

Dok se ceka izlazak igre za obe konzole (wii u & switch) evo jedan zanimljiv gejmplej sa jahanjem jelena : )

 
Zelda a ova igra posebno defintivno zaslužuju posebnu temu.


Zelda Previews
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1347188

Previews impresije su veoma veoma pozitivne, mnogo poređenja sa Ocarina Of Time i nazivanja možda i najboljom Zeldom ikada.
Od review-a sada imamo samo od EDGE-a koji je da ocenu 10, ostale ocene stižu 02.03.
 
Breath of the Wild is (finally) in the wild. ;)

Sent from Nexus 5X
 
za 24 godine svog postojanja, Edge je za svega 18 naslova dao perfektnu ocenu 10/10 , zelda je devetnaesta : )

 
Bode oči ono ispod za For Honor
8/9/9/9 ? WTF?

Čak me nije ni briga što nisu istog žanra, ali u poređenju sa Horizon Zero Dawn npr. For Honor može biti samo 1/2/2/2 :D. Za Zeldu ne sumnjam, to je bukvalno i jedina igra zbog koje povremeno pomislim makar i polovni WiiU da nabavim i posle ga prodam.
 
"dlc je najavljen odmah za launch"

To onda nije DLC.
To je pljacka.
Dlc izlazi naknadno kao dodatak postojecoj igri, ne izlazi zajedno sa igrom da bi ljudi bili forsirani odmah da placaju.
Izdavaci Resident Evil-a i ove igre ocigledno to ne shvataju.

I da imam ovu kvazi-konzolu, iz principa ne bih kupio igru koja ima "DLC" na dan izlaska.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
A ko tebe forsira da placas odmah? Koja je razlika da najave sada DLC i da su ga najavili za nekoliko meseci, opet je do tebe da li ces ili neces platiti. Oni su sada stavili cenu od 19,99$ za dlc na dan launcha, a cini mi se da kasnije moze biti veca cena.
 
"dlc je najavljen odmah za launch"

To onda nije DLC.
To je pljacka.
Dlc izlazi naknadno kao dodatak postojecoj igri, ne izlazi zajedno sa igrom da bi ljudi bili forsirani odmah da placaju.
Izdavaci Resident Evil-a i ove igre ocigledno to ne shvataju.

I da imam ovu kvazi-konzolu, iz principa ne bih kupio igru koja ima "DLC" na dan izlaska.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

"Expansion Pass"je $20 i sadržaće dva DLC-a, gde će jedan biti izbačen na leto a jedan za sezonu praznika.
E sad ako odmah pazariš taj "Expansion Pass" ranije dobićeš bonus u vidu par novih kovčega i odeće.

http://nintendoeverything.com/ninte...ath-of-the-wild-dlc-new-story-hard-mode-more/

Tako da nije u pitanju nikakva pljačka.
 

Prilozi

  • wy7XCoA.png
    wy7XCoA.png
    786.3 KB · Pregleda: 79
Poslednja izmena:
WiiU verzija Zelde izgleda maltene isto kao verzija za Switch, mozda fali AA ali bitno je da nisu gasili nista od znacaja.
 
Videh i ja danas neki comparison video, znacajno bolje izgleda od onog matorog demo builda sa E3. Lepa vest za vlasnike wii-u sistema. Da ga posedujem, ne bih sigurno uzimao switch jos neko vreme, ovako pravi trenutak za kupovinu s obzirom da merkam nintendo vec duze vreme + nova zelda, fav game ever : )
 
Switch verzija u odnosu na Wii U verziju igre ima 900p rezoluciju, bolji FPS, deluje manje aliasinga, bolji zvuk i brža učitavanja, sve ostalo bi trebalo da je isto.

Inače nakon 6 sati igranja, igra izuva, sad nisam mogao da spustim kontroler, "gasim samo da odem do još onog brda, one kule, one ruševine.." i tako odigrah sat vremena duže od planiranog. Svet je mnogo dobro urađen i toliko mogućnosti nudi za sada a tek sam zagrebao površinu igre, i kao što sam već naveo igra je prelepa, da igram na Switchu kapiram da bi non stop lupao screenshotove.
Ne znam da li je FPS stvarno bolji nakon Great Plateau-a ili sam se ja navikao, ali sad mnogo ređe primećuje FPS dropove.
Inače prava igra kreće nakon Great Plateau-a, koji više služi da bi se igrač upoznao sa mehenikom igre (nije ni čudo je demo bio samo taj deo igre), nakon Great Plateau-a nisam znao na koju stranu mape bi pre otišao da istražujem. :)
 
@vetar, uf ne pominji vise nista, jos manje od 48 sati cekanja za mene, nikad nijednu igru nisam toliko iscekivao, a mator konj : )
@mefisto, izasla je za wii-u po zabranjenim sajtovima : )
 
Poslednja izmena:
Igra milenijuma? :)
 
nije direkno za tebu,ali jel postoji bilo koja starija zelda da radi na PC?
 
Rade stare Zelde kroz emulator.
 
ADDENDUM – Editor’s Note

A 10/10 is a rare achievement; in fact, the last one I awarded was seven years ago in 2010. It’s also natural to doubt whether any game should deserve such high acclaim, so let me spend a few moments to address any such concerns.

In my 15 years of reviewing games, this is one of the easiest and most certain scores that I have ever awarded, and there is no doubt that Zelda: Breath of the Wild deserves every bit of the acclaim this tremendous score implies. I tried in earnest to conjure valid criticism of the game every moment I spent with it, but in reality, apart from the usual technical what-ifs and minor quibbles about platform limitations, there is truly nothing much wrong with this game. It is the first game in a very long time which I have felt compelled to spend 100+ hours playing, and most importantly, every single moment I have spent with it has been something special.

This is a memorable moment for gaming. Breath of the Wild is a very special product which we will probably not witness again anytime soon—or possibly ever. Let go of your concerns and prepare yourself: this is the ultimate adventure you’ve been waiting for. You are in for something unforgettable.

C56pl_wWMAESOaL.png
 
Poslednja izmena:
vi sto se igrati na wii-u, je l imate voice acting u dijalozima ? Npr sa starcem na pocetnom grand plateu? Kod mene se samo subtitlovi redjaju uz povremene "hmm" "ammm" i slicne zvuke
 
Da, voice acting imaš samo u bitnijim scenama.
 
koji masterpiece je ova igra, ne pamtim da sam do sad ovako uzivao u nekom explorationu : )
 
Pa realno, za 350 evra si mogao produzeni vikend negde u EU pa da bude pravi exploration :)
 
To bi imalo smilsla da ga je igra koštala 350e a ne 40e. :)
 
Kostala ga je 400, moja greska.
 
Pa nije ga košta Zelda 400e, koštale su ga toliko konzola i Zelda,
sigurno neće da baci konzolu nakon što pređe Zeldu, kupovaće i druge dobre igre kako budu izlazile.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno