Šta je novo?

Apple Magic keyboard/mouse + WiFi

e6111

Slavan
Učlanjen(a)
16.10.2006
Poruke
2,043
Poena
425
Godinama koristim Logitech kb/mouse wireless combo na Mac-u, i to je radilo bez problema, a onda sam uzeo Apple magic kb/mouse i dok su konektovani na bluetooth jednostavno ubija WiFi bandwidth, jedva 10mbit. Postoji tu neko resenje osim da koristim Apple ethernet adapter umesto WiFi?

Air 2014
Mini 2012
 
Poslednja izmena:
Promeni WIFI kanal na ruteru.
 
A ako to ne pomogne uzmi 5GHz ruter i nećeš imati problema.
 
channel 1 - rssi 72, noise ~95, bandwidth ~5mbps
channel 6 - rssi 52, noise ~90, bandwidth ~10mbps
channel 11 - rssi 68, noise ~95, bandwidth ~5mbps

Inace sa uglasenim bluetooth-om jedino channel 6 ima dobar bandwidth ~70mbps. SBB-ov cisco 3925 ruter, tako da mozda jeste vreme za 5GHz upgrade. Interesantno da ovaj Logitech wireless combo uopste ne utice na bandwidth, ne znam koji tip komunikacije koristi taj njihov usb unifyng receiver.
 
Jel koristi neko od vas dvojice mozda Google Wifi (OnHub) ruter, razmisljam to ili Apple Airport, posto je cena slicna.
 
Ne, ne koristi. sysninja koristi Mikrotik, a ja TP-Link. Dva pomenuta nikad ne bih kupio.
 
Ako hoces da dajes podatke Googlu slobodno uzmi. Ipak uzeo bih Airport jer verovatno manje podataka uzimaju nego sto Google uzima. Ne znam kako je kod Airporta ali kod Googla moras da koristis Aplikaciju da udjes u Podesavanja itd. Najbolje uzmes neki dobar gde mozes svuda da pristupis.
 
Nazad
Vrh Dno