Šta je novo?

Uradi sam, kuler za lap, netop

maddog74

Slavan
Učlanjen(a)
19.08.2006
Poruke
425
Poena
320
Moja oprema  
Laptop
Samsung np350e5c-a02hs 01.2015.
Tablet
/
Mobilni telefon
XIAOMI Redmi-Note 8 Pro
Pametni uređaji
XIAOMI Smart Band 4
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
U trenucima dokolice, reših da vaskrsnem netop koji nije služio ičemu. Probao sam da gledam filmove i surfujem, noću, kad deca zaspu. Ali prevaziđena spravica, win7 starter se vukao očajno, nabacio sam mu Linux point mate distribuciju i oživeo je, tada je došao na red drugi i za ovu temu važan problem, pregrevanje. Naime, kada bih gledao neki film, sve bi radilo ok prvih 20 minuta, a netop bi se zagrejao nestvarno. Ovaj model nema interni ventilator, niti pastu na procesoru, već pasivno hlađenje preko termalnih traka. Dakle, posle 20 min. slika bi počela da dobija artefakte, usporila bi i na kraju se zakočila. Sledilo bi gašenje, čekanje, hlađenje, pa sledeći dan gledanje drugog dela filma. Tako je trajalo par dana i digoh ruke. A onda sam nešto tražio po ormanu i nađoh u kutiji gomilu ventilatora, koji su tu zaostali ko zna od kad i kako i proradio crv. Napajanja uvek imam nekoliko neispravnih, ali dovoljnih za par ventilatora , kutiju uzeh od ženinih patika i napravih prilično efikasnu kutiju za hlađenje. Sa njom je i problem pregrevanja nestao, naravno ovo je budževina, ali radi :)
DSC_0137.JPG
DSC_0138.JPG
DSC_0139.JPG

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока
 
:D brate svaka cast na ideji dobro si to sve odradio ali ova Lacoste kutija je pobedila :D
 
Dva predloga:

1. Uzmi kutiju od pice (možeš još bolje neku sa dužim bočnim ivicama) i iseci 3 bočne ivice, da ostane samo ona koja će biti nasuprot tebi (ona do zadnjeg dela stola) i na taj način napraviš nagib ka sebi.

2. Umesto cele ove skalamerije stavi samo taj jedan ventilator i zakači ga:
- na stari punjač od nekog telefona (svi su na 5V)
- na 2 baterije koje možeš zalepiti za ventilator (prenosno rešenje)
- na USB ulaz iz notebook-a ako ga ima (i ako ventilator ne traži više od 0,5A)
- DCDC stepdown (ebay 1,4$) pa direkt na gradsku mrežu
- DCDC stepup pa na stari punjač od telefona (ako imaš neki koji daje manje struje nego što je potrebno za ventilator).
 
^Za takve slučajeve mora i vent koji može da se pokrene na 5V, mnogi traže malo više za start.
 
Nazad
Vrh Dno