Šta je novo?

Manjaro gis-weather

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Manjaro, gis-weather, na desktopu se pokvari gis-weather widget kad otvorim terminal ili octopi preko gis-weather. U svim ostalim linuxima je ok, karica r7 260x radeon drajveri.
 

Evo zatvorio sam systemsko setovanje i ostao je trag na widgetu, kao da ne radi osvezavanje ekrana.
ati.conf na /etc/X11/mhwd.d
Kod:
##
## Generated by mhwd - Manjaro Hardware Detection
##
 
 
Section "Device"
	Identifier  "Device0"
	Driver      "radeon"
	BusID       "PCI:1:0:0"
	Option      "DRI3"    "1"
	Option      "DRI"     "3"
EndSection
 
 
Section "DRI"
        Group  "video"
        Mode   0666
EndSection
 
 
Section "Extensions"
	Option "Composite" "Enable"
	Option "RENDER"    "Enable"
EndSection
 
 
Section "InputClass"
	Identifier          "Keyboard Defaults"
	MatchIsKeyboard	    "yes"
	Option              "XkbOptions" "terminate:ctrl_alt_bksp"
EndSection

20-radeon.conf /usr/share/X11/xorg.conf.d
Kod:
Section "Device"
    Identifier "Radeon"
    Driver "radeon"
    Option "TearFree" "on"
    Option "DRI" "3"
    Option "AccelMethod" "glamor"
EndSection
Setovano je u system seting Opengl 3.1
 
Poslednja izmena od urednika:
Manjaro, gis-weather, na desktopu se pokvari gis-weather widget kad otvorim terminal ili octopi preko gis-weather.
Мени се повремено деси да када се стартује Арчи (али и још неки) испод овога буде црн правоугаоник мало већи од самог приказа времена. Тога није било на КДЕ4 па приписујем плазми а решавам тако што угасим/упалим и опет буде нормално. Срећом, не рестартујем Арчија него успављујем па се ово само понекад деси код рестарта.
 
Ti si se bas namrcio na Plasmu 5 ?
 
Помирио сам се, не ради никако али Арчи више неће са КДЕ4 а Кубунту 14.04 ипак није оно право. ;) Кад год нешто забрља на плазми, само наставим, не нервирам се него тражим решење или бар начин да прескочим глупост.
 
Ti si se bas namrcio na Plasmu 5 ?
Nema drugoog izbora za KDE distroe, plasma 5 koja se razvija... Bice za jedno 5 godina sve OK ako se opet ne izmisli nova plasma ili nesto drugo i onda opet ajmo sve ponovo od nule... salto mortale...svakih par godina....:D
 
@calexx,

Nema zvuk u Manjaro, nesto su shebali sa nekim update, nesto si spomeno phonom u pp. Sta mu fali?
 
Нисам скоро пробао Манџара, планирам да на нови хард за неки дан набацим овог 17rc2, али је мени помало почео да брља звук у Арчију. Тачније, desktop-login и desktop-logout почну да цврче док свирају код старта и гашења док сами фајлови нормално свирају у неком плејеру. Као да их нешто гуши.
Мало су полудели са апдејтима, прво је gstreamer давио данима, ем се сваки дан нешто мењало ем је то трајало и трајало ем је било више фајлова ... и на крају је остао сироче. Сада опет неки апдејти, изгледа да су решили или да га убију или да га оправе.
 
Nesto nije ok oko zvuka, nesto je menjano u svim KDE tj. plasma 5.x. Great Little Radio Player uopste ne radi, gledao sam setovanja za audio, ne dopada mi se nesto fali u svim KDE distroima koje imam. gstreamer je bio naocna mora za kompajliranje, na karaju sam morao da stavim da radi na svih 6 jezgra da bi iskompajlirao. Iz zavisnosti za Great Little Radio Player vidim da treba phonom ali to izgleda nije uskladjeno, programi kojima to treba izgleda traze QT4 a ovo sve na QT5 tako nesto. Videcu kad pustim neku muziku da li uopste rade playeri.
 
Kakve vi probleme imate pa to je strasno :D
 
Не знам да ли је страсно или не, ја нисам ни помињао ово са звуком него кад је већ питао. Да бих набрајао глупости које прави ова плазма у односу на КДЕ4, морао бих да се сећам свега јер сам понешто избацио из употребе после промене, на нешто више не обраћам пажњу тј прихватио сам тако како је, нешто ме понекад нервира ... али немам алтернативу, или оваква плазма или неко мазохистичко окружење.
 
Kakve vi probleme imate pa to je strasno :D
Imas li ti resenje, autor kaze da je sve ok, kontaktirao sam ga jer sam ga i pre kontaktirao, morao da namestam u Manjaru i stavljam fajl iz Ubuntu jer je u verziji u AUR-u uvek bila stara verzija.
Sad covek kaze da je program i dalje ok a meni ne radi u Manjaru, Suse TW, Maui 2.1, Neon LTS, Neon user edition itd...Program formalno radi ali nema zvuka.
Taj player korisim za slusanje on-line stanice i drugi me ne zanimaju. Stavi ga u ARCH KDE plasma 5.9.2 pa kazi jer radi a sigurno ne radi neces moci ni da ga instaliras. :D
Sav update koji sam radi u Manjaru je iz AUR-a iz ARCH-a i bilo je njesra oko kompajliranja jer je podrazumevano jedno jezgro, tek sa 6 jezgra uspeo je da iskompajlira ali pre toga
player je mora da se pobrise. Ajd uzdravlje :)
 
@calexx,
Nasao sam pavucontrol pokazuje da nema analognog izlaza, pustio sam muziku sa diska radi na analogni izlaz, sad zasto pavucontrol pokazuje da je analogni izlaz iskljucen ne znam.
 
@calexx,
Resio sam, rucno prebacio paket iz Ubuntu u Manjaro i instalirao dummy phonon. Za ostale sva setovanja za programe bila su na HDMI a ne analog , sad sam opet vratio na analog i sve je ok.
 
Poslednja izmena od urednika:
Па једном сам пробао тог малецког и успео, радио станице не слушам осим понекад двестадвојку па се много не занимам за проблеме.

Предлог за i3 ... сада имам нов хард и много слободног места па ћу да га опет пробам, ако се добро сећам то беше оно тотално мазохистичко окружење где и нема шта да прави проблеме. Мислим, фића нема проблеме са климом јер нема климу али ми то није опис којим бих га препоручио. ;)
 
@calexx,
Oko gis-weather nasao sam sta me zeza, u nekom trenutku iskljucen je opengl 3.1 (nisam ja nego system), vratio sam opengl 3.1 uradio restart i sad vise ne zeza.
 
Нисам сигуран да је ту проблем, мени се повремено десе неки гличеви у слици па променим са OpenGL 3.1 на неки други и онда добро ради неко време. Кад опет забрља, вратим 3.1 ... мислим да ти је тренутно оправљено па ће опет да се појави. Код мене је сада 3.1 па опет некад буде црна позадина. Небитно, лако га решим.
 
Нисам сигуран да је ту проблем, мени се повремено десе неки гличеви у слици па променим са OpenGL 3.1 на неки други и онда добро ради неко време. Кад опет забрља, вратим 3.1 ... мислим да ти је тренутно оправљено па ће опет да се појави. Код мене је сада 3.1 па опет некад буде црна позадина. Небитно, лако га решим.
Meni Blender ima konstatno gliceve, jedno vreme Firefox je imao takve ludosti ali samo u delu za search, Opera koju zena tera po facebooku povremeno drhti slika. Najproblematicniji je Blender koji je neupotrebljiv a ovo ostalo bilo je i sad se smirilo. Uopste mi nije jasno zasto mi je Manjaro u nekom trenutku iskljucio opengl, po specifikacijama kartica bi trebalo da tera i opengl 4.5 ali toga nema...
 
Nazad
Vrh Dno