Šta je novo?

SONY 49XD8005 REVIEW - 4K 10-bit IPS TELEVIZOR za PS4 Pro GAMING!!!

Pa Samsungov KU6400 je 650€, a nema ništa od tih naprednijih HDR i ostalih pi*darija, i to je cena kod švercera. Ne može ovaj, bolji, biti ispod tog za 49" dijagonalu.
 
Odličan je i KS7000 ali VA ima svojih mana koje pogotovo mogu zasmetati kad se "istrese" tolika cifra za TV. Onaj "Dirty Screen" efekat sa mrljama po panelu, koji svaki VA TV ima btw, nije toliko strašan na nekim jeftinim modelima, ali ovako zna da nervira i kljuca u mozak. Govorim iz iskustva, imam jedan Sammy VA televizor i sam. Uglovi su takođe očajni na tim modelima.

koji va model imas ja imam 6 godina c630 nije led, panel je samsungov otkida odem kod drugara na ips i na pola novijih led tv-ova koje sam pogledao, kad pustim film kod mene i vidim boje i crnu i kontrast takodje obradujem se jer brije uglovi moze sa 180 stepeni da se gleda sa strane sve se vidi minimum izoblicenja boja, shvatim da je to jedini razlog zbog koga ga nisam zamenio inace je 40 incha u pitanju. Sta je taj dirty efekat ? DOduse ja moj slabo koristim za desktop pustam filmove sa harda i tv gledam.
 
Poslednja izmena:
koji va model imas ja imam 6 godina c630 nije led, panel je samsungov otkida odem kod drugara na ips i na pola novijih led tv-ova koje sam pogledao, kad pustim film kod mene i vidim boje i crnu i kontrast takodje obradujem se jer brije uglovi moze sa 180 stepeni da se gleda sa strane sve se vidi minimum izoblicenja boja, shvatim da je to jedini razlog zbog koga ga nisam zamenio inace je 40 incha u pitanju. Sta je taj dirty efekat ? DOduse ja moj slabo koristim za desktop pustam filmove sa harda i tv gledam.

42F5500
 
Au sta napravise sa ovim poslednjim updateom...
TV skoro neupotrebljiv.

Morace ovo sto pre da resavaju...
 
Nevezano za temu, vidm koristiš Lumix LX100 za video.

Ako te zanima da prebaciš na 4k sa 30 FPS, sledi ovo uputstvo:
http://blog.quindorian.org/2016/05/panasonic-g7-25fps-30fps.html/

Uradio sam na mom lx100 i sve ok :)

WoooooooW, puno hvala. Sad inače snimam za Benchmark ove klipove koji se pojavljuju na YT kanalu, i primetio sam da na 25FPS muti sliku kad "prebrzo" pomeram kameru u nekom baš jakom macro modu (koliki uopšte i može biti na tom fiksnom objektivu :D). FZ300 bi tu razvalio npr.
 
Probaj, meni se čini da tih 5 fps znači. Osim što se pri gašenju kamere pojavljuje žuti uzvičnik nikakav problem nisam uočio, usa verzija ima isti hardver i 30fps, tako da valjda ne smeta. Ima u uputstvu i kako da vratiš nazad na 25.
 
Obrati pažnju i dole desno, više nema 15min ograničenja za 4K ;).
 
Ala usrase ovaj TV majko moja... Apdejte ocekujem ko ozebo sunce...
Imao sam bas puno problema prethodnih mesec dana... Ali evo sad novog apdejta,valjda ce sve da bude ok -_-
 
Cek sta mu fali tacno? :)

E da reci mi jel se vidi bas velika razluka u Fifi 4K i na obicnom tv-u?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Pa nzm jel se vidi jer nisam nikad uporedjivao sa obicnim tvom. Ovaj tv i sony sam uzeo u isto vreme. Ali ono,slika ubija sto bi se reklo :) Jos HDR .ma milina

Sto se tice ovih zezancija koje me muce... Sve je reseno poslednjim updateom. A imao sam frku sa operom najvise u poslednje vreme.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Kako bi se ovaj TV ponasao kao monitor...

zanima me kakva bi situacija bila sa odzivom, sa koje daljine da koristim otprilike... Koja je razlika izmedju TVa i monitora generalno... sta to TVu najvise fali da bi se ponasao kao monitor recimo...
 
Najvise odziv, monitori imaju mnogo manji input lag od tv-a cak i u pc modu. Zatim, preveliki je...

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno