Šta je novo?

Grafička

ŽeljkoPFC

Poštovan
Učlanjen(a)
21.02.2017
Poruke
69
Poena
60
Prijatelji, braćo, drugovi ima li kakve šanse da se opravi grafika? Slika redovno zamrzne dnevno po X puta. Odatle ili nastavi da radi normalno ili mi se pojavi plavi ekran.
Grafika je nVidia GT430. Sistem je W10. Probao sam da ažuriram drajvere. Nije pomoglo. Izduvao prašinu, zamenio pastu. Nije pomoglo. Kad izvadim karticu računar se ponaša relativno normalno.
Evo slike kad nastavi da radi dalje pa mi prikaže poruku šta nije u redu...
Ima li leka ovome ili da pazarim novu grafičku?
Screenshot_1.png
 
Pod drugim OS-evim kako radi? Pod win7 ili 8 ? Jel isto puca drajver -drajveri? Najverovtnije grafika ispusta dusu tako da je opravka-rehabilitacija neisplativa..
 
probaj sa MSI afterburner da smanjis klok i na gpu i na memoriji.
Po mom misljenju, a imao sam slican problem - isti samo sa drugom grafickom - jedino update biosa graficke. Ali ni to nije sigurno da ce raditi.
Ako ti ne radi ni posle tih koraka, onda je postavi na oglas - opisi i ocekuj nizu cenu. Ali barem ces dobiti nesto za nju. Pa ulozis u sledecu.

p.s.
Sada vidim - kazes bez graficke se ponasa "relativno normalno". Sta si pod tim hteo da kazes?
 
Poslednja izmena:
Pa ne zakucava komp. Period u kojem sam ga koristio bez grafike je bio nekih par sati. I nijednom se nije desilo ništa. Osim što je komp star 8 godina pa shodno tome radi i malo sporije. Na drugim sistemima je nisam još uvek probao. Tačnije dok sam imao W7 radila je ok, ali ne onako kako bi trebala, ali nije zakucavala. Koristio sam afterburner par puta pokušavajući da možda malo više izvučem iz nje, ali to je bilo svega par dana pokušaja pa sam vratio na normalno. Inače imam Intel Celeron E1500 @2.2 Ghz koji sam klokovao na 15% tj na 2.54 GHz. Komp radi stabilno. Vratio sam bio podešavanja na normalno zbog grafike da vidim da li je to problem. Ispostavilo se da i tad zakucava...
 
to i ja htedo da pitam, šta to znači relativno normalno :)
 
Ne mogu da se setim tačno kad su ovi problemi počeli, ali sam u međuvremenu nekoliko puta ažurirao drajvere na novije verzije, a jednom ili dvaput vraćao na starije verzije, ali nije pomoglo. Možda nisam vratio dovoljno unazad, ko će ga znati. Windows ažuriranje je uvek uključeno i sve je najnovije što se toga tiče.
Sa ove tačke gledišta rekao bih da su problem i hardver i softver. Komp je ultra star i kontam da sigurno ne može fino da radi na W10. Grafika je stara 6 godina i vreme je i njoj da polako rikne.

Sad videh klip na YT gde je lik bukvalno ispekao u rerni svoju grafiku kako bi je navodno popravio. Jel to neka zajebancija ili može neko da potvrdi da je realno?
https://www.youtube.com/watch?v=pVZpI12laGc
 
pa ako crkava, nista ne gubi ako probao, mozda bude imao srece i neka mu radi jos pola godine, mislim da je onda odlicno prosao
 
Nisam bas razumeo - jesi li pokusao da spusti kokove, tj downklokujes graficku sa afterburnerom?
 
Ja sam pekao prijateljevu 270x i evo je i dan danas radi, a pecena je pre mozda godinu dana, i redovno se na njoj igra moj prijatelj, maltene joj dusu vadi.
Ali sam pekao i plocu laptopa, medjutim to nije pomoglo, ali s obzirom da ti je gpu katastrofa i da izuzetno malo kosta, mozes da probas da je ispeces.
 
Pečenje zavisi od slučaja do slučaja bukvalno, a s'obzirom da se ovde radi o gt430, ja čak ne bih ni stuju trošio na podgrevanje nego bi lepo uzeo nešto za cca 20 eur
 
Nazad
Vrh Dno