Šta je novo?

Kako otkloniti hardware reserved memory?

dragantic91

Poštovan
Učlanjen(a)
31.10.2014
Poruke
9
Poena
52
Zdravo ljudi, imam problem sa RAM memorijom. Naime, hardware reserved mi zauzima pola memorije. U računaru imam 2x4 GB RAM-a i od toga mi je 4139 MB hardware reserved. Kad uključim računar bude oko 40 MB ali posle vrlo malo vremena to poraste na oko 4 GB.
Da naglasim da imam instaliran Windows 10 64-bita i odgledao sam puno tutorijala na Youtube-u i raznim forumima kako da rešim problem, sve sam probao što sam našao i nije mi uspelo (update-ova BIOS, menjao slotove, razna podešavanja više se i ne sećam šta sve), tako da počinjem polako da gubim živce.
Da li neko ima predstavu šta bi mogao da bude problem i kako da ga rešim?
Pozdrav.
 
Probaj i pregledaj ovo i ovo. Onda nastavi dalje ovuda i ovuda.

Ima da se čita, ali ćeš brzo naći gdje je problem.
 
Da, tu memoriju imam, radi na 1866MHz. Što tiče voltaže, ne znam koja je, a ne mogu trenutno da vidim jer radim memtest pa ću ti reći kada se završi.
 
Probaj uključiti XMP ako nije pa vidi, posle stavi memoriju 1600 pa vidi kako se ponaša.

Pročešljaj računar Malwarebytesom.

Ažuriraj Windows i sve drajvere.

Možda clean instal windowsa? U Ubuntu-u lepo prikaže?
 
Brzina memorije nema veze sa količinom. To koliko operativni sistem vidi je ili do operativnog sistema (32bit vidi 3.5 GB, 64bit vidi sve) ili do podešavanja u BIOS-u ploče. Pogledaj u BIOS-u da li ima Memory Remapping negdje i poigraj se sa tom opcijom. Meni je tako bilo da 4x 4GB RAM u Asus P55 nije htjelo da radi dok nisam pretresao BIOS i poigrao se sa ovom opcijom.
 
Ugasi komp, izvadi memoriju, upali komp bez memorije... Kada zapisti ugasi komp, vrati memoriju i upali je opet. Javi sta si uradio ;)
 
Kucaj msconfig, u system configuration u boot sekciji idi na advanced options.
Odcekiraj maximum memory i ok, trazice restart.
 
Nazad
Vrh Dno