Šta je novo?

R7 250 Visoka temperatura

lakosta77

Cenjen
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruke
350
Poena
169
Koristim graficku amd radeon r7 250 jedno cetiri godina . Nije nesto puno opterecivana , negde moze da se kaze ispod proseka . Od pre neki dan pocelo je da se desava da je temperatura non stop oko 70c . Promenio sam pastu i ocistio graficku , skenirao komp od malvera i virusa ali temperatura se i dalje vrti tu oko 70c. Probao sam i kada je opteretim ide do 80c ali ne spusta ispod 70c . Da li je problem u grafickoj ili je nesto u siste2017.02.22-10.13.png2017.02.22-10.13_01.pngmu . Nemam sada mogucnosti da probam na drugi komp da vidim da li ce se i tamo tako ponasati ?
 
Probaj sa starijom verzijom drajvera, vidim da imas najnoviju.

Pustio si full scan sa anti-virusom, ne quick? Ako jesi, s te strane mozes da skines malware bytes anti-malware i pustis scan, ako to vec nisi uradio.

Jel ovo idle temperatura ili pod opterecenjem?
Ako je pod opterecenjem, to i nije neka previsoka temperatura za graficku, oko 70c je normalno pogotovo u full load.

Edit:

Drajvere obrisi sa DDU pre instaliranja starije verzije.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo prebacio sam je na drugi komp i radi odlicno . Nema podizanja temperature . Neznam da li mi je mozda oslabelo napajanje jer imam neko od 500w no name kinesko ?
 
Desavalo se da zbog loseg napajanja pregreva graficka, kolega sa foruma je pre nekoliko meseci imao slican slucaj.

Ako ti nije tesko, mozes da proba sa svezom instalacijom windowsa da bi bio siguran da nije do nekog malware/virusa, ali svakako je zamena 500w no-name kineza preporucljiva u bilo kom slucaju.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Znas kako , skoro sam radio sistem i najgore mi je sto mi je na tom racunaru program za firmu koji je malo zeznut za instalaciju pa se plasim da ga posle ne za****m . Nije meni problem da odradim sistem ali eto ne bih zbog tog programa . Imam raidmax 700w napajanje pa cu njega prebaciti da vidim bas sta se desava pa javljam sutra .
 
Zato i napisah 'ako' nije problem :D

Probaj i sa Raidmax pa javi rezultate. Ono nije neki kvalitet(ako je ono 735w), ali je bolje od no-name kineza.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa dobro, svakako je bolje od no-name kineza i jeftinih resenja kao sto je Lc-600H-12, a r7 250 je smesna po pitanju potrosnje pa moze na gotovo svako, naravno ne-pokvareno, napajanje.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
100% minera navukao preko krekova za igre cim karta radi normalno u drugom racunaru.
 
Reseno . Sada nema vise oscilacija i visoke temperature . Zamenio sam napajanje i nista se nije promenilo , opet je rasla temperatura , onda sam obrisao najnovije drajvere i instalirao starije od prosle godine i sve sada funkcionise kao prvog dana ..Primetio sam ja jos od pre nekoliko meseci da prilikom updatea novijih drajvera dolazi do oscilacija u temperaturi , starija je grafa pa zato mozda zeza . Za sada je sve ok...
 
Poslednji dobri drajveri za tvoju karty su 16.7.2. Posle toga je napravljen UVD bug koji AMD ignorise sa podrskom velikog broja ljudi koji naravno nemaju GCN1 kartu. Ali cak ni sa tim bagom, nema GPU load kao kod tebe sto je na slici, samo karta zaglavi u UVD klokovima.

EDIT: Isto je cudno sto je GPU prijavio dx podrsku kao full 12 a ne kao 12 (11_1)
 
Poslednja izmena:
Ubacio sam 16.7.2. Sve radio kao da je danas kupljeno ..
 
Nece drajveri da ti smanje temperaturu, ja isto imam r7 250 ali 1gb ddr5, sa svim drajverima mi je temperatura ista a probao sam ih ko zna koliko, jedino sto moze da ti smanji temperaturu je rezolucija i detalji, ako imas 1080p monitor i igras zahtevne igre treba da smanjis rezoluciju na 720p ili 1366x768 a zadrzis high detalje, kod moje graficke sam sa smanjivanjem rezolucije sa 1680x1050 na 720p smanjio temperaturu u dirtu 3 za 6~7 stepeni, inace isla je do 82 stepena a sa smanjivanjem rezolucije do 75, postoji i druga opcija da zadrzis high rezoluciju a smanjis detalje i time rasteretis graficku.
 
Poslednja izmena:
Ma resio sam definitivno problem ubacivanjem novog sistema . Menjao sam tri graficke i na sve tri temperatura u idle 70 c. Sve zivo sam probao , sve moguce drajvere , trikove ali samo nov sistem je zavrsio posao ..
 
Moze se desiti da i neki malver utice na rad graficke , imao sam prilike da mi se i to desi na jednom racunaru pa sam programom Zemana Antimalware ocistio i vise nisam imao problema ..
 
Imam ovu karticu i od samog pocetka imam problem sa visokim temepraturama u igricama... ide i do 105 stepeni...mislio sam da je do ploce mozda, medjutim nije, menjao sam sve zivo i ustanovio sam da je do nje nesto...kako resiti ovaj problem? Pala mi je ideja sa smanjenjem voltaze medjutim sa nijednim programom to ne mogu jer je zakljucana opcija. Grafika je Ati Radeon Saphire R7 250 1gb gddr5 128bit.

Jedino sto uspem da spustim temperaturu grafici je da pre svakog restarta sistema odradim GPU Stress sa FurMark-om....temperatura ode do 105 stepeni i posle toga vec nema problema, ne predje ni 50 stepeni u igricama..
Grafika je nikad nije bila pune prasine,niti bilo sta slicno, na idle postize sasvim normalne temperature 25-41 zavisi koliko taba ima u Chrome otvorenih..

Ima li neko potencijalno resenje za mene, sem druge grafike?

hvala :)
 
Šta je sa brzinom ventilatora ? Zvuči kao da ostaje na manjim ortajima dok se propisno ne ugreje.
 
Šta je sa brzinom ventilatora ? Zvuči kao da ostaje na manjim ortajima dok se propisno ne ugreje.


Najnormlanije radi, samo mi ne ocitava lepo rpm sa nijednim programom, ali ostalo je u redu sa ventilatorom, kad sam u igrici na max pisti, kad izadjem kako se hladi tako smanjuje i broj obrtaja.

Zaista cudan problem, posle GPU stress-a grafika se vise ne greje, ali dok ne uradim to mora da ode u 105 stepeni.
 
Mozda senzor brljavi?
105 stepeni je previse.
 
Možda hladnjak ne naleže dobro na GPU?

Izvadi karticu i pogledaj je iskosa. Proveri da li su šrafovi zategnuti dovoljno.
 
Možda hladnjak ne naleže dobro na GPU?

Izvadi karticu i pogledaj je iskosa. Proveri da li su šrafovi zategnuti dovoljno.

Fabricki je sve, nije nista dirano, sve lepo naleze, nije kriva, da ne naleze dobro grejala bi se i na idle.. mislim da je definitivno ovde graficki chip problem..da sam je kupio sa fabrickom manom. Kad dostigne 105-106 stepeni za par minuta u nekoj igrici, automatski padne temperatura i ne prelazi 66 stepeni.

Hvala u svakom slucaju ! :)
 
Nazad
Vrh Dno