Šta je novo?

Ne mogu da pronadjem drajvere za staru maticnu Sapphire AM2 plocu pe-am2rs690v2

ypow

Slavan
Učlanjen(a)
28.06.2005
Poruke
254
Poena
320
Pozdrav,

drugar hteo da refresuje malo stari komp, pa sad prilikom dizanja sistema ne mogu da nadjem drajvere.

Naravno, probao na sapphire sajtu, al tamo nema tog modela, ukucao model - pe-am2rs690v2 na guglu, izlaze mi sajtovi gde mora da se plati neka cifra da bi ga dobio ili moras preko njihovog instalera (pitanje je i da li su legitmni sajtovi...)

Trazio sam malo po podforumu ovde, nisam nasao neku korisnu temu, pa da li neko zna neki provereni sajt gde i dalje normalno mogu da se nadju drajveri?


Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Da li si instalirao neki OS na taj komp? Ako nisi, instaliraj nešto, npr Win 7, čisto da vidiš šta će sve nedostajati nakon instalacije. Ako je AM2 ploča, verujem da neće puno toga faliti, a i ako fali drajver za neku kompnentu, lakše ga je naći po ID.
 
Poslednja izmena:
Jurke, ubacio sam win xp, videcu sta konkretno fali.

Jericho, hvala, ali probao sam i preko tog sajta, i na njemu dobijam njihov instaler, a zip sa nazivom drajvera je necitljiv...
 
Najverovatnije nece nista ni faliti, a sve osim cipseta moze da se nadje na drugom mestu.
 
Tvoja safirka ima cipset AMD 690V/SB600. Njih ima i ASUS M2A-MX. A na Asusovom sajtu imas drajvere.
Evo ti link.... https://www.asus.com/rs/Motherboards/M2AMX/HelpDesk_Download/
E sad, da bi znao koje drajvere instaliras, moras prvo znati koji OperativniSistem je instaliran. Ako si stavio XP, izaberi njihove drajvere. Ako nisi nista ubacio, a masina ima bar 2GB RAM, razmisli o Windows7 Starter ili HomPremium. Poz.
JAvi iskustva.
 
Lepo poimenice poskidaš proizvođačke drajvere sa sajtova.
U prevodu:
- za čipset i grafiku, ideš na AMD-ov sajt
- za zvučnu i mrežnu, na Realtekov
 
Ako ne nadjes probaj SlimDriver, ja ga koristim i odradi posao... Kad podignes sistem, skines instaliras i pokrenes...

Sent from mTalk Lumia 640XL
 
Iako xp dizem vec jedno 10 godina, ovoliko cimanja skoro nisam imao :)

Poslusao sam protaGoru, sa Asusovog sajta sam pokupio drajvere za chipset/grafu i zvucnu, lan sam skinuo sa realtekovog sajta (skinuo bih sve sa realteka i amda al nema). A kako sam tacno znao koji cip je gde? Slucajno nasao pdf o ploci na sapphire arhivi nekoj :D

Hvala vam svima puno, resio sam jednu muku, idemo dalje :D
 
Usrecices se sa tim XP-om. Bolje da si stavio koju god Sedmicu. Za XP ce i Firefox uskoro ukinuti podrsku, verovatno i Skype a pojedini AV programi ga vec ne podrzavaju. XP jos uvek moze da se koristi ali ce za net biti prihvatljivo resenje jos relativno kratko vreme. Ne duze od dve godine.
 
Nazad
Vrh Dno