Šta je novo?

Povremeno blokiranje - kockice na ekranima

Dager

Cenjen
Učlanjen(a)
14.03.2012
Poruke
9
Poena
151
Pozdrav,
system je sledeci:
gigabyte Z170-d3h
intel i3 6100
napajanje 600w
Samsung ssd 120gb EVO
1tb WD green
tastatura, mis, 2 monitora
znaci, nemam graficku karticu

Sta se desava, pa ovako, ponekad, a najcesce kad gledam neki video preko celog jednog monitora, na drugom monitoru radim nesto drugo, desi se da se komp zablokira. Tada se na monitorima pojave neki cudni kvadratici, komp nikako ne reaguje, moram da ga ugasim drzeci power taster 4 sekunde.
Ovo se ne desava uvek kada gledam film, ali se desava s vremena na vreme, recimo jednom u 7 dana. Znaci, mogu ponekad I 2 filma :D da odgledam a da ne zablokira. A nekad zablokira na 10-15min of pocetka filma.
Pod filmom mislim, zapravo, na video, tipa youtube, vimeo, sajtovi za filmove itd.

Evo, saljem slike da vidite kako izgledaju te kockice.
 

Prilozi

  • IMG_20170221_011624.jpg
    IMG_20170221_011624.jpg
    852.8 KB · Pregleda: 60
  • IMG_20170221_011700.jpg
    IMG_20170221_011700.jpg
    722.2 KB · Pregleda: 43
Poslednja izmena:
Imaš grafiku samo integrisanu :)
Verovatno je ona problema, bilo bi dobro da uradiš neki test za grafiku mada po print screen-ovima rekao bih da je ona u pitanju. Ako imaš od nekoga da zajmiš na dan dva grafiku pa da probaš isto testove da uradiš
 
A gde je ta integrisana grafika? Ili, jel ploca problem ili CPU? Mogao bih da probam da dodam neku graficku u PCI slot, ali to ne bi eliminisalo neispravnu komponentu (ako je uopste komponenta neka neispravna).
Probao sam onaj "render test" iz GPUZ programa.......radi sat vremena bez problema I to dok ide film...
 
Grafička je u CPUu. Proveri da li su tu najnoviji drajveri.
 
Hvala. Za graficku jesu najnoviji. A I sa prethodnim drajverima se isto desavalo.
 
1. Pusti test za grafiku
2. Nabavi PCI grafiku, pa ponovo uradi test ako prođe onda je 100% grafika
3. Koliko ti je stara ta ploča? Možda samo treba zameniti termalnu pastu, očistiti kuler od prašine, kod pregrevanja grafike dolazi do ovakvog stanja a i kod neispravne grafike.

Moraš sve opcije probati, testirati da bi bio sigurna šta je u pitanju
 
1. Pusti test za grafiku
2. Nabavi PCI grafiku, pa ponovo uradi test ako prođe onda je 100% grafika
3. Koliko ti je stara ta ploča? Možda samo treba zameniti termalnu pastu, očistiti kuler od prašine, kod pregrevanja grafike dolazi do ovakvog stanja a i kod neispravne grafike.

Moraš sve opcije probati, testirati da bi bio sigurna šta je u pitanju

1. Koji test, GPUZ?
2. hoces reci 100% CPU?
3.Ploca stara 4 meseca, ogroman kuler na procesoru, temperature GPU u GPUZ testu ne prelazi 35 stepeni.
 
Poslednja izmena:
OK.
Skinuo sam GpuTest 0.7.0, pokrenuo stress test, opciju "FurMark (OpenGL 2.1/3.0) GPU burn-in test", posle 20minuta me je docekao potpuno crn ekran. Morao sam da ga resetujem na kucistu.
Znaci, nije prosao test, a temperatura, merena preko GPU-Z, nije prelazila 40stepeni. E sad, jel to ploca ili CPU?
 
Testiraj memoriju (nisi napisao koja je). Integrusa koristi sistemsku memoriju, objasnilo bi ove artefakte, a i zabadanje racunara ako memorija baca greske.
 
Kojim programom da testiram memoriju?
A memorija je
2x4gb Corsair CMK8GX4M2B3000C15
1x4gb Crucial CT4G4DFS8213.C8FAD
Znaci, ukupno 12gb. E sad, problem se desava I sa I bez Crucial 4gb modula (u pocetku sam mislio da je napravio problem taj Crucial modul koji sam dobio, pa sam izvadio modul iz kucista, ali se problem opet desio, pa sam ga opet vratio).
Memorija radi na 2133mhz, nista nije podizano, sve je default.
 
Poslednja izmena:
Tesiraj sada bez jednog Corsair modula ako je isto onda vrati taj što si izvadio a izvadi taj koji je već testiran, igraj se malo ili ako hoćeš jedan po jedan testiraj
 
Za testiranje memorije Memtest. http://www.memtest.org/
treba ti USB fles, pa napravis bootabilan, da bi ubacio ISO na njega. Ne ide iz Windowsa, nego se pokrece sa flesa. Ili, ako ti je lakse, skini HirensBoot CD, pa u njemu pod opcijom DOS Programs nadjes memtest.
Uradis barem 2 loopa, i pokazace ti ako ima greske na memoriji.
 
Nazad
Vrh Dno