Šta je novo?

koji fotoaparat oko 60000 din

suboticanin

Poštovan
Učlanjen(a)
06.07.2015
Poruke
973
Poena
80
hocu da uzmem neki aparat (kompakt) za putovanja, kucno slikanje, prirodu, za ono standarno koristenje. gledao sam canon g7x ili sony rx100 i canon sx 710hs, koji je dosta jeftiniji, ako imate predlog za neki drugi rado cu prihvatiti. bitno mi je da mogu da ga stavim u dzep ili torbicu i ako mora preko 60k da nije bas 70k. ps. prihvatam i ideje koje su mnogo jeftinije. svejedno mi je da li je iz srb ili od preko donesen. hvala vam unapred
 
Poslednja izmena:
Ali zasto? :)
 
Toliki zoom u kombinaciji sa malim senzorom (1/2.3'' minijatura) pa jos za taj novac.. ultimativno losa kupovina :)

RX100 mk1 moze da se nadje nov za 350e na KP, mislim da je to najbolji izbor ako neces neki sony/canon milc..
RX100 mk2 je vec 500-550e nov, logicno bolji je od mk1 ali sam proceni koji ti se vise isplati. MK3 580-600e.

G7x mk1 je 480-500e nov, mk2 nesto ispod 600e.. a mnogi od oglasa su upravo iz SU tako da mozes i licno da proveris-preuzmes.

Polovne G7x/RX100 (oba mk1) mozes da nadjes i za 300e pa mozes da razmislis i o toj opciji.
 
Poslednja izmena:
nema sanse da uzmem sa tolikim zumom. kad bi nasao polovan sa garancijom, makar godinu dana i to bi kupio, nisam gadljiv na polovne, naravno pre kupovine bi ih dobro proverio. danas su mi skrenuli paznju na canon s200. jel taj makar priblizno dobar kao rx 100 i canon sx 710hs?
 
RX100 i G7X (pa makar i mk1, svi imaju 1'' senzore) su mnogo bolji od svih sa malim 1/2.3'' (SX710hs/P900) ili 1/1.7'' senzorima (canon S9x/S1xx/2xx serija)
Tako da se izbor najcesce svodi na ta dva odlicna kompakta. A ako ''nosenje u dzepu'' nije prioritet onda za 500, 600e mozes da pazaris nesto jos ozbiljnije, neki mirrorless sa npr. 2 dobra objektiva.
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma šta je u stvari bitno za tebe :)
Meni je bio bitan taj momenat da stane u torbicu, dobar otvor blende, manuelno podešavanje ... uzeo tada canon g15. Na kraju sam ostao samo na njemu i dalje ga koristim.
Napomena: amater sam koji povremeno uslika nešto za potrebe posla. Otprilike isti prioriteti kao i tebi, pecanje, bicikla, porodica...
Za razliku od dslr-a, smeta mi što ne mogu da ga zakačim na laptop i tako okinem i što je ručni fokus malo pipav da se nacilja ako ti zatreba (ubija me neki put oko akvarijuma kad hoću da uslikam).
Iskreno nemam nikakav pametan savet osim da odeš i isprobaš te što si pomenuo. Bar sam ja tako uradio, veoma je pipavo dati neki dobar savet. Meni je npr. jedna jako bitna stavka kako ti leži u ruci, može da bude kakav hočeš na papiru a ispada ti iz ruke, ne možeš da ga mirno držiš ili ispritiskaš sto čuda dok okineš :)
Lično mi takođe G1X zbog senzora deluje dobar, mada opet ne znam, manji raspon blende i bar duplo veći senzor kompenzuju a opet optika je čudo ... :)
Na kraju se svodi na probaj i uzmi šta ti najviše odgovara :)
 
bitno mi je da su mi fotke lepe kao i snimci, mislim da ces znati ako ti kazem da nista ne gledam ispod 1080p, pa cak ni reklamu, slike sa telefona necu ni da pogledam na kompu ako su losije od galaxy s4 kamere. oduvek zelim canon i sad mislim da sam se odlucio za sony rx100 zbog 4k snimanja i extremno brzog autofokusa, a bas sam se zapalio za canon g7x. prioriteti su mi sto si i naveo. na pecanju uvek dosta slikam, prirodu, ulov i drusto, a na moru pogotovo.
 
Toliki zoom u kombinaciji sa malim senzorom (1/2.3'' minijatura) pa jos za taj novac.. ultimativno losa kupovina :)

RX100 mk1 moze da se nadje nov za 350e na KP, mislim da je to najbolji izbor ako neces neki sony/canon milc..
RX100 mk2 je vec 500-550e nov, logicno bolji je od mk1 ali sam proceni koji ti se vise isplati. MK3 580-600e.

G7x mk1 je 480-500e nov, mk2 nesto ispod 600e.. a mnogi od oglasa su upravo iz SU tako da mozes i licno da proveris-preuzmes.

Polovne G7x/RX100 (oba mk1) mozes da nadjes i za 300e pa mozes da razmislis i o toj opciji.


jesi li probao P900? ja sam ga čačkao malo i mislim da ću ga uzeti nije toliko loš kvalitet kolko bi se reklo, nov je pao na 470e (u Subotici), veliki senzor imam na 808 kad mi zatreba "realna" perspektiva bez zooma a ovaj Nikon je za ptice i divlje životinje generalno idealan, samo za max zoom treba tripod (i sunčani dan) :)
 
ma odgovorio sam hsvu, za moje potrebe bi mi valjao iako mu je kvalitet slika u rangu npr. ovih novijih smartfona(MILC sa takvim zoomom bi me koštao bar 3 puta više sa objektivima, koliko je uopšte najjeftiniji 2000mm objektiv i koje je veličine?!)

subotičanin je rekao da mu ne treba toliki zum tako da nije za njega
 
prijatelju treba savet za kameru/(fotoaparat?) da snima u realnih 4k sa OS i solidnim zumom
jedino što sam jeftino a po specifikacijama našao je:panasonic-DMC-FZ82
na kp je 300 e
mađari kažu da garancija važi i u srbiji za panasonic
snimci sa youtubea deluju ok
ali da pitam vas stručnjake :))
 
Nazad
Vrh Dno