Šta je novo?

Overclocking fx8300

DangerousB

Poštovan
Učlanjen(a)
18.02.2017
Poruke
128
Poena
70
Pozdrav drustvo :) Interesuje me kako da overklokujem ovaj fx8300? Znam da se radi sve preko biosa ali nikako do sada nisam mogao naci neki pravi tutorial (video tutorial) Ploca je asus m5a97 r2.0 stock cooler na procesoru i jos 3 coolera u kucistu. Ako ima neko da mi objasni kako da to uradim? Citao sam po netu da se moze dici na 4.2ghz sa stock coolerom bez vecih problema. Hvala i sorry za noob pitanja
 
Poslednja izmena:
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=356491

Procitaj temu od 41. Strane do kraja, pisao sam za OC fx 6300, za 8300 nije neka razlika u proceduri, samo ce po svoj prilici zahtevati malo veci napon za OC i temperature ce biti vece.

Imas solidnu plocu, kupi neki kasvetan hladnjak, sa stockom neces daleko dogurati-ali te nista ne kosta da probas, samo pazljivo citaj sve sto je pisano u toj temi, 2 put ako treba jer radis prvi put tako nesto, i bez zurbe.

Edit:

Lepo si popunio "moja masina" segment na profilu, samo stavi koje je napajanje tu pored kucista, klokovani fx 8xxx i 280x nisu bas za neka losija napajanja.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=356491

Procitaj temu od 41. Strane do kraja, pisao sam za OC fx 6300, za 8300 nije neka razlika u proceduri, samo ce po svoj prilici zahtevati malo veci napon za OC i temperature ce biti vece.

Imas solidnu plocu, kupi neki kasvetan hladnjak, sa stockom neces daleko dogurati-ali te nista ne kosta da probas, samo pazljivo citaj sve sto je pisano u toj temi, 2 put ako treba jer radis prvi put tako nesto, i bez zurbe.

Edit:

Lepo si popunio "moja masina" segment na profilu, samo stavi koje je napajanje tu pored kucista, klokovani fx 8xxx i 280x nisu bas za neka losija napajanja.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk


Hvala na odgovoru :) evo stavio sam koje je napajanje raidmax 600w 80plus bronzanu oznaku ima. A svakako sam mislio kupiti cooler vjerovatno Lc Power Lc-cc-120 jer kako citam u rangu je hyper evo212 a jeftiniji od hyper-a
 
Pa i nije bas neko proslavljeno napajanje, s obzirom da 280x moze da povuce do 300w i da hoces da klokujes fx 8xxx.

Nije lose, bolje je od kineza i od LC ofis napajanja, ali to je otprilike to..

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Klokuješ preko množioca ili preko referentnog takta (stari dobri FSB). Ako koristiš referentni takt onda moraš da šteluješ i takt memorije. Ako ne znaš kako ond preko množioca gurneš množioc digneš malo voltažu i testiraš linx, prime, ili najbolje RealBench. Ako padne dodaš voltaže i pratiš temperaturu. Sve preko 62°C za jezgra je vruće a za soket do 70°C. To je princip sve ostalo su nijanse.
 
Nazad
Vrh Dno