Šta je novo?

Najozbiljnije rešenje za Skype audio

axel-junior

Slavan
Učlanjen(a)
13.02.2013
Poruke
1,375
Poena
225
DakleM, imam jedan relativno specifičan zahtev. Dobio sam posao u jednoj agenciji, predajem engleski preko skypea. Zelim da odmah resim sve sto mi je bitno od opreme, da krenem koliko-toliko ozbiljno sa tim. Uskoro stiže Logi C920, i mislim da sam time resio kameru. Dilemu imam oko mikrofona, posto nisam siguran sta je najbolje za ovu potrebu. Trenutno imam Zalman ZM-Mic1 i nisam bas prezadovoljan. Da li ici na neki headset (hyperX cloud, nesto od Logitecha, Steelseries Siberia) ili na poseban mikrofon (blue snowball npr, gledao sam cak i Yeti). Gledao sam i Antilion ModMic 5,deluje skroz ok. Sta je od ovog pogodno za ovu potrebu, a sta overkill? Zelim maksimalan kvalitet zvuka koji se moze dobiti na skypeu, ali ne zelim da bacim pare za nesto sto se ne moze iskoristiti.

Edit:Ne mora biti kod nas, moze i amazon UK ili DE i sl.
Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dečko šta ti radiš, pa na kakvoj opremi te slušaju ti što im predaješ da mogu da čuju razliku.
 
I zasto radis to za agenciju, to mozes i sam da nadjes, bez posrednika. Dovoljan ti je i mikrofon te kamere.
 
Da upadnem i ja . Prijavi se na NiceTalk i Bibo Global Opportunity Inc. Ako upoznaš (smuvaš) neku slatku malu Džapanerku, seti se brata :smash: i idemo na :beer:
 
@vladat1 U Bibo sam se i "zaposlio". Btw sto se tice mikrofona, uzimam Samson GoMic, 35$ na aliju, a svi na youtubeu su prezadovoljni.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Kondenzatorski mikrofoni su definitivno odlicni sto se tice kvaliteta, ali imaj na umu da oni hvataju i najtise sumove (zavisno od mica i pojacala) sto moze da im smeta ukoliko nemas apsolutnu tisinu u prostoriji. Isto tako, dok pricas moraces da im kuckas, a to ce ovaj mic da uhvati. Zbog svega toga oni preporucuju headsetove.

Uostalom, mozda im i ne smeta i budu prezadovoljni, a to ces znati kad budes radio audio/video test sa nekim iz firme.


Javi rezultate i srecno. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
@cyBerManIA

Samson ima - 10db mod, koji je odlican za to sto mi treba :) prosao sam ja sve testove, ali sam za njih pozajmio Logitech G933 od brata i bilo je super, al nisam bas skrenuo s uma da dam te pare za headset :D

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Kako si zadovoljan sa bibo? Ja krecem sa nekim manje poznatim pa posle jurim bibo

Sent from my NX505J using Tapatalk
 
@vladat1 Na kakvu pozadinu mislis?

@Monk Psycho Tek krecem da radim, prosao sam sve testove prosle nedelje. Drugarica vec radi i zadovoljna je. Mislio sam da ne postoje manje poznati od Bibo, naleteli smo na oglas na infostudu :D

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Vec neko vreme predajem za tutorabc i najobicniji i najjeftiniji headset zavrsava posao odlicno
 
Off Zar Bibo ne placa neku mizeriju? Za njih ne bi ulozio ni 10$.
 
TutorABC bolje plaća, ali je i ozbiljniji mnogo. Treba da se plati cerifikat.
 
Poslednja izmena:
Off Zar Bibo ne placa neku mizeriju? Za njih ne bi ulozio ni 10$.
Prilicnu mizeriju, ali mi odgovara to kako su postavili skroz. Ne treba meni full posao, imam 18 godina, krecem u oktobru na fakultet, ovo mi je cisto da malo olaksam mojima. Cilj mi je da uzimam ~150$ mesecno. C920 dobih na poklon na kraju, a nije mi problem da dam 30ak dolara za mikrofon koji ce ekstra da služi i ako odlučim da se ozbiljnije bavim time i predjem negde drugde.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Kako si zadovoljan sa bibo? Ja krecem sa nekim manje poznatim pa posle jurim bibo

Sent from my NX505J using Tapatalk

Sta juris njih, juris skolu koja placa mozda najnize od svih! :smackbum: I to preko racuna gde poreznici mogu da ti dahcu za vratom. :rupa:
Ima i ostalih, gde je novac dosta bolji a "nadredjeni" korektniji. Oni koji su bili tamo kad je kinta bila bolja sada idu na druga mesta. Oni koji tek sada ulaze u ovaj posao misle da je med i mleko.
Idi tamo gde imaju Payoneer, mada moze da se lepo zavrsi i sa PayPal-om.

P.S. Za ovu kompaniju je integrisana kamera ili neka kamera od MAX 2.000 dinara i vise nego dovoljna.
 
Ja mislim da je mikrofon na C920 i više nego dovoljan, savetujem ti da ne bacaš nepotrebno pare !

edit: moram da revidiram stav, ovaj Samson je DEFINITIVNO bolji izbor !!!
 
Poslednja izmena:
Sta juris njih, juris skolu koja placa mozda najnize od svih! :smackbum: I to preko racuna gde poreznici mogu da ti dahcu za vratom. :rupa:
Ima i ostalih, gde je novac dosta bolji a "nadredjeni" korektniji. Oni koji su bili tamo kad je kinta bila bolja sada idu na druga mesta. Oni koji tek sada ulaze u ovaj posao misle da je med i mleko.
Idi tamo gde imaju Payoneer, mada moze da se lepo zavrsi i sa PayPal-om.

P.S. Za ovu kompaniju je integrisana kamera ili neka kamera od MAX 2.000 dinara i vise nego dovoljna.
Ovo mi više odgovara zbog posla i bebe. A porez već plaćam [emoji20]

TutorABC bolje plaća, ali je i ozbiljniji mnogo. Treba da se plati cerifikat.
Kakav sertifikat?

Sent from my NX505J using Tapatalk



Sent from my NX505J using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Obrisati
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno