Šta je novo?

Radeon Wattman errOr na R9 380

NikolaAR93

Poštovan
Učlanjen(a)
10.02.2017
Poruke
140
Poena
70
E pa ovako, pri svakom cackanju podesavanja u Asus GPU Tweak II, nakon nekog vremena pojavljuje mi se sledeca porukaWattMan.jpg
Kada kazem cackanje podesavanja ne mislim na neki ludacki OC, vec samo promenu tipa 0db on/off, ili iz Gaming u Silent u OC mode.. Takodje se desava I kada ne diram nista u ovoj aplikaciji, kada upalim komp desi se posle odredjenog vremena, I do sl paljenja vise se ne desava..
Da li je neko imao slican problem, po netu pisu da je do drajvera, ali instalirani su mi 17.1.2, sto mu dodje najnovija verzija.. Inace ako nesto znaci. Asus Strix izvedba R9 380 od 2gb.
Hvala unapred.
 
Uglavno kombinacija wattman + neki drugi GPU tweak pravi problem.

Ne znam šta želiš i da li to može preko Wattman-a da se podesi, ali najbolje bi bilo da skloiš taj Asusov program. Strix po defualtu radi u 0 dB modu, tako da o tome nema brige. A ako ti treba boost u određenim trenucima, napravi profil za (za igru za koju ti treba, ili za sve)
 
Ja imam r9 380 MSI Gaming 4G i nesto su zakazali sa drajverima ovi u AMD-u u poslednje vreme sto se tice 300 serije. Mnogo problema imaju sa wattmanom kad je u kombinaciji sa nekim drugim programom za overclock( u mom slucaju MSI afterburner). Jedini drajver koji meni radi bez greske u kombinaciji sa afterburnerom je 16.11.5. Cekam stabilan drajver mesecima vec, svaki put kako instalim novi drajver problemi, pa onda opet iz pocetka brisem pa brisem sa DDU pa vracam na 16.11.5 :(
 
Karte su odlične, rx 380, rx 470, rx 480... driveri su pisani nogama...
 
Nazad
Vrh Dno