Šta je novo?

i7 2670qm (HP DV6)

paramore7

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
18.02.2017
Poruke
13
Poena
4
Pozdrav svima,

Imam problem, kupio pre par dana laptop, polovan. Nisam imao vremena previse da testiram na njemu osim osnova i za sada sve okej. Medjutim sada sa MSI afterburnerom vidim u surfovanju i slicno temperaturu od 55c do 70c, nisam probao jos nista zahtevnije jer me strah iskreno. Da li je to normalna temperatura ?

Da li i koliko mogu to da regulisem podlogom za hladjenje i koju preporucujete ? Da li su sve identicne ? 15,6 inch je laptop.
 
Instaliraj CPU-z i idi na onu Bench karticu pa klikni na Bench CPU i vidi kolika ce onda temperatura da bude.
 
Traje izuzetno kratko, ali 85c je najveca i sa threadovima i bez..

Sad eto dok pisem ovo i radim instalaciju u pozadini temp je 65-70c..
 
Jeste malo velika temperatura. Mozda ima prasine na hladnjaku a i mozda mu je zapekla pasta ako nije skoro menjana. Ne verujem da bi mu podloga za hladjenje nesto pomogla.
 
Pretpostavljam da bi to u bilo kom servisu za racunare procistili i zamenili pastu ? Nije pod garancijom ali nije problem da platim, samo me strah da nesto ne ode :) Ne bih da sam cackam a vidim dosta klipova po yt-u.

P.S Ok stupio u kontakt sa servisom, kazu 800din ciscenje i pasta. Ajd valjda nece da skenjaju nesto.
 
Poslednja izmena:
Pa verovatno da bi. :)

Ja sam na mom tj. sada sestrinom laptopu pre neki dan menjao pastu, i3-2330M je procesor i nisam mu menjao pastu od kako sam ga kupio krajem 2011. Grejao se mnogo, cak u matoroj igri iz 2004. godine je dolazio do 85 stepeni i sam spustao takt. :)
Gledao sam klip na YT i polako pazljivo skidao sraf po sraf. :D Uspeo sam da iskidam zicu od ventilatora, koja je ultra sitna, tako da sam morao da kupim nov ventilator. :D
A i plastika gde se usrafljuje ona sarka ili kako se zove se takodje polomila i uopste mi nije jasno kako. Ali srecom onaj gornji deo laptopa kada se zasrafi pritisne taj metalni deo tako da se ne primecuje da je nesto polomljeno. :)
 
Sada si me ubedio da ne diram nista :D Nista, radice ovako na 60-65c sutra i u ponedeljak ujutru teram u servis :)
 
Nisu to velike temperature za i7, ali opet, leti ce da budu jos vise. :)
 
Sada je idle 55c, probao lol da igram 70c ne prelazi, 60fps konstantno. Ali za svaki slucaj nek ga ocisti lik za 800 kinte, pa budem ubacio i ssd taman
 
Pogotovu sto je DV6 serija poznata po visim temperaturama i throtlovanju - nece da skodi da se ocisti ali ne ocekuj mnogo nize temperature.
 
Osecam da cu da saznam jos puno problema za ovu seriju sada :D Generalno jesam zadovoljan za sada, cak i eto u casual gamingu sa LoL-om ili nekim Robloxom za klinku. Nadam se da ce da potraje koju godinu.
 
Pomocice zamena paste i ciscenje kulera ali ne ocekuj nista specijalno , takva je serija , hladnjak je losiji malo.
 
Dok radi ja sam zadovoljan. Nadam se da ne moze brze hardver da otkaze na 50-60c temperaturi.
 
Probao malo danas render u premieru, posle 60sec temp je bila 92c odmah sam ugasio program. Ja se nadam da je ovo resivo u servisu i da moze da se radi render 10-15min, uzecu i coolermaster podlogu radi reda, laptop je uvek statican na drvenom stolu, ali ovo me sada brine :(
 
Nisam siguran, ali koliko se secam za VAIO F2, temperature nisu mnogo nize (isto je i7-2670qm u njemu). Jesu bile bolje (80-82*C mislim da su bile najvise), ali opet, vidno se greje. I to nisu temperature koje su problem za CPU. Evenutalno, ako ti smeta buka (sumnjam da je prijatna, mene je vise smetala na VAIO F2, nego VAIO F1, a F1 ima prve Nehaleme, koji su ipak slabiji CPU a dobro se greju, nisu ni laptopovi radjeni posebno za hladnje bili jos), ili ako ne mozes da radis jer se i tastatura/pad greju, onda je problem.

U svakom slucaju, ti odi u servis. Mamim VAIO F1 (identican mom inace) se mnogo vise grejao i brujao. Zamenjena pasta, sada je MILINA. U mom se jos uvek samo prasina cisti, nije menjana pasta ;)
 
Generalno ako radim jednom u 2-3 dana render po 10-15min, znaci nije problem buka, to je onako usput, akvarijum mi pravi 5 puta vecu buku :D Tako da samo komponente ne otkazu kroz godinu-dve i ja sam zadovoljan sa ulozenih 280e :)
 
Pa u sustini on ce da throtluje kad se pregreje tako da ne bi trebalo da bude problema - znaci rendering ce vrv trajati duze ali ce masina (najverovatnije) biti ok.
 
Ne bih da kvarim kupovinu ali mi deluje mnogo 300E za DV6 star ~5 godina...
Sledeci put potrazi savet pre kupovine.
 
Kupovina je gotova tako da nema sta o tome da se diskutuje. Ja sam zadovoljan i ne zalim za bacene pare. Pitao sam u vezi temperatura i sve je jasno.
 
Ja imam dell sa tim procesorom, evo već malo više od 4 godine. Osim što se kuler čuje kao helikopter koji poleće sve ostalo je ok[emoji4]

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ranije je u igrama bilo do 75c (konkretno lol) i u renderu 92 plus. Sada sa ciscenjem prasine, svezom pastom na oba proc i graf cipovima, i sa cooler master cool padom, u lol'u je 65 do 67c max, u renderovanje 72c max. Mislim da je ovo skroz korektno.

Gledao sam da je Cool Pad sa 160mm fanom i 1400rpm nista manje. Sada kratko paranoicno pitanje, sme li se gaming na 65c po par sati ? Grafika je na 45-48c u tom periodu. Kapiram skroz ok ?

Mislim da je sada opravdana kupovina. Jedina "mana" jeste malo utisnuce na displeju, zanemarljivo doduse. Ako se ne prosiri zelja mi da potraje neke 2 godine samo u stanu i to je to. Ako budem menjao displej necu zaliti ni 100-tinak evra ako je sve ostalo ovako korektno.
 
Poslednja izmena:
Pa jeste mu Tjunction 100 stepeni, a sta mislis jel ploci odgovara da se procesor i gpu krckaju na 90 i kusur stepeni?
 
Mislim da vec namerno počinješ da zez.
Top procesoru je tdp 100c.
Da si 2min vremena potrošio samostalno 1min Google 2670qm tdp i drugi youtube 2670qm gaming temp...
Intel i7 2670QM - Nvidia GT 540M 2GB: http://www.youtube.com/playlist?list=PLAfQQPLOoRHAeAcAHdrvG5j3ozRwFApj_

Ne zezam, pitao usput.

Ajd jos ovo, ubacio i SSD umesto dvda jer mi totalno nepotreban, ssd otisao na mesto gde je hdd bio, hard 5400rpm bacen u novu fioku desno gde je bila optika. Medjutim kada radim na numpad tastaturi kao da propada desni deo jer naravno ispod je praznina nekih 4'5cm do fioke. Cime popuniti to ume da bude iritantno kada se num tastatura koristi dosta.
 
Da nisi mozda uzeo tanju fioku? Za taj laptop treba od 12.7mm, a ima i ona tanja od 9.5mm.
 
To su ok temp.
Laptop nije pravljen vrvt da tako radi dugo, ali to uopste nisu lose ili problematicne temp za cpu i gpu.
Ako se ne greje tastatura slobodno.
 
Ali pazi, kad sam uzeo laptop, dekorativni deo od dvd~a je falio, mozda se isto I desavalo :) Sada negde do entera na numpad delu je prazno, kapiram da sa tim delom moze da se to sredi.. ne znam kako izgleda I da li moze da se nadje negde, fioka je skroz ok, samo nije dugacka do kraja kao sto nije bila ni optika.

Tako da je ona ok. Ako se vadi plastika od dvd onda da potrazim od nekog starog laptopa.. nisam nikad to radio zato pitam :)
 
Aha, e pa ako na fioci postoje rupe za ubacivanje one plastike od dvd-a, onda mozes da nakacis. Samo, verovatno taj dvd mora da bude 12.7mm, tj. isti kao fioka.

POZA1-700x700.jpg
 
http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_i7/Intel-Core i7 Mobile i7-2670QM.html

Imao sam susret sa tom serijom CPU, svaka radi na vecoj temperaturi pod opterecenjem, HP Pavilion dv6 ima losije hladjenje od drugih modela, probaj po zameni termalne paste da vidis da li ti na resetkama pod opterecenjem i vecom temperaturom izbacuje vruc vazduh ili bude mlak (hladniji), ako je na pr. temperatura 80 stepeni treba da izbacuje vruce, desava se da hladnjak ne radi dobro tj ne odnosi temperaturu od chipa do resetke pa ces morati drugi hladnjak postaviti
 
Nazad
Vrh Dno