Šta je novo?

Ati Sapphire 6850 Toxic

pekicp

Cenjen
Učlanjen(a)
09.09.2012
Poruke
39
Poena
159
Zamolio bih za pomoc
da bih znao da li je graficka karta ne ispravna (spremna za bacanje) ili ima nekog "leka", iz razloga sto sam ne zaposlen, pa nisam u mogucnosti da kupim novu.
Problem je nastao pre par dana kada sam skinuo najnoviji drajv za graficku putem "nekog" programa, upalio igricu, poceo intro, potom se otvorio prozor za odabir misije...i.....blink...ekran zacrneo, pa kako je bilo kasno, rekoh, samo cu ugasiti komp, leci i sutra ujutru videti o cemu se radi.
Sutradan ujutru pokrecem komp, monitor (DVI) mrtav. Palim TV (veza preko HDMI) - radi. Vezem monitor preko HDMI - radi.
Medjutim, prilikom pokretanja, prodje bios, ali ubrzo puca plavi ekran.
Vodjen misljenju da je "pukao" sistem, izvodim razne "peripetije" format - instal - knoppix gparted format install...
Pokrene sistem, ali cim krene update drajva za graf sledi zamrzavanje ekrana, ekran se gasi - restart.
Iskljucujem internet, sistem podignut, comp/devices - graph adapter - stoji micr. basic displ. adapter.IMG_20170215_175251-min.jpg
Vrsim pretragu starih drajvera iz 2015/2014 cak i poslednji omega drajv, ali ni jedan se ne instalira :shock: (vec pocinje oko da mi drhti).IMG_20170215_174727-min.jpgIMG_20170215_175400-min.jpg IMG_20170215_175354-min.jpg
Srecom, od drugara dobijam ovu trenutnu graph kartu kako bih mogao da pratim oglase za posao :type:

Da napomenem, da sam moju (6850) u medjuvremenu otvorio, kondezatori deluju ok, naneo novu pastu.
Laicki mislim da je problem u memoriji kartice, ili moze biti dzek za napajanje.


Dakle, ona radi u osnovnim rezolucijama koje nudi micr. basic displ. adapter

Unapred hvala svima koji su izdvojili svoje vreme za citenje moje molbe za pomoc.

Specifikacija:

Operating System
Windows 10 Pro 64-bit
CPU
Intel Core 2 Duo E8200 @ 2.66GHz
Wolfdale 45nm Technology
RAM
8.00GB Dual-Channel DDR2 @ 399MHz (6-6-6-18)
Motherboard
Gigabyte Technology Co. Ltd. X38-DS4 (Socket 775)
Graphics
VX2260WM (1920x1080@59Hz)
256MB ATI Radeon HD 2600 XT (ASUStek Computer Inc)
Storage
931GB Seagate ST1000DM003-1CH162 ATA Device (SATA)
465GB Seagate ST3500320AS ATA Device (SATA)
465GB Seagate ST3500320AS ATA Device (SATA)

Optical Drives
No optical disk drives detected
Audio
Realtek High Definition Audio
 

Prilozi

  • IMG-909cc5e5fae2e952b07d5889140da997-V-min.jpg
    IMG-909cc5e5fae2e952b07d5889140da997-V-min.jpg
    683.4 KB · Pregleda: 48
Hvala na savetu, to je prvo uradjeno sa oficijalnom amdcleanup utility. ;)
 
Ma kakav amd program skines sa interneta DDU i prvo odes pa obrises ovako drajvere pa pokrenes DDU sa run as administrator pa izaberes safe mode pa ti se komp resetuje i kada se resetuje u safe modu ce se program sam pokrene kliknes na prvu stavku i kada ocisti zaostale repove ce se resetuje onda pokrenes ccleaner odes na registry i dva puta ocistis isti i tada instaliras drajvere koje hoces.

Ali pre toga mozes da uradis da izvadis karticu iz slota i da pci slot na maticnoj izduvas od prasine a pinove od graficke da ocistis alkoholom i da sacekas da se to osusi ili magicnom istrljaj pa onda ponovo ubodes graficku u slot. Mozda prvi put nije lepo sela u slot ili je prljav slot kao i pinovi. A kada to prodjes onda odradi ovo gore za drajvere.
 
Ma kakav amd program skines sa interneta DDU i prvo odes pa obrises ovako drajvere pa pokrenes DDU sa run as administrator pa izaberes safe mode pa ti se komp resetuje i kada se resetuje u safe modu ce se program sam pokrene kliknes na prvu stavku i kada ocisti zaostale repove ce se resetuje onda pokrenes ccleaner odes na registry i dva puta ocistis isti i tada instaliras drajvere koje hoces.

Ali pre toga mozes da uradis da izvadis karticu iz slota i da pci slot na maticnoj izduvas od prasine a pinove od graficke da ocistis alkoholom i da sacekas da se to osusi ili magicnom istrljaj pa onda ponovo ubodes graficku u slot. Mozda prvi put nije lepo sela u slot ili je prljav slot kao i pinovi. A kada to prodjes onda odradi ovo gore za drajvere.

Hvala na odgovoru,
i to sam uradio, skinuo sa Guru3D.com-a,
potom sam karticu prebacio u drugi PCI slot koji nikada ranije nisam koristio, i nista se nije promenilo.

Karticu sam sam dao drugaru pre nekih sat vremena da proba na njegovom kompu, pa cu imati konkretne rezultate "danas".
Mada mi je par njih danas poslalo poruku putem PM-a:
"da je njoj potrebno duvanje znači moraš joj grejati čip, i da znaš i ako to uspe da neće biti večno možda će trajati 1 dan a možda 1 mesec ".
"karta je gotova.moguce da ce moci da se ispece/prekugla"
 
Nazad
Vrh Dno