Šta je novo?

Maticna vidi hard disk ali na kraju bsod

MilanBre

Poštovan
Učlanjen(a)
13.01.2015
Poruke
560
Poena
95
Ovako. Najzad mi stigla i poslednja komponenta pa sam ukljucio komp i on funkcionise. Sve unutra radi, medjutim kad krene da dize sistem odmah se pojavi bsod. Greska 0x0000007B i u pitanju je hard. Maticna mi je novija GA-Z270-HD3P i vidi hard disk medjutim ne dize sistem a u biosu iako je lep i funcionalan ne mogu nigde da nadjem resenje.
 
Пробај да промјениш сата кабл, сата порт. Ако то не помогне пробај тај хдд у другом компу.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Serial ata=sata.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ако је радио раније онда пробај ово што сам ти већ написао па јави шта се дешава.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Promenio port' promenio kabl. Kad god promenim port on ga vidi u biosu gde je tj u kom je portu ali nece da digne ni u safe modu.
 
Ако можеш набави негдје други хдд па пробај са њим, чисто да елиминишемо евентуални проблем са плочом.
Е да, реци ми јеси форматирао диск и подигао систем са том конфигурацијом или си диск извадио из старог компа и само пребацио у нови? Тј. да ли користиш стари систем или си подигао нови?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Може бити, ако ти је стари систем на харду да постоји неки конфликт драјвера од старог чипсета са чипсетом нове плоче па да због тога баца BSOD.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Disk je izvadjen iz prethodne konfiguracije ali pre nego sto je izvadjen, formatiran je i svez sistem uradjen. Jedino sto bi moglo da pravi problem je sto na hard disku ima drajveri od stare graficke mada ne vi trebalo to da prsvi problem kada se pokrene iz safe moda ali nece.
 
Milane, a da li ti je taj komp ikada pre radio, taj "novi" takav kakav je, sa tim hdd ili sa nekim drugim?
Da li si ti po prvi put stavio taj hdd u ta novi komp?
Da li si na njega instalirao iz pocetka neki Win, radio nesto, podesavao nesto?
Na kom se hdd nalazi Win?
Da li imas vise hdd i na kom je Win?
Probaj nam malo razjasniti gde je tu sta prikaceno i od kad je prikaceno i od kad ne radi komp (hdd u njemu)...

Da li se pojavi "plavi ekran"?
Da li je OS (Win) na tom hdd izvadjenom iz starog kompa bio instaliran sa ukljucenim ili skljucenim AHCI u biosu?
Ako je prethodno bio iskljucen "AHCI" na starom kompu (ploci) kada si instalirao OS a sada je na novoj ploci ukljucen "AHCI" nece se dici sistem i pojavice se "plavi ekran smrti".
Lek je da promenis u bios opcijama podesavanje za AHCI ili sto je najbolje da iz pocetka instaliras Win koji hoces i da ti bude ukljucen ahci u biosu.
Zbog promene ploce je svakako najbolje da se instalira novi OS da ne broljacve stari drajveri od stare ploce po sistemu, da sve bude "cisto i novo".
 
Ne brate. Narucio komponente i danas mi stiglo napajanje te sam povezao sve. Sve komponente su nove sem hard diska koji je izvadjen iz prethodnog kompa. Verovatno si ti u pravu sto se tice ahci ali jbni televizor mi se ugasio i sad treba da cekam vecnost da bi se upalio.
 
И сваким случају се слажем да би требао да подигнеш систем изнова па да онда пробаш.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Live usb sa nekim linuxom, otvori parted magic, formatiraj hdd, ili ako imas mogucnost povezi hdd na neki drugi racunar i uradi low level format. Kada sve to zavrsis instaliraj sistem.
 
Resio sam problem instaliranjem desetke preko usb flesa. Imao problem sa internet konekcijom jer trazio drajver koji se inace instalira putem diska ali posto nemam dvd citac, skinuo drajver na telefon pa onda sa telefona na komp i internet je proradio lagano.
 
Дпк не проради како ваља има изгледа још да се помучим. Елем. Након инсталације виндовса отишао сам на сајт матичне како бих упдејтовао драјвере и биос. Након флешовања биоса на најновији, приликом подизања система наишао кжје на ерор и гледао сам на нету да тај ерор решава нова инсталација. Урадио опет инсталацију и све чисто, воћиндовс се инсталира, рачунар се рестарује и крене са подизањем система али се заглави на виндовс лого и онај кружић који се врти у круг вечно али опет се ништа не дешава. Само да напоменем да први пижут радим са десетком и да ми је инсталација мало чудна. Чекам седмицу да ми друг стави на флеш и да прегазим све ово. Али пре тога. Како решити ову моју муку са кругом који се обрће у недоглед. Иначе грешка која је била након упдате биоса је INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE
 
Resio sam problem instaliranjem desetke preko usb flesa. Imao problem sa internet konekcijom jer trazio drajver koji se inace instalira putem diska ali posto nemam dvd citac, skinuo drajver na telefon pa onda sa telefona na komp i internet je proradio lagano.

Da, to mi se oduvek dopadalo.
Kupiš nov računar ili laptop.....ne dobiješ nijedan jedini disk.
Džaba što imaš internet u kući ako nemaš kako da skineš drajvere sa sajta a isti ti drajveri ti trebaju da bi ti proradio internet.

Ako to nije ******ština onda ne znam šta je.
 
@MilanBre

Jel sve radilo kako treba?
Ako jeste, zasto si flashovao bios?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Па тутубан, све радило како треба него отишао на гигабајт сајт где је плоча и видео биос да може да се упдејт. ја ударим упдејт и после виндовс неће да се учита. Онај кружић се вечно обрће. Онда сам опет кренуо са инсталацијом и одрадио без проблема, рачунар се рестартује као што треба и иде оно драјверс рејди и опет крене са кружићем који учитава вечност.
 
Решио проблем тако што сам скинуо најсвежију верзију виндовса која је легал и радинкао подмазано.
 
Ubuduce, pazljivo sa UPDATe-om BIOS-a. Pise na svakom sajtu NE DIRAJ dok sve lepo radi. - Iako je sve ispalo OK na kraju, potroseno dosta vremena.
A ono prvo - izvadio si HDD iz konfiguracije.1 i ubacio u konfiguraciju.2 i onda tvoje pitanje zasto ne radi - ti je dovoljno da shvatis da ne treba da diras BIOS.
 
Da ti pisem moje iskustvo,kad sam uzeo h81 plocu i prikljucio moj caviar blue 500gb (koji je inace odlicno radio na prethodnoj am3 ploci),svakih nekoliko dana hard prestane da radi i dobijem bluescreen,ja mislio aj mora da je do ram-a jer ukazuje na problem sa memorijom,ja tako uzeo 2x8gb ddr3 a onih 2x4gb ostavio za kasnije da reklamiram.Posle zamene memorije i dalje sam dobio bluescreen,vidim moze samo HDD da bude uzrok jer radi vec preko 1800 dana :),narucio 1TB seagate b. i problem resen.

Nedavno rodjak naruci b150m plocu i prikljucio svoj spinpoint f3 HDD,odmah pocinje da klicke nece da podigne i ako podigne windows radi cudno brljavi (sentinel prikazuje los health npr),onda mi je bilo jasno da uopste nisu hard diskovi problem vec same ploce tj njihovi sata 3 konektori/kontroleri,znaci neko konflikt postoji,odradjen firmware update na tom disku i od tada radi normalno,i moj sam probao pre neki dan na starijem racunaru i radi bez problema.

Da skratim pricu problem je sata 3 konektor,azuriraj firmware tog hard diska ili prikljuci na sata 2 konektor (ukoliko ima),ako nema vidi u biosu dali ima opcija da ogranicis na sata300.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno