Šta je novo?

Koje grafike?

Učlanjen(a)
02.03.2005
Poruke
1,437
Poena
350
Drage kolege,

U dokolici se odlučih da sastavim relikviju, pa sam tako došao u posed (relativno povoljno) MSI K8N SLI Diamond ploče i Opteron 170 procesora (socket 939, 2 jezgra, OC na ~2.5GHz), dodao sam 2x1GB DDR i sada bih da se poigram. :-devil-: Ovo mi nije mašina za svaki dan (za to imam PhenomII x6...), ali bih želeo sa sastavim nešto za igranje starijih igrica, i imam želju da oformim SLI/Crossfire na ovoj ploči (jer mi se može ,)), pa otud i pitanja:
  • Da li nforce4 podržava Crossfire?
  • Ukoliko je odgovor "DA" - koji Crossfire ne bi bio overkill za ovu kombinaciju CPU (na ~2.5GHz) i ploču? radije bih išao na ovakvu kombinaciju, nego na nVidiju (od Ati 9600 sam na AMD/Ati GPU). Da li bi dobar izbor bilo nešto iz X800/850 serije ili jače?
  • Ukoliko je odgovor "NE", koji bi bio pandan kod Nvidije?

Grafike ne moraju da budu top of the line tog vremena, a bilo bi i dobro kad ne bi bile preveliki potrošači (još bolje bez dodatnog napajanja).

Šaljite svoje predloge i ideje :)

P.S. Tema mi nije ni za podforum matične ploče, ni za podforum grafičke kartice, pa je završila ovde...
 
Na zalost ne znam radi li crossfire na nforce 4(deluje mi da moze, ali posto ne znam sigurno bolje da me ne drzis za rec). Isto tako moras da proveris da li tvoja ploca poseduje takozvani sli key, jer je u tom slucaju podesavanje blago komplikovanije nego bez.

X850 crossfire nema samse da uradis jer on trazi posebnu crossfire ediciju kartice koja se povezuje posebnim kablovima za main kartu, tako je i za x1800 i x1900, x1950 je prva gde je moderna implementacija.

Nantaj procesor smatram da ti je neki maksimum kod nVidia kartica 9600 ili 8800(bilo koji sufiks) SLI, odnosno kod ATi-ja 2900(puno trosi ali zbog 512-bitne magistrale zanimljiv izbor), 3850, 3870(dosta brza od 3850 zbog memorije) i 4770(najmanji potrosac od svih navedenih) i 4830. 4850 crossfire bi vec bio overkill za ovaj proc.

Zapravo mozda sam i precenio ovaj proc i x1950 crossfire bude jedino sto on moze da istera, ali cak i da je tako, ne radis to iz potrebe za performansama vec iz zadovoljstva i nostalgije. Drago mi je da sam nasao jos jednog s939 entuzijastu, zelim ti puno srece u ovome i javi sta uradis.
 
Hvala što si se javio, već sam se zabrinuo da me je vreme pregazilo i da se ovde niko više i ne seća s939 platforme. Mogu da zamislim šta bi se desilo ako bih sada izvukao moju P2 konfiguraciju sa dual-proc pločom i voodoo grafikama :d

Iz pretraga na netu sam naišao na oprečne informacije da CF ne radi, da radi uz modovane drajvere, da će možda jednog dana raditi itd, ali nigde i potvrdu da radi, tako da od te ideje na žalost odustajem. Pritom i master CF karticu nema šanse da nađem kod nas.

Što se tiče s939 procesora, ne znam da li može da se naže nešto jače (ima bržih, ali ne i overklokabilnijih), tako da se držim opterona, a i taman je pomalo i egzotika. :)

Što se tiče izbora grafičkih, nekako mi se čini da ću najlakše sklopiti 8600GT(S) SLI na ploči, a vidim da mahom ne traže dodatno napajanje, dok ih sa druge strane ima najviše na oglasima (ali još uvek nisam video 2 iste).

SLI key vidim da se pominje za 3x i 4x SLI, ja to nemam, valjda sam miran.

Iz drugog tabora bih možda izabrao taj ATI 2900 single, pošto nema ništa od CF, mada me suviše podseća na 4870HD koji već imam u ovoj mašini...

Ah živote, i izbori... :D
 
Nazad
Vrh Dno