Šta je novo?

Asus Commando i c2d e6300

Milan97

Poštovan
Učlanjen(a)
26.04.2015
Poruke
153
Poena
69
Ovako krenuo sam da se zezam oko klokovanja, medjutim, preko fsb preko 400 me zeza, mislim da je do memorije ne znam kako da je podesim.
Cpu: c2d e6300
MB : Asus Commando
Ram: 2x2gb Corsair na 1066mhz
Do sada sam imao uspeha sa overclockom ali mislim da me memorija zeza, ne znam koje latencije da stavim za fsb veci od 400mhz i ne znam koju voltazu da stavim za ram.
I koje su maksimalne voltaze za procesor,nb,fsb vtt i ram(konkretno za moj corsair) koje ne bi smeo da prelazim?
 
Polako pocinjem da shvatam kako ide, a i tek sam sad provalio da mi pozadi na malom ekrenu na maticnoj tacno pise zasto nece da se upali.Ako bi mogla pomoc barem da mi kazete koje su gornje granice za voltaze? A u aidi mi pokazuje sve voltaze malo vece nego sto sam namestio u biosu na primer cpu vtt je namesten u biosu na 1,45v a aida mi pokazuje da radi na 1,48 do 1,536v, nb je namesten na 1,4 a aida pokazuje 1,44, ram na 2,1v aida pokazuje 2,128 je l to aida laze ili maticna daje vise nego sto joj kazem?
 
Pise ti na ramu fabricke latencije,taj corsair sigurno moze na 5-5-5-15 da izvuce bez problema 400Fsb,ploca zadaje vise napona i to je ok,a koliko je maz napon,e to kod mene nema :D,stavi 1.4 pa vidi da li treba vise i sve zavisi kakvo hladjenje imas

Jos nesto,izbaci tod dual korca i stavi xeona,jer klokovanjem tog e6300 nista ne dobijas jedino ako hoces da se zezas sa klokom :D
 
Ma trenutno nemam kinte, za koji dan uzimam xeon vrv cu x5460 jer imam dobro hladjenje, a ovo klokujem cisto da udjem u stos kako se klokuje. Sad imam novi problem kad stavim fsb na 440 komp nece da se upali probavao sam sve zivo i na kraju dignem nb,fsb vtt i vcore na 1,5v ni tad se ne pali a imam dve opcuje kako da setujem memorije 880mhz 2,1v 4-4-4-12 ili 1100mhz 2,1v 5-5-5-15 i ni sa jednom ni sa drugm se ne pali, ne znam sta trebam da uradim?
 
oc.PNG Capture.PNG
ovo je maksimum koji sam mogao da izvucem, ne znam zasto ali preko 440 fsb nece da se upali.
 
Naravno da nece kada rucno ne setujes,znaci strap stavi na 400 a memory multy na najnize i memoriju rucno setuje a ne ponudjene opcije, na 880Mhz stavis 5-5-5-15 i rokaj po FSB-u,mada treba malo da proucis materiju,imas na netu klipova koliko god hoces za OC 775

http://www.overclock.net/t/1568277/asus-commando-q6600
 
Poslednja izmena:
Ta ploca lagano izvlaci 500 FSB pogotovu sto ti koristis core 2 duo.
Negde gresis u setovanju. Memoriju stavi na vrednosti priblizno fabrickim, 5-5-5-15/1066 Mhz. Ako ides ispod te frekvencije mozes i 4-4-4-12.
Za sve iznad 1066 Mhz zavisno od memorije, tj. primerka moraces da opustas latencije. Nekad i ne mora ali uglavnom treba.
Probaj sa nizim clock-om memorije na tih 880 Mhz 4-4-4-12 pa vidi da li boot-uje tada.
 
Naravno da nece kada rucno ne setujes,znaci strap stavi na 400 a memory multy na najnize i memoriju rucno setuje a ne ponudjene opcije, na 880Mhz stavis 5-5-5-15 i rokaj po FSB-u,mada treba malo da proucis materiju,imas na netu klipova koliko god hoces za OC 775

http://www.overclock.net/t/1568277/asus-commando-q6600

Gledao,citao Ali ne pomaze, stavljao sam rucno 1066mhz I 5-5-5-15 ali tada nece da se upali. Ima jos opcija tamo oko memorije njih nisam menjao mozda zato? Slikacu bios i te opcije vcrs pa cu postaviti.
 
Ta ploca lagano izvlaci 500 FSB pogotovu sto ti koristis core 2 duo.
Negde gresis u setovanju. Memoriju stavi na vrednosti priblizno fabrickim, 5-5-5-15/1066 Mhz. Ako ides ispod te frekvencije mozes i 4-4-4-12.
Za sve iznad 1066 Mhz zavisno od memorije, tj. primerka moraces da opustas latencije. Nekad i ne mora ali uglavnom treba.
Probaj sa nizim clock-om memorije na tih 880 Mhz 4-4-4-12 pa vidi da li boot-uje tada.

Probao sam 4-4-4-12 na 880 MHz i nece, probacu kao sto je nenad predlozio sa vecim latencijama.
 
I hvala nenade, samo su trebale da se stave vece latencije. Sad mi ostaje da se igram sa voltazama i fsb-om, ti si mi rekao nenade da stavim 1.4v tu si mislio na sve voltaze ili? I sta znaci strap je l to isto sto i fsb? I cujem neko pistanje mislim da dopire iz maticne je l to nesto lose, uglavnom kad je po loadom.
 
Poslednja izmena:
Napon za CPU 1.4v pa dokle stignes,medjutim to pistanje od maticne moguce da je naponska vrela,probaj metodu prsta i stavi da duva vent u nju ako je to,mada ja bih ti savetovao dok ne uzmes neko bolje hladjenje ostavi se overcloka

Moizemo ti mi napisati napone al to zavisi samo od tvog primerka,moras sam da istrazis sta mu godi a sta ne,zato stolicu zgrej ko sto rekoh i edukacija,de zaglavis pomocicemo...
 
Ne verujem da se cuju zavojnice na ploci. Pre ce biti da zvuk dolazi iz napajanja. To je Core 2 Duo, nije to neko opterecenje, mada ploca je vec dosta stara..
Vidi koji ti je VID (Voltage Identification) , imas Core Temp recimo, tu ce ti pisati. To je neka polazna tacka da vidis koliko ti CPU radi na defaultu.
Na osnovu toga dodaj polako napon. Veliko je pitanje kakav ti je primerak CPU-a. Moras sam da ispitas korak po korak.
 
Capture.PNG
vrele su mi ove crne kockice, veoma vrele bukvalo se ispecem valjda je to naponska? Stavicu za pocetak jednu 12-icu da ih hladi.
 
Nazad
Vrh Dno