Šta je novo?

PowerMac G5 PSU mod, par pitanja

_/Neo\_

Čuven
Učlanjen(a)
27.01.2002
Poruke
3,929
Poena
710
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 8900k
Matična ploča
MSI Z370 SLI+
RAM
2x8GB DDR4 3200MHz gSkill TridentZ
GPU
Sapphire RX580
Storage
Samsung 970EVO (500gb) + WD750 2tb
Zvuk
Sound Blaster Audigy FX
PSU
Corsair RM650i
Kućište
Cooler Master 690 1st gen
Monitor
Dell U2422H + HL P24 G5
Miš & tastatura
Logiteck Wave (K350) + MX Master 2s
Laptop
Dell Inspiron 15
Mobilni telefon
Nokia 7.2 + Motorola Edge 40 Pro
Pristup internetu
  1. ADSL
Pozdrav drugari,

Možda sam malo omašio temu, možda je trebala da ide u modding, ali kapiram da će ovde biti više ljudi koji mogu da pomognu.

Naime radim jedan mali mod, tj hoću u g5 da spakujem klasične pc komponente a pošto mašina koju ću staviti unutra neće biti veliki potrošač, hteo sam da iskoristim fabričko napajanje sa powermac-a koje je deklarisano na 450W ( po 14A na 2 12v grane) što mislim da je sasvim dovoljno za neki home PC koji bi išao unutra, neki i5 u kombinaciji sa nekom 1050 grafikom (ili Rx 480)....

I tu je nastao problem :) Naravno konektori za g5 i klasične ATX ploče nisu isti, ali to je najmanji problem, povadio sam sve pinove sa svih konektora sa g5, napravio pravilan raspored za atx i tu imam mali problem. Nemam sivu žicu :) koja je na ATX napajanjima predstavljena kao PowerOK žica. Isto tako na g5 napajanju imam jednu 3.3v žicu koja je obeležena kao 3.3VSE i jednu crnu žicu koja je obeležena sa RTN2 i za koju uopšte nemam pojma šta predstavlja. Pored njih imam i fantach (kapiram da očitava RPM ventilatora) ali te žice mi nisu spojene naravno nigde...

E sad, da bih ga testirao naravno prvo sam probao zelenu i crnu žicu i tako napajanje pali (vrti ventilatore)...Kada sam sve prespojio kako treba u ATX konektor i napravio 4pin 12V konektor za procesor, uzeo sam to i spojio na ploču i probao da upalim. Ploča dobije struju, ventilator onako malo se pomeri i to je to, dalje neće...Posle sam probao da se igram sa 12v granama (pošto ima 2 grane) i svaki put je isto. Matična je naravno ispravna a posle svakog pokušaja sa ovim napajanjem palio sam je na normalnom ATX napajanju...

Drugo šta sam danas uradio, odneo sam do drugara koji ima onaj PSU tester...on upali napajanje, daje sve napone, ali...pored svega toga ima u gornjem ćošku nešto što prijavljuje 0ms, neki PG Delay.
E sad imam ja par napajanja po kući koja bih morao da prepravljam, a isto tako imam i u ponudi za neke male pare isto ovo napajanje (navodno ispravno) ali me zanima da li je neko radio nešto slično? Da ne bacam pare pa da opet zbog te jedne žice da ne radi (ako je do toga uopšte)...
Na netu vidim da su ih prepravljali i to baš amaterski, tipa jedna gnd žica iz napajanja je razvučena na 8 konektora u atx konektoru i slično a opet ovo moje je koliko toliko dobro urađeno, tj iskoristio sam sve fabričke konektore i opet cvrc :)
 
Nazad
Vrh Dno