Šta je novo?

Raskid ugovora sa Telekomom

Šta se dešava,ima li nekog pomaka u vezi tvoje situacije?
 
Trenutno ništa novo, problem je i dalje prisutan, sada čekam odgovor na prijavu koju sam poslao pre 8 dana RATEL-u. Nadam se da neću dugo čekati, mada koliko vidim @topten čeka više od mesec dana.
Javljam ako bude nekog pomaka.
 
Ubi ruter burazeru. Onda moraju da ti ga zamene jer nemaš uslugu koju plaćaš.
 
# stopke Nece covek o da uradi iz nekih razloga. Saga se nastavlja, cekamo resenje. Racunam negde oko 1.maja :)
 
UPDATE: Nakon 11 dana od slanja prijave RATEL-u, jutros bez ikakve najave dođoše dva radnika iz Telekoma (sektor Telefonije), došli da menjaju kablove od ormarića do utičnice, ja u čudu, kako sada menjaju oni o svom trošku. :D
Odmah sam znao da neće ništa time postići, jer sam ih već menjao, ali ajde nek menjaju, stave oni sivi kabl (sličan onom što ulazi u modem) u zid i tako sve do stana.
Srede oni to, odu, problem i dalje prisutan. Šta sad!? Znam da će te vi reći sprži modem, zaledi ga...
Uzmem ja telefon u ruke, i kažem da su bila dva radnika i menjala kablove, ali da je problem ostao. Dodam ja na to da mi se modem restartuje i gubi podešavanja za WiFi (naziv, broj kanala, šifru..). Kaže mi žena, ako gubi podešavanja, doći će neko da ga zameni. (kako se toga nisam ranije setio)
U roku od sat vremena, došao čovek, stavio novi ZTE H168N V3.1 modem, probao ga, i sam ustanovio da problem ponovo nije otklonjen, i da je brzina katastrofalna!!!
Nazvao nekog i rekao da problem nisu rešili i da će doći neko sa opremom za traženje grešaka (šta god mu to značilo,mislim da pomenu neki laptop...)

Da li je ovo uzrokovano mojom prijavom RATEL-u, baš me zanima.
 
Sta je problem kod tebe onda ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Markic: Naravno da je uzrokovano prijavom Ratel-u. Uvek je prvo vidljiva (re)akcija Telekoma pa ti tek tipa mesec dana kasnije stiže pismeni odgovor Ratel-a koji sadrži i "izjavu" Telekoma u stilu da je sve rešeno i da nije bila krivica Telekoma nego korisnika :D :D TJ na sajtu Ratel-a bi samo status trebao da se promeni u nešto tipa "dodeljen"/"zaveden/prosleđen" u vreme kad ti je došao Telekom da lepo ljubazno rešava problem ;)

Čekaj, oni su tebi stavili sad ovaj pljosnati kabl od ormarića do utičnice? A šta bi sa novim kablom što si ti plaćao nekome da sprovede nedavno?
 
@Markic: Naravno da je uzrokovano prijavom Ratel-u. Uvek je prvo vidljiva (re)akcija Telekoma pa ti tek tipa mesec dana kasnije stiže pismeni odgovor Ratel-a koji sadrži i "izjavu" Telekoma u stilu da je sve rešeno i da nije bila krivica Telekoma nego korisnika :D :D TJ na sajtu Ratel-a bi samo status trebao da se promeni u nešto tipa "dodeljen"/"zaveden/prosleđen" u vreme kad ti je došao Telekom da lepo ljubazno rešava problem ;)

Čekaj, oni su tebi stavili sad ovaj pljosnati kabl od ormarića do utičnice? A šta bi sa novim kablom što si ti plaćao nekome da sprovede nedavno?
Koliko znam ostao u zidu, njihov pljosnati je provučen kroz bužir crevo do vrata stana, a odatle po zidu do splitera, praktično mi utičnica više ne treba.
 
Poslednja izmena:
UPDATE: Nakon 11 dana od slanja prijave RATEL-u, jutros bez ikakve najave dođoše dva radnika iz Telekoma (sektor Telefonije), došli da menjaju kablove od ormarića do utičnice, ja u čudu, kako sada menjaju oni o svom trošku. :D
Odmah sam znao da neće ništa time postići, jer sam ih već menjao, ali ajde nek menjaju, stave oni sivi kabl (sličan onom što ulazi u modem) u zid i tako sve do stana.
Srede oni to, odu, problem i dalje prisutan. Šta sad!? Znam da će te vi reći sprži modem, zaledi ga...
Uzmem ja telefon u ruke, i kažem da su bila dva radnika i menjala kablove, ali da je problem ostao. Dodam ja na to da mi se modem restartuje i gubi podešavanja za WiFi (naziv, broj kanala, šifru..). Kaže mi žena, ako gubi podešavanja, doći će neko da ga zameni. (kako se toga nisam ranije setio)
U roku od sat vremena, došao čovek, stavio novi ZTE H168N V3.1 modem, probao ga, i sam ustanovio da problem ponovo nije otklonjen, i da je brzina katastrofalna!!!
Nazvao nekog i rekao da problem nisu rešili i da će doći neko sa opremom za traženje grešaka (šta god mu to značilo,mislim da pomenu neki laptop...)

Da li je ovo uzrokovano mojom prijavom RATEL-u, baš me zanima.

Naravno da je uzrokovano prijavom RATEL-u. Tebi je verovarno fizicki ostecena parica od centrale do zgrade.
 
Ne znam stvarno, da nema možda neke veze to što je sredinom januara pukla vodovodna cev ispred moje zgrade, baš kod šahta na kojem piše "Telefon"? Šaht je na trotoaru, a cev je pukla odmah do trotoara.
 
Ne znam stvarno, da nema možda neke veze to što je sredinom januara pukla vodovodna cev ispred moje zgrade, baš kod šahta na kojem piše "Telefon"? Šaht je na trotoaru, a cev je pukla odmah do trotoara.

Pa nek promene kabl od zgrade do prvog nastavka onda... Reci im obavezno da je pukla cev.
 
Važi, nego jel postoji opcija na ovom ZTE modemu da pogledam Link Up Time? Na HG630 sam to mogao da vidim (uporedim sa vremenom trajanja sistema modema), pa sam tako znao da li Link puca.
 
Da ne otvaram novu temu pa da pitam ovde.
Ugovor za Box i mobilni mi istice 7.3. Posaljem caleta pre neki dan u mts da se raspita da li daju neke povoljnosti za produzetak ugovora i oni mu kazu da nema nista za stare korisnike i daju mu da potpise produzetak ugovora. E sad zanima me da li postoji neka mogucnost da se taj produzetak ponisti bez placanja penala posto stari ugovor jos nije bio istekao?
 
U najkracem ,ne.Vec je ovde pisano da si mogao da izboksujes 4 meseci po 1 dinar u mom slucaju ,ili nesto povoljnije da si im se obratio preko mejla.Box imas pravo da potpises 3 meseca pre isteka obaveze ,ako ostajes na istom .
 
Jedno laičko pitanje, ako imam net od 20Mbps, tj. taj paket, koja su dozvoljena odstupanja od brzina da uđem u proces "ćeranja" sa Ratelom i rasikodom ugovora sa MTS-om? 15% ili 20% ili više?
 
Ako u ugovoru piše "do xxMbs", nema dozvoljenih % za tužbu, pošto to "do" znači da ti garantuju da neće da bude više.
 
Ili im napiši pisamce sa sve slikama protoka, pa pošto ti isporučuju 1/10 ti njima isto plaćaš 1/10 računa. Mislim, oni isporučuju do yyy a mi plaćamo fiksno...
 
Ako se secam dobro bilo je negde receno (pisano) ovde na forumu da ako ima 80% i vise u proseku tokom nekog vremenskog perioda (dal mesec dana) onda je to ok a ako ima manje onda je to podlozno raskidu.
Ako imas 2 treba da je 20 konstantno DL (ili uL) onda imas osnov da trskidas ali moras se barem mesec dana zaliti, pismeno, emailom, da se moze dokumentovati razlog za raskid...
 
Nije baš podložno raskidu (da odmah ideš na tu varijantu da tražiš raskid) ali bi trebalo da bude podložno prilagođavaju cene ili argument a se odobri spuštanje na niži & jeftiniji paket ako postoji u ponudi. A npr Orion je u svoje Generalne uslove gde spominje to 80% naveo da to ne važi za WiFi pakete :D :D
 
Nazad
Vrh Dno