Šta je novo?

Raskid ugovora sa Telekomom

Jel se na tebe vodi net ?
 
Pitam. Mnogo je konfuzna situacija. Zato sto je podrska za net i oni tehnicari sto rade ok. Ovako, ti si zamenio kablove, tu je sve ok. Nek okrene majka sad, i prijavi problem. Ali sad da zove. Ujutru ima da te zovu i da dodju. I taj lik koji dodje. On uvek ima modeme kod sebe. Nek zamene. Ti imas 20/2. Oni su izmerili da moze i vise. Mnogoje sve konfuzno. Jos kad su ti bili, sve si mogao da zavrsis.
Nisu hteli da ti menjaju. Jer se ne vodi na tebe. U poslovnici.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pitam. Mnogo je konfuzna situacija. Zato sto je podrska za net i oni tehnicari sto rade ok. Ovako, ti si zamenio kablove, tu je sve ok. Nek okrene majka sad, i prijavi problem. Ali sad da zove. Ujutru ima da te zovu i da dodju. I taj lik koji dodje. On uvek ima modeme kod sebe. Nek zamene. Ti imas 20/2. Oni su izmerili da moze i vise. Mnogoje sve konfuzno. Jos kad su ti bili, sve si mogao da zavrsis.
Nisu hteli da ti menjaju. Jer se ne vodi na tebe. U poslovnici.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Išla je i moja mama u poslovnicu, ali su rekli kako oni nažalost ne mogu da menjaju modeme. Išli smo i na Terazije i u poslovnicu prekoputa Univerzitetske biblioteke.
 
Mom drugu pre dve godine pukne grom negde u banderu,i pocrka brdo tehnike u nekoliko okolnih ulica.Naravno i modemi.Ljudi su masovno menjali modeme u poslovnici,iako su tamo znali za grom.Niti je ko proveravao dali je stvarno crkao,nego su bez reci zamenjivali.
 
Markic poslusaj me i uradi kako sam ti napisao. Oni kad dodju imaju po par modema. Iskljuci sad modem. I nek okrene. Sad.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@gorgilije Ne znam stvarno, meni ne žele da daju novi modem, ako mi ne verujete, probajte sami da odete do poslovnice i recite da vam ne radi modem, ako vam ga zamene idem odmah u tu poslovnicu da menjam modem.
 
Ubij ga. Imao je drugar slican problem kao ti. Zamenili su mu bez problema i sve radi od tada ok.
 
Modeme ne menjaju u poslovnici vec u tehnickoj sluzbi. Treba da odes do tehnicke sluzbe i tamo zamenis. Raspitaj se gde se nalaze prosrorije tehnicke sluzbe. Kod nas u manjim mestima su obicno sa druge strane glavne poste. Ali opet ti kazem moras da sredis modem. Sipaj brate vodu u njega(naravno prvo ga istekaj iz struje).
 
Kako da saznamo gde je tehnicka sluzba?:)
 
@gorgilije Ne znam stvarno, meni ne žele da daju novi modem, ako mi ne verujete, probajte sami da odete do poslovnice i recite da vam ne radi modem, ako vam ga zamene idem odmah u tu poslovnicu da menjam modem.

Ma verujem ti bre,nego se cudim sto sad ne menjaju,kao da su od zlata.Samo pricam kako se pre radilo.
 
Ma verujem ti bre,nego se cudim sto sad ne menjaju,kao da su od zlata.Samo pricam kako se pre radilo.
Sećam se jednom prilikom da su imali neki kvar, nije radio net celu veče, zovem ih ja ujutro da kažem da mi ne radi net, kažu oni pogledajte da li sada radi pošto su u toku noći imali neki kvar, ja upalim ono ne radi (nije radio zato što sam zaboravio da vratim kabl u spliter), istog dana dođu dva lika da menjaju modem, kreće prvi da pali modem da vidi da li radi, ja reko sad će da provale da sam ih bezveze cimao, međutim kaže drugi lik, šta ga bre smaraš, skidaj taj, stavi novi.
Tada su mi bez ikakvih problema zamenili modem, koji je bio potpuno ispravan.
 
Ma taj 630 je dobar. Znam, trenutno je zakaceno 10 kompa i 10 telefona uz par rutera pokriva 3 sprata. I preko 3000 m2. Ni da stucne


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod mene, sa par klijenata, HG630 pre ili kasnije WIFi prestane da radi, pod obavezno.
 
Poslednja izmena:
Ma taj 630 je dobar. Znam, trenutno je zakaceno 10 kompa i 10 telefona uz par rutera pokriva 3 sprata. I preko 3000 m2. Ni da stucne
Jesi si siguran da si na Dorcolu, posto WiFi da pokrije i jedan sprat se meni ovde cini nemogucom misijom :D
 
Moguce moguce, sad mislim da ima i 20 telefona. Plus kompovi [emoji23] Dobri ruteri [emoji23]
Ni da stucne, nervira me


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Radi kod mojih u kuci preko 50m, u garazi bukvalno :)
Ali u mojoj zgradi - samo da izadjem iz stana, vec ne radi maltene, na 4m :) Prosto izolacija signala jaka :(
Ne znam gde to mozes na Dorcolu imati tako dobar domet.
 
Zgrada, ruteri koji su povezani na 630 završavaju posao... Zidovi po metar :) zgrada 100 godina
 
A ti imas jos rutera povezanih na njega, koji sire signal?
 
A jasno... promasio sam deo za "par rutera".

P.S., on topic: kada sam uzimao VDSL, prvi ruter uospte nije radio - covek dosao, isproveravao nesto, vidi ne radi, odmah zamenio. Isto i za ADSL. (da, oba puta sam dobio pokvaren modem prvi put :D)
 
Svima menjaju modeme, samo meni ne žele da menjaju.
Nego, niko mi nije odgovorio, jel postoji opcija prenosa ugovora na treće lice?
 
Nesto si ih iznervirao. I mene pocinjes polako. Iskreno. [emoji23] pusti ugovor na trece lice, rekao sam i danas u 14h sta da uradis. Sutra ce da ti zamene


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ajde probaću sutra ponovo, ali definitivno zadnji put. Jer ako njih ne zanima obezbeđivanje funkcionalne usluge, ni mene ne zanima plaćanje njihovih usluga.
Izvinjavam se ako sam nekoga iznervirao svojim problemom :D Ali već 2 meseca bez funkcionalnog neta...
 
Mozes prebaciti na trece lice, ali sta ces dobiti time?
(mislis da prebacis na trece lice, koji bi ionako koristili ADSL, ali kraci ugovor?)
Fora je da onda on mora da se cima za prenos, a nesto baaaaas traje i prenos i nova UO kod Telekoma ovih meseci (radio sam ih nekoliko)
 
Da na to mislim, ali ta opcija bi ostala kao zadnja, u slučaju da ne budu hteli da odobre sporazumni raskid ugovora.
 
Ajde probaću sutra ponovo, ali definitivno zadnji put. Jer ako njih ne zanima obezbeđivanje funkcionalne usluge, ni mene ne zanima plaćanje njihovih usluga.
Izvinjavam se ako sam nekoga iznervirao svojim problemom :D Ali već 2 meseca bez funkcionalnog neta...

Samo ti pozovi sad. Da bi ti dosli sutra. I donece novi modem.Ili ugasi modem. Ili stvarno uzmi onu peckalicu od upaljaca i izgori ga. Ako cekas sutra da zoves, ode to na ponedeljak. Mozda je naisao neki los. Mozda si ga malo zaledio. Mada kazem ti pogodio se jedan primerak ni da stucne. Zakaceno na njega i po 30 uredjaja.
Menjao si kablove. Menjao uticnicu... stavices novi modem i radice. A za wifi, to ti nece raditi ni na novom sa punom brzinom. Zakaci lan

Necete biti sporazumno nista veruj


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Samo ti pozovi sad. Da bi ti dosli sutra. I donece novi modem.Ili ugasi modem. Ili stvarno uzmi onu peckalicu od upaljaca i izgori ga. Ako cekas sutra da zoves, ode to na ponedeljak. Mozda je naisao neki los. Mozda si ga malo zaledio. Mada kazem ti pogodio se jedan primerak ni da stucne. Zakaceno na njega i po 30 uredjaja.
Menjao si kablove. Menjao uticnicu... stavices novi modem i radice. A za wifi, to ti nece raditi ni na novom sa punom brzinom. Zakaci lan

Necete biti sporazumno nista veruj


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zvao bih, ali nisam kod kuće.
Znam da preko WiFi ne ide puma brzina, ali pre se brzina kretala od 15-17Mb/s, a sada 5-8Mb/s
 
Sutra ce biti od 3-5. Na wifi. U zgradi si. Stavis kabl. I imaces onoliko koliko treba da imas.
Uloguj se na moj telekom i tamo imas da prijavis problem. Ali sad to uradi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema veze gde si, poziv na 0800-100-100 je besplatan, sa bilo kog telefona, i radi danas.
 
Nazad
Vrh Dno