Šta je novo?

Staro kvalitetno napajanje na novu konfiguraciju?

gordan84

Slavan
Učlanjen(a)
10.10.2008
Poruke
774
Poena
320
Kupujem nove komponente za računar.

Da li da iskoristim napojnu iz starog računara, Corsair TX750 koja je stara 6 godina ili je bolje da kupim novu PSU?
Koji je inače životni vijek napojne jedinice?
 
Ako je 100% ispravno nema nikakvih razloga da ga ne iskoristis. Dobro je to napajanje sa vise nego dovoljno snage za sve komponente...
 
Koja konfiguracija je u pitanju,nisi naveo,pa ne znamo koliko će PSU biti opterećen.Gledajući MTBF,ne bi trebao da imaš problema.
 
Onda ću ga ostaviti. Što se tiče snage to je ok.
Pa za sada sam kupio 32 GB Kingston HX Fury DDR4 8GB 2666MHz i kućište MS Black Widow a planiram kupiti, čim bude dobavljivo, Ryzen 7 1800x, AM4 MB, vodeno hlađenje (vjerovatno Arctic Liquid Freezer 240 ako se mogne montirati na AM4).
Sa postojećeg računara ostavljam SSD i 2 HDD-a i za sada možda ostavim grafiku. Kasnije možda kupim neku srednje klase, čisto za ArchiCAD i Artlantis.
 
Ja imam isto napajanje (2008 godište), sličnu staru konfiguraciju, i želju za Ryzen upgradeom (mada ja razmisljam o 6c12t varijanti) :D. Napjanje je dobar deo vremena provelo napjajući non OC E8400 i 8800GTS 512, a zadnjih par godina mašinu iz potpisa. Kao će da se nosi sa Ryzenom, će da se vidi kasnije.
 
od svih komponenti sto sam pokvario ili su se pokvarili, jedino mi je napajanje izdrzalo maltretiranje evo vec 6 godina sljaka ko doxa
 
Uzeo novu grafičku asus dual gtx 1060 6gb, generalno sve komponente su mi nove osim napajanja koje je uzeto pre par godine, čiftek 500w, bilo je oko 50ak evra. Problem se javio sinoć pošto je krenulo da brunda i vrti ventilator kao nikada do sada sigurno desetak min. Nastavilo se i nakon ponovnog paljenja kompa.
Ne znam šta mi je činiti i da li popravljati ovo ili uzeti novo?
 
Ako se ima novca i za novo napajanje, mislim da bi bilo bolje pazariti novo,
jer 6 godina starom napajanju mogu da nedostaju novi standardi i ostale finese kao sto je zastita od visokog/niskog napona, strujnog udara i sl.
Tako da, na nov komp, da bi sve bilo "na nivou" novo kvalitetno napajanje bi bilo idealna stvar.
 
Uzeo novu grafičku asus dual gtx 1060 6gb, generalno sve komponente su mi nove osim napajanja koje je uzeto pre par godine, čiftek 500w, bilo je oko 50ak evra. Problem se javio sinoć pošto je krenulo da brunda i vrti ventilator kao nikada do sada sigurno desetak min. Nastavilo se i nakon ponovnog paljenja kompa.
Ne znam šta mi je činiti i da li popravljati ovo ili uzeti novo?
Iz iskustva znam da je skoro nemoguce popraviti ventilator kad jednom krene da bruji,
ili zameniti celi ventilator ili celo napajanje.
 
ako vent bruji samo minut dva nakon paljenja kompa, dovoljno je skinuti ga, izvaditi plastični čep sa leđa ventilatora i unutra kanuti kap-dve mašinskog ulja za mašinu singericu.
gotova stvar.

ako bruji konstantno, kupi odgovarajući ventilator (12ica, 14ica... već kakav je originalno). Preporučujem marku xilence, jer ta fabrika proizvodi noctua ventilatore i veoma je tih.
http://www.duocom.rs/sr/proizvod/xilence-coo-xpf120r/35600

izvuci kabl od napajanja gde izlaze kablovi, i spoj ga na slobodan fan konektor na ploči.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno