Šta je novo?

Predlog za graficku

Nikola7

Poštovan
Učlanjen(a)
03.02.2017
Poruke
0
Poena
50
Trenutno imam gtx 750ti 2gbddr5 pa bi da upgrade da nju prodam ili dam u zamenu i jos 150e koju bi mi vi graficku preporucili

ovo je trenutna konfiguracija

procesor:fx8300
maticna:MB AM3+ 990X Gigabyte GA-990X-Gaming
ram: 8gb hyper red
napajanje litepower 550w
hdd + ssd

postavio cisto ako je bitno zeleo bi da upgrade fps dota/h1z1/csgo

edit: razmisljao sam o ovoj MSI GTX 1050 2GB GDDR5 Gaming X ali ne razumem se bas najbolje receno mi je da cu dobiti neki plus e sad koliko je to nzm :D
 
Poslednja izmena:
Problem kod tog napajanja je sto je losa jedinica, i ne bih klokovao taj 8300 na njemu.

Kao sto je @dovlagenja rekao, u doti i csgo-u ces dobiti fps zamenom procesora, a ne graficke karte.
Cak i sa g4560 ces imati dosta bolji fps, jer te igre ne koriste mnogo threadova pa 8 threada od fx-a ne dolaze do izrazaja.

Te igre zahtevaju jako jezgro pre nego multi-thread, a fx procesori generalno imaju slabo jezgro, pogotovo fx 8300 sa svojim 3.3ghz mizernim base klokom.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nista nemenjaj napajanje ili celu platformu zbog nezahtevnih moba igara,pretpostavljam da nemas 144hz monitor vec obican koji prikazuje max 60 fps,za taj zadatak i navedene igre je fx8300 ali i 750ti dovoljni,bolje stekaj pare,ako ipak zelis pojacati uzmi gtx1050 i to je to.
 
Trenutno imam gtx 750ti 2gbddr5 pa bi da upgrade da nju prodam ili dam u zamenu i jos 150e koju bi mi vi graficku preporucili

ovo je trenutna konfiguracija

procesor:fx8300
maticna:MB AM3+ 990X Gigabyte GA-990X-Gaming
ram: 8gb hyper red
napajanje litepower 550w
hdd + ssd

postavio cisto ako je bitno zeleo bi da upgrade fps dota/h1z1/csgo

edit: razmisljao sam o ovoj MSI GTX 1050 2GB GDDR5 Gaming X ali ne razumem se bas najbolje receno mi je da cu dobiti neki plus e sad koliko je to nzm :D

rx470, ali prvo napajanje.
 
Nista nemenjaj napajanje ili celu platformu zbog nezahtevnih moba igara,pretpostavljam da nemas 144hz monitor vec obican koji prikazuje max 60 fps,za taj zadatak i navedene igre je fx8300 ali i 750ti dovoljni,bolje stekaj pare,ako ipak zelis pojacati uzmi gtx1050 i to je to.
Slazem se sa ovim, ako imas 60hz monitor i fps ne pada ispod, ne menjaj nista.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Prvo napajanje ( los empirizam sa lite-power) i inace prvo napajanje, to je kao srce ili mozak, a to lite srce moze sve da upropasti belive me...
Da je bar ko moje SM ups CM Light nego nije, to su neka fishi napajnja koja je Chiftec mislim gurao u ELite kucista a nisu prosla pored Chiftec a
Ni dinar nebi ulozio kakva crna 1050gtx dok ne zamenim napajanje
 
Poslednja izmena:
@dovlagenja
Ti si ozbiljan ili trolujes?

Sta ste navalili na napajanje,bice dovoljno i za jace potrosace a pogotovo za jednu 1050 koja trosi kao 750ti tj ispod 75w...
 
Poslednja izmena:
Nece dobiti nikakav fps u doti,csgo-u i da stavi gtx 1080.

Ako je fps 60 i ne ide ispod, nemoj da diras nista. Ako dropa, overklok ti moze malo pomoci, ali fps u tim igrama mnogo vise skalira od jakog jezgra nego od multi thread performansi koje se dobijaju kad se klokuje fx, i fx se ne klokuje na tom napajanju.

Za te igre bih definitivno uzeo g4560,samo sto to sa sobom vuce zamenu i ploce i ram-a, ali ces sigurno videti boljitak.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Imacu nekih 250e budzet krajem nedelje jedino ceo ovaj komp da prodam bez graficke i opet build ispocetka posto strimujem ali dok strimujem imam ozbiljan problem sa fps u csgo je bilo sve odlicno do skoro pa je poceo da pada ispod 100fps pre toga radio u 170 dok stream bez je csgo imao 250-300 negde padne na 200 a u doti bez strima 120 sa strimom rip 40-60 varira i nepodnosljivo je

Edit: radio sam sistem sa w7 na w10 i isto je fps je da izvinete sjeban iz nekog razloga kod obs probao sam da strimujem preko samog steam-a ono "watch ur frend" opcija i fps je bio odlican kao pre na obs i da izvinjavam se sto sam promasio temu sekciju ili kako se to pravilno zove
 
Poslednja izmena:
Mislim da ta karta podrzava Shadowplay.

Jesi li probao preko shadowplay-a da strimujes, ili strimujes preko obs-a?
Sa shadowplayem ne bi trebalo da imas gubitke performansi.

Edit: sad sam video da strimujes preko obs-a.
Probaj da podesis stream preko Nvidia shadowplay, ne bi trebalo da imas nikakvih problema.
Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislim da ta karta podrzava Shadowplay.

Jesi li probao preko shadowplay-a da strimujes, ili strimujes preko obs-a?
Sa shadowplayem ne bi trebalo da imas gubitke performansi.

Edit: sad sam video da strimujes preko obs-a.
Probaj da podesis stream preko Nvidia shadowplay, ne bi trebalo da imas nikakvih problema.
Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Vazi probacu sutra u toku dana pa cu javiti kakva je situacija
 
Nazad
Vrh Dno