Šta je novo?

Problem HD 7970

scynp

Poštovan
Učlanjen(a)
19.01.2015
Poruke
174
Poena
69
Moja oprema  
Mobilni telefon
0692221817
Pametni uređaji
P30 pro
Pozdrav svima, imam problem sa navedenom grafikom kupio sam je od nekog lika, uglavnom znao sam da joj ne rade vga tj dvi izlazi nego samo hdmi, doneo je kući zakačio na tv full HD sve lepo digao drajvere probao furmarku baca normalan skor kao i svaka druga taj model, ušao u igricu digao podešavanja i dobio max 30 fps, igrice su anno, wow, wot, ac black flag, a piše da je u fulu opterećena, temperatura joj oko 60c max, probao sam sve druge drajvere, oborio sistem opet isto,ima slabiji fps nego prethodna gtx 560
 
Poslednja izmena:
Verovatno ti je refresh rate podesen na 30 ili nesto slicno, iskopaj po drajverima ta podesavanja. Dakle, prvo poiskljucuj sve vezano za v_sync da bi proverio da li je to to.
 
Stavio sam na 60 i probao na low oko 60 fps sto je jako malo, i svasta nesto pokusavao , i desilo mi se posle restarta da je pojacala kulere na ne znam koliko uglavmom culi su se dok nisam oprt restartovao kao da se ubagovala,a to u igricama je opterecena i procesor oko40% znaci nije so njega u pitanju je fx 6300
 
Tako da mislim da je do grafike ,msm prvi put vidim da radi sve lepo , a da je tako ubagovana ili sta vec , mozda zato sto je na hdmi ne znam,i to za kulere mi je cudno sto su se ubagovali kao da je duvana grafa,ma da i da je duvana opet bi radila normalno dok nebaci linije.
 
Probaj ponovo da obrises drajvere sa DDU i da ih ponovo instaliras.
 
Sta znam, ja bih instalirao ponovo novi Windows, tako ces biti siguran da nije neka sistemska greska.

I, deluje pomalo taj proc. preslab za tu grafu.Imao sam Gigabyte 7970 sa I5 3570K na 4.6ghz. i sljakala je super. Za anno i black flag znam da su prezahtevne igre. Black flag igra je na default zakljucana na 60fps i mozda automatski spusta na 30f. itd.

Najbolje je da odradis sa DDU i novi drajveri i da probas testove sa Heaven 4.0 i 3D Firestrike, da vidis da li je okey scor. Koja je custom grafa u pitanju ? Da li koristis MS AF da proveris klokove grafe ?

EDIT: Wow i Wot su cini mi se procesorski veoma zahtevne, mozda je problem u procu, ne moze da se izbori sa grafom.

EDIT 2 : Pogledaj kako se 'muci' FX 6300 sa 780 i 290X grafom (nesto jace od 7970 ):

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=4&hl=pl&ie=UTF8&rurl=translate.google.com&sl=pl&sp=nmt4&tl=en&u=http://pclab.pl/art56634-9.html&usg=ALkJrhiUgWr7heWwyqnUZqI-eaawbE7n6g
 
Poslednja izmena:
Probao sam jedno 4 5 puta sa drajverima okej da je zahtevno sve al ona treba da se igra s tim igricama, a do procesora znam da nije, da jeste on bi radio u mnogo više % ovako ide do 50%, mislim sta god da je nbt, danas je vraćam nazad jel bilo mi je čudno i to sa kulerima da se ubagovalo tako, obično se to dešava sa duvanim grafama, al mislio sam mozda je neka glupost što ima takav fps
 
Nisam skidao gpuz gledao sam u speccy i u msi
 
scynp je napisao(la):
...ušao u igricu digao podešavanja i dobio max 30 fps, igrice su anno, wow, wot, ac black flag, a piše da je u fulu opterećena, temperatura joj oko 60c max...
...Stavio sam na 60 i probao na low oko 60 fps sto je jako malo, i svasta nesto pokusavao...
...ušao u igricu digao podešavanja i dobio max 30 fps, igrice su anno, wow, wot, ac black flag, a piše da je u fulu opterećena, temperatura joj oko 60c max...

Jako ti je konfuzan stil pisanja. Koliki je GPU load u tim igrama (u %)?
Ja jedino po svemu sto si napisao mogu da zakljucim da forsiras VSync na 60Hz I cudis se kako graficka ne baca vise od 60fps, mozda gresim. Ako forsiras VSync, to je normalno i ocekivano ponasanje.
Za wot na maximum sa FXAA bi trebao da mozes da prebacis 60fps lako (moze da zakoci zbog procesora, ali pitanje za tebe je da li IKAD IGDE vidis vise od 60fps).
 
Poslednja izmena:
Da kad posle pročitam šta sam napisao zbunim samog sebe, da znam na sta ciljas da li je uključeno Nije plus da jeste imalo bi 60 fps, grafa ide u90% negde 80% nekad 99% što znači da je u maxu, i fps nije oko 60 već oko 15 20 25 tako varira konstantno
 
A isto gtx 560 ona od 1 gb, baca duplo veći fps u wotu ac black, anno ne može da gura što je i očekivano, uglavnom sve igrice koje sam probao na obe 560 baca veći fps
 
Da ti nije u crimson panelu (pod display tabom) ukljucen "virtual super resolution"?
 
DSC_0080.jpg DSC_0079.jpg evo ih slike to u crimsonu nisam probao za virtual super ,opet naglasavam mozda ima neke veze sa, zbog hdmi sto je na njemu povezana sa tv-om mada mislim da to nema veze,pre godinu dana sam imao hd 7950 radila je skroz normalno u istom kompjuteru tada sam imao dovoljno jako napajanje a sad sam probao kod drugara odneo komp i zakacio njegovo napajanje i probao..
 
Poslednja izmena:
image-0-02-05-4a396b8ebd54e6e6018acf4f45d4e7a112c52c14771f83cc9c5feac92a3b16c1-V.jpg evo i slika iz msi
 
Jesi li ti siguran da su na njoj neispravni samo DVI i VGA izlazi?
 
Proveri ti prvo ono sto sam ti napisao u drajverima (Crimson), iskljuci ako je ON, pa onda probaj neku igru
 
Pa izlaze sam probao dvi ne baca sliku, čim zakacim na hdmi baci sliku,pa danas idem da je vratim ako bude hteo za neke manje pare da je proda vratiću je platio sam je 50e ako bude hteo za 20e opet cu se zezati i probati da namestim

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
7970 za 50e? :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa da, krastavac tako se to kupuje hah a ne za 100 150e, plus sto toliko para nemam, ma da vidis ova izgleda ne radi kako treba

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Msm dobro stavi da je to ta cena s obzirom da joj ne rade dvi izlazi nego samo hdmi

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Pa s obzirom da karta kosta 100e minimum, za 50e ne bih ocekivao neku, a da joj je jedini problem da ne radi neki izlaz :/

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Da to sam i ja posumnjao,ona na prvi pogled radi sve normalno al eto zbog čega nema fps to stvarno ne znam, prvo mi taj dečko rekao možda nisu optimizovane te igre,okej stojim iza toga da nije 1 ali sve baš čudno...Dobro je to što mogu da je vratim..

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Ako ti nije tesko, pogledaj tokom igranja neke igre ( imas li neku drugu igru ) koliko se krecu klokovi na kartici ?

Deluje da ne boostuje kartica kako treba i zato je mali fps. Ne znam da li sa tim procom moze da kartica ima 99% Gpu Load. Dakle, ukljuci OSD i dok igras pogledaj na koliko boostuje. Trebalo bi da na oko 1050mhz budu kokovi.
 
Poslednja izmena:
Imam fx 6300, doduse verovatno sa vecim klokom nego kod njega verovatno, i rx 470 koja je jaca karta od 7970 je skoro uvek na 100% opterecenja.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ma procesor može sigurno probao sam i klok njega malo i stim samo smanjim još cpu usage, on ne ide preko 50% otp gore dole, a klokovi idu do 1000-1050 gledao sam, nisam u mogućnosti da slikam sad jel na komp mi je slabo napajanje pa sam išao od drugara da uzmem napajanje pa stavim kod mene i probam

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
e9936fa6550cfdb000d956f8adb31b08.jpg


Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Mozda da probas neku drugu igru ?
Cekaj, koliko sam shvatio, u benchmark programima tipa 3D Mark i Ungine kartica pokazuje normalne rezultate, samo u igrama nema odgovarajuci fps ? Nisi dirao neke postavke u AMD panelu ?
 
Probao sam samo furmark normalan rezultat pokazuje uradio sam 10 testova, uzastopno bas da vidim temperaturu ništa nisam dirao, plus sam oborio sistem, instalirao novi Windows 7, skinuo drajver jedan drugi treći opet isto

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Kupiti 7970 za 50 evra i ocekivati da je sve ok, svasta!

Ajde sto ne radi dvi to nije ni bitno ali da sumnjas da kartica ne radi zato sto je spojena na hdmi to je manje vise smesno.

Pre ce biti da je ta kartica iz rudnika i da ima flesovan custom bios koji joj je omogucavao da kopa zato lepo od tog koga si kupio ga pitaj jel menjao bios i ako jeste neka ti posalje originalni da mozes da je vratis u fabricko stanje.
 
Nazad
Vrh Dno