Šta je novo?

Potreban predlog za novi monitor

bilo je curenje svetla i na njemu, nisam ga imao ali sam citao da se zale.... ja sam vratio par 165hz gsync monitora... svi su bili ocajni do te mere da je to strasno.... spustao sam brightness do 5% jednostavno to curenje je ili narandzasto ili žuto ili plavo, ma zlo! Ima i neki novi Viewsonic ne znam kakav je on, u sustini moze se desiti i da uzmes Acer ili Asus i da ubodes pravi primerak, ali ja od 4 koje sam probao ni jedan nije bio ok. Posle sam uzeo Dell U2717D koji je malo bolji po pitanju ali ima i on to sranye...
ja cekam Acer XB272 HDR 4K 144hz pa da vidim, mozda crna bude bolja... u pitanju je quantum dot tehnologija mozda QC bude bolji...
 
Definitivno treba sacekati jos kada su u pitanju 'visokofrekventni' moitori. Pogotovo pakao sta su napravili sa AU Optronics panelima, jbte koji kolaz na ekranu. Predlog dobar IPS 60Hz bices jako zadovoljan, ako bas ti smeta 60Hz jedina ocija danas je cekanje sto je cesto najbolja opcija.
 
Da se citiram sa relevantne teme:
Upozorenje!
27" 1440p AHVA paneli korišćeni u monitorima sa G-Sync modulom su skloni tome da pate od vrlo loše kontrole kvaliteta koja uključuje
LED pozadinsko izbijanje i smeđe ili žute fleke u uglovima (ovo je zaštitni znak tih AHVA panela) i mogu doći sa prašinom ispod matiranog
premaza koji je neuklonjiv.
Ti paneli su fantastični, ali kontrola kvaliteta ne postoji :crash:. Ako se ubode ispravan primerak, zveri od monitora.

Autor treba da otkuca koliki mu je budžet i šta mu treba da bi se pomoglo.
 
Da ne otvaram temu hteo bi da uzmem nov monitor. Razmisljam se za 144hz ASUS LED 24" VG248QE
Ili da uzmem neki Ips. Uglavnom igram igre kada imam vremena fps tipa Bf1, division on je od sve pomalo u sustini sve sem strategija dotu,lol i takve vrste ne igram uopste. Pa se pitam da li bi mi vredelo da kupim monitor od 144hz ili neki ips panel da uzmem.
I da li bi vredeo monitor od 144hz ako u igri imam trenutno 60 ili 70 fps cisto me interesuje necije misljenje ko se razume?
I jos nesto nisam od onih da smanjuju detalje na low volim da uzivam u lepoti igre naravno gledam i da fps bude normalan imam solidnu graficku pa tako da ispunjava za sada sv :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ako imas 60 ili 70 fps u igri nista ti ne znaci 144Hz monitor, isto bi ti bilo i sa 75Hz monitorom.

Fps-frames per second.
144Hz-refresh rate monitora iliti maksimalan fps koji taj monitor moze zapravo prikazati, a to je 144fps, grubo receno.
 
Ako imas 60 ili 70 fps u igri nista ti ne znaci 144Hz monitor, isto bi ti bilo i sa 75Hz monitorom.

Fps-frames per second.
144Hz-refresh rate monitora iliti maksimalan fps koji taj monitor moze zapravo prikazati, a to je 144fps, grubo receno.
Mislio sam da se mozda ipak oseca neka razlika posto sam procitao negde da neko ipak vidi razliku ali mozda je to njegov subjektivni osecaj.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Pa mozda vidi razliku u odnosu na 60Hz panel.
Ja sam osetio razliku s prelaskom od 60Hz na 75Hz(podesavanja su takva da dospevam do 75fps).

Ako ti je fps u igrama ispod 75, uzmes 75Hz panel.
Naravno mnogo je bolje npr. Very High na 144Hz nego ultra-max na 60-75Hz. U samoj grafici ce biti malo razlike, a bice tecno kao mleko :D

Mada, to je vec licna preferenca. Ako si nasvirao podesavanja da ni ta besna grafa ne moze da izbaci preko 100fps i ne planiras da olabavis, uzimaj 75Hz panel [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Sve zavisi od igre naravno i koja podesavanaja se stave u bf1 bi lagano mogao da koristim taj 144hz fps mi je od 90 pa tu 110,120 bude i vise nego otprilike pricam ali opet kazem sve zavisi od same igre koja je i kako optimizovana.
Ipak videcu ne bi znao voleo bi da uzmem 144hz ali da ne bude nesto da se razocaram.
Naletao sam na ovaj monitor i ne mogu da verujem da je ovoliko jeftin

http://www.emmi.rs/monitor-monitor-25-lg-25um58-p-ips.11.html?productId=56557


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
LG LED 27" 27MP38VQ-P

PHILIPS LED 27" E Line 276E7QDAB/00 

Kavi su ovi monitori da li su pogodni za 1080p rezoluciju posto su 27" mislim na sliku da li je ostra?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ja imam BenQ XL2411Z i osetna je razlika u svemu. I na samom desktopu oseti se razlika, sad da li vredi davati 35-40k za te igre koje ti igras i imas li benefita sa 60-70fps-a ne znam, ali u CSGO znaci takav monitor. Jednom kad predjes na 144hz, gde god posle da sednes na komp delovace ti kao da laguje.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Posle 15 god rada Samsunga 943n, moguce je da cu ga u narednom periodu zameniti.
Trazim nesto najjeftinije moguce oko 10.000 din, dijagonala 21.5.
Na koje marke obratiti paznju?


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Bas prelepo izgleda monitor. Probacu da nekako nadjem tih 2.000 din vise, mada tezak slucaj. Kakav je Aoc generalno sto se tice reklamacija, jel je pouzdana marka?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Kakve veze ima AoC kad ti ne zavisis od njih, vec od domacih radnji gde kupujes?

Ako crkne, a da ga nisi polivao vodom ili fizicki probio, pa da je zato crkao, moraju da ti zamene, kao i za neke fabricke greske/sitne kvarove(mrtvi pikseli, probijanje, kvar dugmeta itd.).
 
Gledam sajtove nasih radnji i vidim 17" Dell 5:4 1280x1024 monitor po ceni od 18.000 din. Zasto se uopste prodaju 5:4 monitori i po tolikoj ceni?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Skontao sam konacno. Moj samsung 943n ima 170 sa 160 uglove gledanja, takoreci svi TN paneli imaju oko 90 sa 60/65 tako da svi grupno ispadaju iz racunice. Najjeftiniji monitor koji ima normalne uglove gledanja je ovaj:
http://m.gigatron.rs/monitori/philips_led_215_223v5lsb00_full_hd-29911
Nije mi jasno kako 15 god star monitor ima bolje uglove gledanja od danasnjih 1080p monitora?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Sta ti znaci ugao gledanja?
Gde god da se nalazis, okreni monitor prema sebi. Jedino ako vise ljudi treba da gleda u isto vreme ili da visi na zidu i treba da se gleda iz razlicitih uglova.

Meni bi to bila poslednja rupa na svirali kad bih uzimao monitor.

Definitivno je primetna razlika izmedju digitalne(DVI,HDMI i ostali) i analogne(VGA) slike.
 
Ne bih da uzimam nesto sto je u nekom segmentu losije od onog sto vec imam. Odlozicu kupovinu jos neki period dok prikupim sredstva i uzecu nesto od ovih 3.
AOC I2280SWD 21.5 IPS
BENQ GW2270 21.5 VA
PHILIPS 223V5LSB 21.5


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Posle daljeg istrazivanja sam saznao da ovaj Benq GW2270 i generalno VA paneli imaju manu da im se javlja ghosting, tj da na crnoj pozadini dolazi do razmazivanja. Ovo mi je vec poznato jer isti takav "problem" imam na televizoru. Jel se i kod IPS panela javlja ghosting?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno