Šta je novo?

Intel Xeon E5-2650 v4 @ 2.20GHz na desktop mašinu

MladjaNS

Cenjen
Učlanjen(a)
09.02.2011
Poruke
136
Poena
169
Da li može ovo čudo da se nabaci u desktop mašinu i na koju ploču? Vidim mnogi hvale xeon procesore pa bih da ga probam :D dakle koju ploču bih trebao da kupim/nabavim? U trenutnoj mašini, nije iz potpisa :D , imam neki procesorčić i3, 16 GB RAM ddr3...
 
Treba ti 2K evra prvo. Drugo treba ti LGA 2011-V3 ploca, 16GB DDR4 quad channel memorije, naravno procesor. Hvalimo u glavnom xeone za 775 socket, jer su jeftini i klokuju se kao blesavi :D Osim za neki server ili render ovaj 2650V4 noje isplativ.
 
Poslednja izmena:
AAAAAAA :D pa nemam 2k eura j.g :D :D :D OndaK ništa ali hvala u svakom slučaju. Još ja lepo našao ovaj proc za 8k din :D ali ga nisam kupio naravno :D. Ok, znam šta da tražim. Hvala, može lock :D
 
Boga mi neko je to lose reklamirao, jer taj procesor je izasao Q1 2016. Godine i kosta finih 1100$ :d Ploca i ram za te svrhe jos minalno 500e :D
 
Mozda je mislio E5-2650 v3 ili neki slican, nadju se takvi stariji modeli za prilicno fine cifre ponekad na KPu. Recimo 12/14 CORE Xeon za 500-700e su se prodavali skoro. (24/28 thread, da). Da se ne drzim laptopa, uzeo bi ga :)

Ali 8000din - to nece biti nijedan koristan Xeon :)
 
Zato i kazem ako hoces dva, treba ti posebna ploca za 2 procesora.

E sad da li je stvarno taj CPU i da li radi uopste - to ne znam vec ;)
 
Nisam odmah skontao :D Da, pitanje je da li radi i da li je to taj... U svakom slučaju nešto će se pazariti :D
 
"Problem" je sto treba juriti neku LGA2011 plocu (X79 ili neki serverski cipset), a iste se pojavljuju jako retko po oglasima ili su prilicno skupe (u rangu sa X99 plocama), ili oba. Ne znam da li jos uvek traje, ali na ebay-u je bilo jako puno Xeon E5-2670 procesora po ceni od oko 70-ak $.
tldr; lako je nabaviti procesor, plocu malo teze.
 
Zapravo ne, vecina programa uspori skaliranje preko 4 jezgra na 1080p, a preko 8 skoro skroz na 4k rezoluciji. (pricam o video renderu)
Za odredjene 3D programe je limit 4 jezgra, 0 skaliranja nakon toga, a neki rade sa koliko hoces.

Poenta price veoma zavisi u kom programu radis.
 
Ok. Teorijski je brze, prakticno ne znam. Nikad nisam koristio racunar sa vise od 4 jezgra. Al kad se uzme da je ecc memorija jeftina opet je jako dobra kombinacija.
 
U toj prici samo da uleti neka dobra maticna za OK kes i ti si ubio i7.

https://youtu.be/tony8dGupKA

Decko sa kanala sastavlja kompove od koriscenih delova. Najbolje badzet opcije su mu Xeoni i po njima je poznat.

Dalje sto se tice Xeona, kao sto rece ortak, popularna prica je sa 775 plocama koje su bagatela, najcesce se tu baca e5450, quad xeon koji se oc do 4.0+GHz.

Hype se vrti oko e5640 Xeona koji ima hyperthreading ili kako god da to intel zove, znaci 4 core, 8 thread. Isto se tera sa jakim oc, sahranjuje dosta i7 procesora. Cena mu je 20$. Mana je opet sto je potreban dobar chipset da to vozi kao X58.

https://youtu.be/jRuuYWr_2js

Ovde je uspeo da dobije za 110$ plocu i i7 procesor...

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
e5450 vec nije dobra opcija, to je pre-i7 CPU, dosta vise trosi, i greje se od Nehalem+ CPUova, i nema dovoljan OC da prestigne IPC napredak.

Jeste isplativ za 110$ ako se dobije combo, ali neces to stalno naci, nece biti toliko dobra razlika u ceni da opravda ipak manje performanse.
 
e5450 vec nije dobra opcija, to je pre-i7 CPU, dosta vise trosi, i greje se od Nehalem+ CPUova, i nema dovoljan OC da prestigne IPC napredak.

Jeste isplativ za 110$ ako se dobije combo, ali neces to stalno naci, nece biti toliko dobra razlika u ceni da opravda ipak manje performanse.
Xeon e5450 ide u 775 socket, imam 4 ploce sa strane koje stoje koje podrzavaju mod, te maticne su u 90% kompova po buvljacima.
Rekao bih da je odlican buy, jos nisam dosao dotle da gledam koliko mi PC TROSI, te probleme mozda sa automobilom mozes imati. :D

100e grafika i combo e5450 mogu da pikaju Fifu 17 bez problema. A to je 200e sistem ako kreces od 0 da sklapas. :)

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Za obican komp to je itekako dobro! Mislio sam za neki brzi, efikasni i isplativ render farm PC, ili slicno.

Ja sam prosle godine prvi put iskreno gledao koliko mi laptop trosi ;) Posto sam mooozda 5 puta ukljucio klimu, jer je leto bilo da ne kazem hladno, laptop je jedina stvar osim bojlera koja je trosila struju (a lako se podele, bojler radi nocu samo, kao i masine, a laptop samo danju)
Nije zanemarljivo uopste ;) A to je Nehalem laptop. Mogu da zamislim Core 2 Duo naspram Ivy Bridge/Haswell DESKTOPa.

A meni bi za compile znacila i 32 core masina, mada u globalu ne bi njome nesto bitno vremena ustedeo. (sam compile na 8 vs. 32 core je toliko vec mala usteda u vremenu, iako je ~4x u praksi, pa naspram cekanja na testove po VMovima, ne bi se ustedelo bitno)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno