Šta je novo?

Spisak želja za Vampire(Amiga) PC portove

d4rk3lf

Poštovan
Učlanjen(a)
02.08.2015
Poruke
150
Poena
80
Naslov teme govori o čemu se radi.

Ja negde kontam (ispravite me ako grešim), da je Vampire negde u rangu pentiuma na 133Mhz,
Ako tera quake i duke nukem 3D bez problema (a čini mi se da je na 486 štucalo), onda je to to otprilike...

Svoje želje sam podelio u 3 kategorije:

Igre koje sigurno mogu da se portuju:
- Master of Orion 2
- Might and magic (VI, VII i VIII)
- Starcraft
- Disciples 2
- Baldurs Gate (1 i 2)
- Heroes of might and magic 3
- Stronghold
- Civilization 3

Igre koje nisam siguran da mogu da se portuju:
- Gothic (1 i 2)
- Freelancer
- Spore
- Summoner
- Vampire: The Masquerade
- Civilization 4

Igre koje se nadam da će nekada biti portovane (kada Vampire bude unapređen):
- Civilization 5-6 (mada, nije mi ni toliko bitno)
- Starccraft 2 (----------II---------)

Ček... pa nema više igara. Šta je sad problem? Gde je zastoj?
Ah da... nema više dobrih igara... ne vuku kao ranije... Sad igram Far cry Primal... ok je igra i sve... Ali nemam taj feeling... U isto vreme igram settlers 1 (na Amigi), i bre.. ne umem ništa... moram da gledam tutorijale... izaziva... izaziva mi neznanje... a ljudi nekad sve to sami provaljivali.
Ma znate i sve sami...

Osim toga, možda i otvorim temu po tom pitanju, jer nije sve pitanje nostalgije...
 
Milsim da je realno očekivati da budu portovane samo one igre za koje postoji open source engine (i to sa softverskim renderingom za 3D naslove). Sad, nisam siguran šta stvarno može da se portuje, ali evo jednog kraćeg spiska:

OpenMW (Morrowind)
Freeablo (Diablo)
OpenTTD (Transport Tycoon Deluxe)
OpenJK (Jedi Academy)
GemRB (Baldur's Gate)
OpenRW (GTA 3)
Arx Libertatis (Atx Fatalis)
Xash3D (Half-life)
VCMI (Heroes of Might and Magic 3)
... i još dosta drugih. Jedan (nekompletan) spisak se nalazi i na:
https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Commercial_video_games_with_freely_available_source_code

Neki od ovih engine-a su potpuno upotrebljivi, neki još nisu dovoljno završeni. Najveći problem, bar što se Amiga/Vampire kombinacije tiče, je što je ogromna većina zasnovana na OpenGL-u koga nemaš, pa bi neko trebao da, pored portovanja same igre, odradi i softverski rendering (što nije nimalo lak posao) i pitanje je kakve bi performanse na kraju bile.

Možda bi prvo trebalo pogledati naslove koji su portovani na AROS, jedan kraći spisak ima ovde:
http://eab.abime.net/showthread.php?t=84284
mislim da bi to moglo lakše da se odradi nego port "od nule"... Ili, ako se ne varam, možeš da instaliraš AROS 68k na Amigu za te naslove.
 
Nitvor Spid.

BTW, da ne otvaram posebnu temu - po FB se priča da u nekom trenutku izlazi standalone Vampire Amiga compatibilni računar. Trač ili istina?
 
BTW, da ne otvaram posebnu temu - po FB se priča da u nekom trenutku izlazi standalone Vampire Amiga compatibilni računar. Trač ili istina?
Pogledaj Majstinu prezentaciju Vampira 500 sa prošlogodišnjeg BalCCon-a... Ukratko, to jeste jedan od planova.
 
Vezano za raniji zzarko-v post koliko se secam postojao je nekakav openGL drajver za amige s ppc karticama 2002-2003 godine ali se ne secam dali je radio s AGA ili s dodatnim grafickim karticama. Normalno to je tada bila neka beta ili cak mozda i alfa verzija drajvera.
Sto se tice amige i 3D grafike tu je nejveci problem stalno bio chunky vs bit plane. Cini mi se da je tada najjeftinija grafika koja resava taj problem bila grafiti kartica koja se kacila na rgb port amige.Verovatno bi se u vampiru to dalo emulirati bez vecih problema. Cisto samo dajem neke ideje ,licno to ne bih znao da uradim.
http://wiki.icomp.de/wiki/Graffiti
 
Nazad
Vrh Dno