Šta je novo?

2011-3 ili 1151?

Radule90

Poštovan
Učlanjen(a)
14.02.2016
Poruke
26
Poena
54
Dvoumim se sta je bolje pazariti, sklapam pc za rendering, a nacuo sam da nije pametno kupovati 2011-3 soket trenutno, pa me interesuje misljenje nekoga ko se malo vise razume. :) Moze i savet za celu konfiguraciju. Hvala unapred.
 
Najbolje sacekati par nedelja da izadje amd Zen, bice procesora sa 8 jezgra 16 threada za 500e i manje, ako nije hitna kupovina.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa trebalo bi ove nedelje da porucim delove, tako da ne mogu da cekam na Zen. Zato se dvoumim izmedju 2011-3 i 1151.
 
Zavisi u kom programu radis, koja rezolucija itd... Jel 3D render ili video render. Nikakav info nam nisi dao.
 
3D/2D + motion tracking. Ne znam puno o renderingu, sklapam komp za drugara. Ja sam sastavio neku konfu, ali ne znam koliko je dobra. Evo speca -
GIGABYTE GA-Z270X-Gaming 7
Intel Core i7-7700K
MSI GTX 1070 Gaming Z 8GB
Avexir ROG 16GB Impact DDR4 2666MHz
NZXT Kraken X41

To je sve sto je potrebno, hdd, kuciste i napajanje ima. Takodje me interesuje da li se isplati uzimati ovo vodeno hladjenje NZXT, ili je bolje vazdusno?
 
Zavisi koliko je bitno da bude tiho...ja bi uzeo Noctua neko hladjenje vazdusno, ali stvar izbora. Radice i ovo ok posao. Nisi pisao da li planira da OC-uje masinu?
Ako ne gleda drugar preko 4 jezgra neka uzima Kaby lake procesor, cisto zato sto je najnovije iz Intela, trziste je preplavljeno koliko vidim i dobre su cene, a ako bi ipak da pojaca sa nekim 6-8-10 jezgara onda Haswell-E (extreme verzije procesora na intel sajtu) tj 2011-3 ili 2-3 xeon-a i serverska ploca. Neki ti drugar kaze koje programe koristi, i da li ce se bazirati na GPU ili CPU rendering (Vray, Vray RT, Octane, Corona ?)...Ovako je to ok masina za neki opsti rad. I SSD racunam da ima :trust:
 
Aha, znaci radi animaciju ne video render. E pa tu vec tesko da mogu da ti pomognem. Koliko znam tu je grafa bitnija od procesora i da slabo skaliraju preko 4 jezgra. Ali opet zavisi i od programa koji koristi..
 
Nazad
Vrh Dno