Šta je novo?

Vga to dvi D adapter

MilanBre

Poštovan
Učlanjen(a)
13.01.2015
Poruke
540
Poena
95
Ovako, monitor ima izlaz na vga a graficka ima ulaz za Dvi D, da li neko od vas ima viska ovog adaptera da proda, pokloni?
 
Na monitoru je ulaz, a na grafičkoj izlaz. Potreban ti je DVI-I izlaz, da bi radio taj adapter.
 
Tebi je potreban neki od onih adaptera - konvertora DVI-D na VGA ili HDMI (ako kartica ima HDMI izlaz) na VGA ali nije sigurno da ce da radi dobro. Imas na KP, WW, E**ju. Nemoj da uzimas DVI-I na VGA jer nece raditi (a ne moze ni da se ugura, cisto da znas)
 
Znam da nece da se ugura. Imam dvi i i on ima drufaciji raspored. Treba mi kao sto kazes dvi d na vga adapter. Ili to ili neki polovan.monitor
 
Gledaj da uzmes hdmi->vga konverter signala ili da uzmes monitor sa dvi/hdmi ulazom.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Bre, prvo postuješ sliku sa grafom koja ima VGA, posle kažeš da imaš DVI-I, a hoćep DVI-D na Vga. Umesto da ubodeš lepo VGA kabele u taj VGA i voziš ili kupiš za par stotina dinara DVI-i na VGA. DVI-D na Vga je puno skuplji i pitanje da li će raditi.

Znači kada pitaš nešto, napišeš imam tu i tu grafu, taj taj monitor, taj i taj problem, staviš tvoju sliku. Ako hoćeš da ti neko proda ili pokloni imaš teme za to.
 
Adapter VGA-DVI-I će RADITI ali VGA-DVI-D kao na slici neće ti raditi. Isprobao mali milion puta. Za takvu kombinaciju treba neki aktivni adapter vga-dvi-d da bi ti radilo da bi digitalni signal bio pretvoren u analogni signal za monitor.
 
Треба контра. Дви д на авг. Ја сам исправио у горњем посту. Знам да треба контра.
 
Читај мало мој уводни пост и видећеш да није моја графа већ сам поставио слику да се зна на шта мислим. Значи излаз са десне стране графичке.
 
Znači imaš ovu grafu:
http://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N1050OC-2GD#sp
koja ima:
Dual-link DVI-D *1
HDMI-2.0b*1 (Max Resolution: 4096x2160 @60 Hz)
Display Port-1.4 *1 (Max Resolution: 7680x4320 @60 Hz)

Treba ti Hdmi na Vga, ili DP na Vga, to je ovo:
Capture.JPG
104237949.jpg
Ima ga na oglasima KP i slično.

Postoji i DVI-D na Vga aktivni adapter
EDIT: ipak postoji samo dosta skupo 1200 din
Capture1.JPG


Da li će raditi i kako? Ima ko kaže da lepo radi, ima ko je nezadovoljan, zavisi od kvaliteta samog adaptera i kvaliteta signala iz grafe, ja bi pre išao na DP na Vga, ali nema garancije da će raditi, mora se probati.
 
Poslednja izmena:
Ili prosto da kupim neki polovan monitor sa dvi d ili hdmi? Mislim da je to najbolja solucija.
 
Definitivno jeste, jer tako dobijas digitalnu sliku na monitoru koja je vidno ostrija i lepsa od analogne.

Samo naravno gledaj da ostane bar ista rezolucija koju trenutno koristis.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Тренутна ми таква мука да још нисам пробао нову машину због напајања па кад је све спојим прво ћу да видим да ли све ради на телевизору јер тв има хдми. Испуцао сам баш много пара да бих размишљао и о половном монитору.
 
Pa ti si sam dosao na ideju da usmes drugi monitor, nije ti niko drugi to predlozio pre nego sto si sam pomenuo :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Паре не расту на дрвећу. Избор први је да узмем дви д на вга активни адаптер а избор два монитор. Избор први ми је за сад приступачнији. Тачка на ову тему.
 
Imas ovaj adapter u mikro princu (pasivni), ali nije im na stanju za sada.
Ono sto je pravo pitanje je da li bi taj adapter zapravo radio posao. Aktivni adapter verovatno kosta isto koliko i prosecan polovni monitor.
 
Pasivni ne bi radio jer na novijim kartama ne postoji analogni video izlaz. Već rečeno.

Na aliexpressu je 4 evra. Jeste kao polovni monitor. Crt 15ica.


http://s.aliexpress.com/ZfAjyq6N
 
Poslednja izmena:
Zamolio bih nekog clana da kuca na gugl mini hdmi2vga. U pitanju je aktivni adapter i da li je bolji od adaptera iznad.
 
nije, osim što ima i izlaz za stereo zvuk. takođe nije dobar jer ti hdmi treba da bi na njega kačio TV.

pod dva, tvoja kartica nema mini hdmi , već običan hdmi, displayport i DVI.

adapter koji sam okačio gore provereno radi sa gtx 1050, pogledaj komentare kupaca.
 
Poslednja izmena:
pogledaj ti moj prethodni post. naruči adapter koji sam linkovao, da ne bismo smarali više i Boga i narod.
 
Da ne otvaram novu temu,ima veze sa slicnim adapterom. Imam MSI R9 380. Posto koristim monitor + tv, potrebna su mi dva hdmi izlaza, a karta ih nema. Tv je vezan na hdmi,dok je monitor na dvi-hdmi adapter. Ovo mi se na drugim kartama nije desavalo, ali ovde svaki put kada se monitor iskljuci (power option,screensaver posle xx minuta...), posle ukljucivanja monitora se cuje zvuk kao kada prikljucim neki uredjaj. To se na hdmi ne desava, vec samo na dvi-hdmi adapteru. Mnogo me nervira, jel zna neko kako da resim to?
 
Нашао сам Konverter, digital (HDMI) na VGA, Hama, 54569 активни конвертор за 2150 динара. И твоја солуција која кошта 1300 динара. Хама је први произвођач ужза адаптер а за овај други немам појма.
 
Da ne otvaram novu temu,ima veze sa slicnim adapterom. Imam MSI R9 380. Posto koristim monitor + tv, potrebna su mi dva hdmi izlaza, a karta ih nema. Tv je vezan na hdmi,dok je monitor na dvi-hdmi adapter. Ovo mi se na drugim kartama nije desavalo, ali ovde svaki put kada se monitor iskljuci (power option,screensaver posle xx minuta...), posle ukljucivanja monitora se cuje zvuk kao kada prikljucim neki uredjaj. To se na hdmi ne desava, vec samo na dvi-hdmi adapteru. Mnogo me nervira, jel zna neko kako da resim to?

nikako. windows uključuje zvuk, a zvučna je u tom trenutku ona integrisana u samom gpu čipu (amd ima posebnu realtek zvučnu u gpu još od hd2xxx serije).

mogao bi da staviš da ti zvučna kartica bude isključivo ona na ploči ( ili audigy 2 u tvom slučaju)
- prvo duplicate displays (kako bi windows video obe zvučne) i onda izaberi audigy kao default playback device (control panel/sound/playback devices)

nakon toga menjaj displeje sa win+P, čisto da znaš, zvuk više nećeš imati preko hdmi, tojest zvučnika na televizoru.
zvuk će ići isključivo sa sistema povezanog na audigy.

ako hoćeš da zvuk ide i sa audigy i sa televizora- na windowsu (vista i novijem) je to nemoguće.
dve zvučne kartice ne mogu da rade u isto vreme.
 
Poslednja izmena:
nikako. windows uključuje zvuk, a zvučna je u tom trenutku ona integrisana u samom gpu čipu (amd ima posebnu realtek zvučnu u gpu još od hd2xxx serije).

mogao bi da staviš da ti zvučna kartica bude isključivo ona na ploči ( ili audigy 2 u tvom slučaju)
- prvo duplicate displays (kako bi windows video obe zvučne) i onda izaberi audigy kao default playback device (control panel/sound/playback devices)

nakon toga menjaj displeje sa win+P, čisto da znaš, zvuk više nećeš imati preko hdmi, tojest zvučnika na televizoru.
zvuk će ići isključivo sa sistema povezanog na audigy.

ako hoćeš da zvuk ide i sa audigy i sa televizora- na windowsu (vista i novijem) je to nemoguće.
dve zvučne kartice ne mogu da rade u isto vreme.
Default ostaje moja zvucna. Ne desava se na hdmi,vec samo na dvi, pa mi je zato cudno. To mi se nije desavalo na 280x. I ne znam sto se uvek cuje kada se ukljucuje monitor, to stvarno vidim prvi put u zivotu.
Ne bi mi smetalo toliko da mi ne pokrece zvucnike iz sleepa, aktiviraju se samo kada ima tona. A monitor mi se gasi na 15min, pa cim hocu nesto da odradim, ono mi popali i zvucnike....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno