Šta je novo?

Savet za kupovinu napajanja do 5000 dinara

Dodo111

Poštovan
Učlanjen(a)
11.02.2017
Poruke
0
Poena
50
Pozdrav svima.
Moze li neki savet u vezi kupovine napajanja,jer ne znam koliko moj kompijuter tacno trosi snage i koje bi napajanje bi bilo taman, ni preslabo ni prejako.
Imam AMD Athlon x4 750k 3.40 GHz, AMD HD 7770, 2xDDR3 4Gb RAM, MSI FM2-A55M-E33 i hard disk WD blue 1TB.
Moje staro napajanje koje je pokvareno (stalno zuji), a s kojim je bez problema radio kompijuter, je neki Intex IT-30F2 600w, 20+4pin, 2sata.AC input:220v, 50-60 Hz, 6,3A.DC output:+3,3v:35A, +5:35A, +12V:26A, +12V:0,5A, +5VSB:2A.
 
Znaci koji god da izaberem od ovih bice taman za pc? Pitam zato sto sam pre Intexsovog kupio neki chieftec od 700w koji je valjda bio prejak, pa mi kompijuter eksplodirao odma posle 2 nedelje prilikom ucitavanja sistema, dok mi za intex koji mi je radio oko 3 godine (sa jednom opravkom u servisu) , svi pricali da je na granici i da je preslab,
 
Znaci koji god da izaberem od ovih bice taman za pc? Pitam zato sto sam pre Intexsovog kupio neki chieftec od 700w koji je valjda bio prejak, pa mi kompijuter eksplodirao odma posle 2 nedelje prilikom ucitavanja sistema, dok mi za intex koji mi je radio oko 3 godine (sa jednom opravkom u servisu) , svi pricali da je na granici i da je preslab,
Zivo me zanima ko ti je objasnio da je "napajanje prejako" pa ti "komp-i-juter eksplodirao".
 
Niko mi nije rekao da je bilo prejako, to ja mislim, mozda gresim ne razumem se puno u hardver.Jednostavno, kad sam ga kupio po savetu drugara, radio 2 nedelje nije davao nikakve simptome da nesto nije u redu ni jedan jedini put i samo prilikom jednog podizanja sistema sevnu struja i par varnica iz kucista i culo se veliko bang posle cega se pc iskljuci,ceo zasmrdeo na paljevinu.U servisu se cudili kako napajanje chieftec jos 10000 din, u gigatronu mi vratise pare natrag, prihvatili reklamaciju.Bio mi zahvatio i maticnu plocu, par meseci posle poce da mi crkava graficka karta.Pre toga nijednom nisam imamo problema ni sacim sem sa najstarim napajanjem.
 
Kada kupiš napajanje, neka ti ga instaliraju u prodavnici ili u njihovom servisu, za svaki slučaj. :)
 
Imao sam prilike da vidim tako nesto kod prijatelja s kineskim napajanjem.
Samo je kompjuter bio upaljen i z cista mira-beng.
Nista neobicno za jeftine kineze,ali me cudi na skupljem chieftecu.
 
Ja uzeo skoro LC 500.. zadovoljan.. na masinu iz profila :)
 
To tvoje napajanje Intex je preslabo ima realnu snagu od oko 12*26=312w. Pogledaj po oglasima na KP. Uvek se pojavi neko dobro do 5000. Drug je kupio Thermaltake
Smart SE-530 za 35e ko novo. Ja kupio aerocool strike-x 500w za 25e. Oba modularna single rail 41a 12v grana, 80+ bronze i imaju 2x6pin.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno